Správné odličování zpomalí stárnutí pleti. Neopakujte časté chyby

Ranní a večerní čištění pleti by mělo být stejnou rutinou jako zubní hygiena. Bohužel, právě tento krok v péči o pokožku často zanedbáváme, což vede k ucpávání pórů, vzniku pupínků i k předčasné tvorbě vrásek. Správně odlíčená a čistá pleť bude hydratovaná, hebká a svěží. Jak na to?

img

Pokud se nijak zvlášť nelíčíte a domníváte se, že díky tomu můžete fázi odličování v klidu přeskočit, dopouštíte se první významné chyby. Není to jen make-up, co z pokožky potřebujeme smýt; na pleti ulpívají i mikročástice a volné radikály z ovzduší, které zanášejí póry a brání buňkám v regeneraci.

Stejně tak je chybou používat k čištění obličeje vodu a mýdlo. Tato kombinace sice smyje nečistoty a bakterie, ale zanechá pokožku vysušenou, se sklonem k tvorbě šupinek a vrásek. Z podobného důvodu se nehodí používat k odličování ani přípravky s obsahem alkoholu.

Přihlédněte ke svému typu pleti

Protože v dnešní době přibývá žen s přecitlivělou pletí, která na běžné kosmetické přípravky reaguje zarudnutím až alergickou reakcí, je vhodné vybírat kosmetiku kvalitní, nejlépe vyrobenou na přírodní bázi. V této rovině uvažuje i francouzská firma Yves Rocher, jež své produkty vyrábí z bylin vypěstovaných na vlastních polích.

K odličování zralé pleti vyvinula vyhlazující odličovací mléko a tonikum s výtažky z měsíčku lékařského, pro citlivou a podrážděnou pokožku využívá divoký heřmánek, pórovitou pleť se sklonem k akné zklidňuje čisticím gelem a tonikem z máty. Kosmetickým esem je pak Odličovací želé 3v1 vyrobené z mořské mikrořasy Tetraselmis, která se volně vyskytuje na povrchu oceánu a produkuje kyslík. Želé pokožku účinně okysličí i hydratuje a je určeno především pro normální a smíšenou pleť.

Na odličování očí použijte zvláštní přípravek

Při čištění pleti také často zapomínáme, že pokožka v oblasti kolem očí je mimořádně jemná a citlivá a vyžaduje zvláštní péči. Právě zde se objevují první známky stárnutí a právě tady často dochází k podráždění a zánětům, pokud použijeme nešetrný chemický přípravek. Experti z Yves Rocher proto vyvinuli extrakty z chrpy se zklidňujícími a ochrannými vlastnostmi přizpůsobenými speciálně pro oční okolí. Expresní odličovač na oči s chrpou dokáže odstranit i voděodolná líčidla, a přitom pokožku nepodráždí. Naopak ji zanechá hebkou a vláčnou. 

img


Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?

NOVÉ
6 potravin, které stojí za krásnými a zdravými vlasy

6 potravin, které stojí za krásnými a zdravými vlasy

Kosmetika komerční článek

Mít krásné, hebké a zdravě vypadající vlasy jako z reklamy je snem mnoha žen i mužů. Věděli jste, že nejen správná péče, ale i to, co jíte, má lví podíl na výsledném vzhledu a zdraví vašich vlasů?DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.