Péče o roztřepené konečky a lámavé vlasy

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Kvůli vnějším vlivům však mohou být vlasy vyčerpané, poškozené a mohou mít sklony k roztřepeným konečkům a lámat se. Jak tomu předcházet? Zaměřte se na prevenci pomocí speciálních vlasových přípravků.

Co způsobuje roztřepené konečky a lámavé vlasy?

Kromě počasí a životního prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu vlasů neprofesionální či časté barvení, fénování příliš horkým vzduchem, nešetrné zacházení s vlasy a nesprávná volba vlasových přípravků. V některých případech může být důvodem roztřepených konečků také dlouhodobý stres, chemické působení a v neposlední řadě špatná životospráva a nedostatek vitamínů a minerálů. Existuje na roztřepené konečky a lámavé vlasy účinný „lék“? Roztřepené konečky nelze zacelit, proto je okamžitým řešením jejich ustřihnutí, a to nejlépe u kadeřníka.

img

Řešením a prevencí jsou i speciální vlasové přípravky

Další z možností, jak účinně bojovat s roztřepenými konečky a lámáním vlasů, je použití přípravků, které dočasně „slepí“ konečky vlasů. Tento efekt ovšem vydrží pouze pár hodin, případně do dalšího umytí. Pokud tedy máte sklony k třepení konečků, je vhodné používat speciální přípravky na roztřepené konečky a lámavé vlasy preventivně. Pokud aplikujete tyto přípravky na už roztřepené konečky vlasů nebude to mít pravděpodobně dlouhodobý efekt. Z toho důvodu je mnohem snadnější a především účinnější problémům s roztřepenými konečky předcházet.

První pomoc poskytuje keratin na vlasy

První pomoc pro poškozené vlasy poskytuje keratin, který vlasům navrací lesk a zdraví. Naše vlasy jsou totiž z téměř z devadesáti procent složeny právě z keratinu. Jsou-li suché, křehké, snadno se odlomí a je viditelné jejich třepení, mají ho nedostatek. Keratin na vlasy je tak rychlou a přirozenou cestou, jak napravit poškozené vlasy. Jakmile vlasům s nedostatkem proteinu v kutikulách dodáte keratin ve formě kvalitního vlasového přípravku, vlasy na to okamžitě pozitivně zareagují. Vyplní se porézní části a zacelené vlasy následně vypadají zdravě a uhlazeně.

Brazilský keratin – pouhý trend nebo záchrana?

Brazilský keratin představuje revoluční hloubkovou regeneraci vlasů. Pravda, nebo lež? Brazilský keratin obsažený v kvalitních přípravcích má na vlasy skutečně blahodárný vliv. Pozitivní účinky brazilského keratinu byly prokázány u vlasů namáhaných barvením, nešetrným odbarvováním, melírováním či u vlasů namáhaných teplem, žehlením a kulmováním. Brazilský keratin ošetřuje vlasy na bázi přírodního keratinu a kolagenu, přičemž dochází nejen k uzdravení vlasů, ale i jejich tvarování, regeneraci a ochraně před škodlivými okolními vlivy. 

Co ještě pomáhá proti roztřepeným konečkům?

  • Fénování studeným vzduchem
  • Odstříhnutí polámaných konců
  • Používání speciálních přípravků
  • Kvalitní hřeben na lámavé vlasyKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Životní styl

Které z nich jsou skutečně účinné a přispívají k normální funkci imunitního systému? Stačí je čerpat pouze ze stravy nebo je nutná jejich suplementace?

ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.