Náušnice nejen jako vánoční dárek. Poradíme vám, které vybrat

Přestože v dávných dobách byly šperky do uší znakem bohatství a vysokého postavení, dnes jsou vhodným doplňkem pro jakoukoliv příležitost. Nezáleží ani na tom, zda je nositel náušnic muž, žena, malé děvčátko či starší dáma. Jaké jsou dnešní trendy? Přečtěte si, jakým typem uděláte radost.

img

Náušnice jsou zpravidla úplně prvním šperkem, který žena nosí. Výběr prvních náušnic pro miminko je v mnohých rodinách nezapomenutelný krok a velká událost. Ale radíme nepodceňovat ani pozdější výběr těchto šperkařských kousků.

Ve šperkovnici by každá žena měla mít více typů náušnic, aby jimi elegantně doplnila jakýkoliv outfit. Vsaďte na výběr kvalitního modelu v prověřeném klenotníctví, nebudete litovat. Náušnice potěší obdarovanou ženu a pak ještě aspoň jednu další generaci.

Zlato či stříbro? Jak je libo

Materiál vybírejte podle toho, na jaký kov je žena zvyklá nebo jakou barevnost šperků preferuje. Stříbrné náušnice jsou maličko náročnější na péči, ale vynikají svou příznivou cenou. V dobrém klenotnictví vám však náušnice kdykoliv bezplatně vyčistí v rámci zákaznického servisu.

Zlaté náušnice jsou stálice a zlatníci tento materiál rádi používají už odpradávna. Důvodem jsou jeho skvělé vlastnosti a barevná rozmanitost. Právě pro ty, kteří nefandí hřejivé žluté z různých důvodů, je skvělou alternativou bílý odstín. Náušnice z bílého zlata tak stále nesou kvalitu materiálu, ale zároveň se lesknou chladivou stříbrnošedou barvou. Extravagantnější variantou je poslední dobou čím dál oblíbenější zlato růžové.

Náušnice za pár set, ale i několik desítek tisíc korun

Náušnice jsou skvělý dárek pro každou ženu. Krásný ženský šperk, který pořídíte i přes omezený rozpočet, ale také pokud šetříte na něco mimořádného. Od stříbrných modelů k svátku až po luxusní diamantové náušnice k výročí svatby, promoci či životnímu jubileu.

Krásnými náušnicemi k narozeninám nebo výročí chybu neuděláte. Jen je třeba si trochu promyslet typ, který hledáte. Jako každý doplněk totiž náušnice podléhají módním trendům a ne každá novinka každému sedne.

Sázka na jistotu: minimalismus a pecky

Pokud tápete, nepouštějte se do zbytečně velkých specialit. Vsaďte na jistotu a vyberte některý z tolika oblíbených minimalistických modelů. Tím tzv. zabijete dvě mouchy jednou ranou, protože minimalistické šperky za poslední roky nevychází z módy.

Napichovací celokovové stříbrné kuličky nebo drobné čiré diamanty, topazy či moissanity v krapnách třeba z bílého zlata zaujmou na první dobrou. V sametové krabičce darujete šperk, který potěší každou ženu a zároveň zaujme svou rafinovaností. Minimalistické náušnice obdarovaná lehce zkombinuje s jinými šperky i outfity.

Solitérní modely a náušnice obsypané drahokamy v halo stylu

Pokud se chystáte na velkolepou událost, náušnice by měl být opravdu výjimečné. Zjistěte, co možná nejvíce informací. Tyto jsou ale základní. Oblíbené barvy drahokamu a kovu a zamyslete se také, jestli je žena nakloněna spíše jednoduchému stylu nebo miluje extravagantní kousky, které na sebe strhnou pozornost.

Pro spojení výjimečného a zároveň jednoduchého typu náušnic zvolte diamantové náušnice solitéry. Místo diamantu zlatníci vsadí i smaragd, safír či jiný drahokam. Umně vybroušený drahokam v precizně zpracovaném zlatém či platinovém lůžku je vše, co potřebujete k tomu, aby se ženě při otevření krabičky zatajil dech.

Extravagantní, temperamentní osobnost naopak okouzlíte náušnicemi v halo stylu. Jeden větší drahokam kolem dokola obklopuje několik malinkých třpytivých kamínků. Nejoblíbenější kombinací jsou barevné drahokamy jako je smaragd, safír, akvamarín či turmalín, obklopené čirými diamanty.

Máte vybráno? Pokud jste v koncích, například v klenotnictví Eppi.cz vám online poradí a v showroomu předvedou všechny dostupné modely. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?