Jak si udržet klid v situacích, které se zdají osobní. Praktické tipy

Dělá vám potíže vypořádat se s kritikou na vaši osobu? Zraňuje vás to či dokonce na několik dní rozhodí? Zkuste naše tipy, jak se nenechat vtáhnout do negativních emocí a nebrat si urážky či podlosti od druhých osobně.

Tip 1: Zbavte se zbytečných očekávání

zoom Zvětšit

Příliš očekávání přináší zklamání

Příčinou zklamání jsou naše očekávání, což neznamená, že máte na vše rezignovat a žít bez jakéhokoliv očekávání. Pokud se však naučíte nikoho si zbytečně neidealizovat, budete připraveni takřka na všechno. Zkuste si hned ráno po probuzení v duchu či nahlas říct, že během dne nejspíš potkáte i lidi, kteří budou hloupí, otravní, arogantní, nevychovaní či dokonce zlí! Z domu tak odejdete připraveni.

Tip 2: Přepněte se do empatického modu

Jakmile narazíte na člověka, se kterým nevycházíte, nechejte zmizet svou vlastní sebestřednost a přepněte se do empatického modu. Jak na to? Zamyslete se nad tím, proč se daný člověk chová tak, jak se chová. Není on sám zraněný? Týká se mě vůbec jeho poznámka? Není ten člověk i jistým způsobem psychicky nemocný?

Tip 3: Pozor na automatické reakce

zoom

Zbavte se naučených vzorců chování

Společnost nás naučila reagovat na různé situace automaticky. Jsme do jisté míry naprogramovaní všichni stejně a to nám způsobuje v mezilidských vztazích potíže. Pokud své automatické programy a naučené zvyky prokouknete, přijde velká úleva. Pomoc může například představa toho, jak by na danou situaci reagoval někdo jiný - někdo s nadhledem, vyrovnaný a klidný člověk. Máte ve svém okolí někoho takového?

Tip 4: Získejte zpětnou vazbu

Tady vás nejspíš čeká i troška sebezapření. Když vás totiž někdo kritizuje a vám se to nelíbí, neznamená to, že za to může pouze on, byť jsme si ve druhém bodě řekli, že zraněný je možná právě ten, který na vás "útočí". Na druhou stranu, pokud se nad jeho slovy zamyslíte, možná se dozvíte něco o sobě samém. Mnohdy nám totiž druzí ukazují to, co nechceme vidět nebo zrcadlí naše osobní nedokonalosti, které potlačujeme a nejsme si jich vědomi. A to, že nás někdo emočně vychýlí z naší rovnováhy, může nakonec být určitý druh zpětné vazby. Souhlasíte?Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Jak kombinovat bílé sandály s jinými druhy oblečení?

Jak kombinovat bílé sandály s jinými druhy oblečení?

Životní styl komerční článek

Jestliže chcete jít letos tzv. s dobou, zařaďte do svého šatníku i pohodlné bílé sandály. Pokud nevíte, jak je kombinovat s dalším oblečením, nezoufejte! My vám to totiž na následujících řádcích prozradíme. S dámskými sněhovými balerínami se díky tomu letos blýsknete na sváteční i na volnočasové akci. Čtěte a inspirujte se.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.