Padání vlasů u mužů: Kdy je přirozené a jaké jsou jeho příčiny?

Vlasy jsou pro každého z nás velmi důležité a rozhodně je velmi nepříjemné, když člověk zjistí, že mu nadměrně padají a na některých místech viditelně chybí. U mužů se tato situace bohužel stává poměrně běžně, přičemž hodně přicházejí o vlasy, v místech, kde vznikají takzvané kouty. Zapomenout nelze ani na vznik jakéhosi lysého kolečka vzadu na temeni hlavy. Pokud i vám padají vlasy, určitě se vyplatí vědět, jestli je situace ještě v normálu, jaké jsou příčiny tohoto vypadávání a jak situaci řešit.

img

Jaká je ještě přirozená denní ztráta vlasů?

Vlasy padají každému z nás. je velmi důležité vědět, kdy se ještě jedná o přirozený proces. K vypadávání vlasů dochází při přechodu mezi dvěma fázemi, kterými jsou telogen a anagen. Všeobecně se za přirozené padání vlasů považuje stav, kdy vypadává 100 až 150 vlasů za den. Počítat to asi nebudete, nicméně poznat to lze vcelku jednoduše i očima. Zkrátka vám na hřebeni nesmí zůstávat obří chuchvalce vlasů.

Hlavní důvody nepřirozeného padání vlasů

Je jich samozřejmě hned několik. Tradičně se jedná hlavně o genetické faktory. Prostě dědíme předpoklady k nadměrné ztrátě vlasů po svých rodičích. Jinak se může také jednat o zánět v těle nebo chorobu štítné žlázy. Vlasy nadměrně padají i lidem, kteří nedodržují pravidla správné životosprávy. Zapomenout nelze ani na nežádoucí účinky některých medikamentů.

Jak zabránit plešatění?

Velmi důležitá je podpora růstu vlasů. Vsadit byste měli především na vhodnou životosprávu. Zaměřit byste se měli hlavně na změnu jídelníčku a zvýšení dostatku pohybu. V neposlední řadě je nutné používat značkovou vlasovou kosmetiku. Připomenout je také zapotřebí použití speciálních preparátů. V krajním případě lze absolvovat transplantaci vlasů, která je také velmi efektivní.     Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.NOVÉ
Naučte se správně nakupovat a zhubněte

Naučte se správně nakupovat a zhubněte

Životní styl

Pro mnohé je začátek nového roku odrazovým můstkem k plnění jejich cílů. Jedním z těchto cílů je snaha zhubnout. Málokdo si však uvědomuje, že zádrhel může nastat už při samotném nakupování potravin. Jak by měl vypadat „zdravý“ nákupní košík?