Sex pozitivně ovlivňuje zdraví - víte jak?

Pravidelná sexuální aktivita prospívá zdraví i duševní pohodě. Jaké zdravotní benefity můžete od milování a sexuálních hrátek očekávat? Neostýchejte se a přečtěte si článek. Zjistíte, že kvalitní sex dokáže mnohdy víc než celá hrst léků.

Posílení imunity

Věděli jste, že k posílení imunitního systému vám stačí souložit jednou až dvakrát týdně? Během sexu se zvyšuje hladina imunoglobulinu A, který poskytuje tělu ochranu před nachlazením, rýmou, chřipkou a dalšími infekcemi. Nutné je však podotknout, že pouhý sex nestačí. Velice důležitá je vyvážená strava, pravidelný pohyb a dostatek kvalitního spánku.

zoom

Lepší krevní tlak

Milování je skvělým lékem na srdce a cévy. Pravidelný sex zlepšuje hodnoty krevního tlaku, a to i přesto, že se během sexu tepová frekvence zvyšuje. Z průzkumů vyplývá, že díky pravidelnému sexu, se hodnoty krevního tlaku dokážou udržet na zdravé úrovni. Kromě toho je sex skvělou prevencí proti stresu

Méně stresu

Jak už bylo zmíněno v odstavci výše, pravidelné dopřávání si sexu snižuje míru stresu. Nejde přitom pouze o akt samotný, ale také o blízkost partnera či partnerky. Při vyjadřování intimity dochází ke snížení hladinu kortizolu, což je jeden ze stresových hormonů. A naopak se během intimních chvilek uvolňují hormony jako endorfiny a oxytocin, které navozují pocit pohody.

Kvalitnější spánek

Na kvalitní spánek není nic lepšího než se před usnutím pomilovat. A zase za tím stojí hormon oxytocin. Ten má, jak už bylo zmíněno, velmi pozitivní vliv na pocit pohody, ale i celkovou relaxaci a tedy i na kvalitu spánku. Pokud navíc dosáhnete orgasmu, do krve se uvolní další hormon na pohodu, a to prolaktin. Váš spánek tak bude naprosto dokonalý.

Zmírnění bolesti

Trápí vás bolest? Sex dokáže velice účinně utišit premenstruační syndrom, bolesti hlavy a dokonce i počínající migrénu. Pravidelný sex pomáhá rovněž při chronických bolestech zad a nohou. Jak je to možné? Podle odborníků za to může estrogen, jehož produkce se při sexu zvyšuje, ale zásluha je připisována také uvolňujícím se endorfinům, které přirozeně působí proti bolesti.

Prevence rakoviny

A teď něco výhradně pro muže. Podle řady lékařů představuje sex jednu z nejlepších prevencí rakoviny prostaty. Pokud věříte studiím, jedna z nich dokonce tvrdí, že mužům, kteří mají ejakulaci aspoň pětkrát týdně, se rakovina prostaty zcela vyhne. A aby ženy nepřišly zkrátka, tak oběma pohlavím sex údajně dokáže prodloužit život. Musíte však souložit aspoň dvakrát do týdne.

Zdravá pleť

Ženy potěší určitě také lepší kvalita pleti, které sexování přináší. Pohlavní styk podporuje cirkulaci krve, tím přivádí do kůže větší množství kyslíku a pleť díky tomu může vypadat zdravější, krásnější a dokonce i mladší. Kladný vliv má prý milování také na kvalitu vlasů a nehtů. 

Mladší a sebevědomější

Sexuálně aktivní člověk údajně může vypadat až o 10 let mladší, než mu ve skutečnosti je, a to jednak díky silnějšímu prokrvení (viz výše), ale i díky přirozenému sebevědomí, které mu na základě uspokojivého sexuálního života roste aneb když se cítíte sexy, jste sexy.

Štíhlejší a svalnatější

Sex představuje pohyb jako každý jiný. Sice během něj nespálíte tolik kalorií jako v posilovně nebo při běhu, přesto může být při hubnutí nápomocný. Navíc pokud si v posteli umíte pořádně zadovádět a rádi měníte polohy, posílíte při sexu i svaly. Sečteno a podtrženo. Sex je skvělou příležitostí k pohybu, podporuje zdraví srdce a cév, zmírňuje bolest a snížuje stresu. Zlepšuje kvalitu spánku a co je důležité, má pozitivní vliv na emocionální rovinu a propojení s partnerem.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.NOVÉ
Jaké boty si vybrat na procházky po domě?

Jaké boty si vybrat na procházky po domě?

Životní styl komerční článek

Pokud hledáte pohodlnou a stylovou obuv na doma, budou kvalitní bačkory tím správným řešením pro vás. Hodit by se vám pak mohly i nazouváky nebo sandály. Na následujících řádcích si tak povíme, podle jakých kritérií domácí obuv vybírat, aby byla vysoce komfortní, ale i trendy. Čtěte a inspirujte se!