Proč při balení na dovolenou nezapomenout na kontaktní čočky

Léto už pomalu klepe na dveře. Při balení letních nezbytností myslete také na svůj zrak. 

img

Komfort zajištěn 

Cestování s kontaktními čočkami je pohodlné. Pokud si léto chcete užít bez zbytečného omezování, jednodenní kontaktní čočky jsou trefou do černého. Jsou nenáročnou a pohodlnou variantou na cestách. Nemusíte se o nic starat. Nijak je nečistíte ani neuchováváte. Roztoky nebo pouzdra tak můžete bez výčitek nechat doma. Ráno si čočky nasadíte a večer vyhodíte. Oblíbenou volbou jsou jednodenní kontaktní čočky MyDay, které jsou díky silikon-hydrogelovému materiálu vysoce prodyšné, navíc velmi pružné a měkké. Výhodou je zaoblený tvar okraje čoček, který minimalizuje kontakt víčka s čočkou, což přispívá k dlouhodobému pohodlí při nošení. “Jednodenní čočky jsou zároveň hygienickou a komfortní formou nošení, při které nemusíte používat roztok nebo přemýšlet, zda jsou vaše čočky dokonale čisté, protože každý den máte nové,” popisuje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, slunečních a dioptrických brýlí. Denní čočky vám navíc ušetří případné nepříjemnosti, pokud byste si čočku poškodili nebo ztratili. Ztráta měsíční čočky vyjde rozhodně dráž než ztráta jednodenní čočky. 

Do letadla připraveni 

Na palubě letadla je povoleno pouze určité množství tekutin. To se týká i roztoků a očních kapek, počítejte s tím, až si budete připravovat svoje příruční zavazadlo. “Suchý vzduch v letadle může vaše čočky v očích vysoušet, proto u sebe vždy mějte také oční kapky,” radí dále Štěbetáková z Alensy. Během dlouhé cesty je složité neusnout, pokud ale i vám padne hlava únavou, spát v kontaktních čočkách se nedoporučuje. 

Pozor na slanou vodu 

Mořská sůl obsahuje více soli než naše slzy. To může způsobit hned několik problémů. Sůl může z čočky odvádět její vlhkost, kontaktní čočky mohou změnit svůj tvar, a tak hrozí, že je snadno ztratíte, nebo jejich nošení přestane být pohodlné. V moři se také vyskytují mnohé nečistoty a nejrůznější bakterie. Nečistoty se mohou usadit na čočkách a způsobit nepohodlí při nošení. Bakterie jsou ale největší hrozbou, protože se mohou doslova „zabydlet” na čočkách a následně v oku. Mohou způsobit velmi bolestivé záněty, které co hůř vás mohou o váš zrak i zcela připravit. Mořská sůl má sice pro tělo blahodárné účinky, neplatí to však v případě očí. Proto pokud se chystáte na mořské radovánky, vybavte se buď potápěčskými nebo plaveckými brýlemi, které vaše oči ochrání. A nezapomeňte ani na sluneční brýle. Kontaktní čočky MyDay zároveň obsahují UV filtr, který se postará o ochranu očí před nebezpečným UV zářením. “Kontaktní čočka nicméně pokrývá, a tedy chrání, pouze část oka. Doporučuji tedy čočky kombinovat se slunečními brýlemi,” uzavírá Štěbetáková. 

img


Komentáře

VeronikaEma
Pěknej úvod článku. Lorem ipsum.
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?TIPY A TRIKY
Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Životní styl

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?