Péče o roztřepené konečky a lámavé vlasy

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Kvůli vnějším vlivům však mohou být vlasy vyčerpané, poškozené a mohou mít sklony k roztřepeným konečkům a lámat se. Jak tomu předcházet? Zaměřte se na prevenci pomocí speciálních vlasových přípravků.

Co způsobuje roztřepené konečky a lámavé vlasy?

Kromě počasí a životního prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu vlasů neprofesionální či časté barvení, fénování příliš horkým vzduchem, nešetrné zacházení s vlasy a nesprávná volba vlasových přípravků. V některých případech může být důvodem roztřepených konečků také dlouhodobý stres, chemické působení a v neposlední řadě špatná životospráva a nedostatek vitamínů a minerálů. Existuje na roztřepené konečky a lámavé vlasy účinný „lék“? Roztřepené konečky nelze zacelit, proto je okamžitým řešením jejich ustřihnutí, a to nejlépe u kadeřníka.

img

Řešením a prevencí jsou i speciální vlasové přípravky

Další z možností, jak účinně bojovat s roztřepenými konečky a lámáním vlasů, je použití přípravků, které dočasně „slepí“ konečky vlasů. Tento efekt ovšem vydrží pouze pár hodin, případně do dalšího umytí. Pokud tedy máte sklony k třepení konečků, je vhodné používat speciální přípravky na roztřepené konečky a lámavé vlasy preventivně. Pokud aplikujete tyto přípravky na už roztřepené konečky vlasů nebude to mít pravděpodobně dlouhodobý efekt. Z toho důvodu je mnohem snadnější a především účinnější problémům s roztřepenými konečky předcházet.

První pomoc poskytuje keratin na vlasy

První pomoc pro poškozené vlasy poskytuje keratin, který vlasům navrací lesk a zdraví. Naše vlasy jsou totiž z téměř z devadesáti procent složeny právě z keratinu. Jsou-li suché, křehké, snadno se odlomí a je viditelné jejich třepení, mají ho nedostatek. Keratin na vlasy je tak rychlou a přirozenou cestou, jak napravit poškozené vlasy. Jakmile vlasům s nedostatkem proteinu v kutikulách dodáte keratin ve formě kvalitního vlasového přípravku, vlasy na to okamžitě pozitivně zareagují. Vyplní se porézní části a zacelené vlasy následně vypadají zdravě a uhlazeně.

Brazilský keratin – pouhý trend nebo záchrana?

Brazilský keratin představuje revoluční hloubkovou regeneraci vlasů. Pravda, nebo lež? Brazilský keratin obsažený v kvalitních přípravcích má na vlasy skutečně blahodárný vliv. Pozitivní účinky brazilského keratinu byly prokázány u vlasů namáhaných barvením, nešetrným odbarvováním, melírováním či u vlasů namáhaných teplem, žehlením a kulmováním. Brazilský keratin ošetřuje vlasy na bázi přírodního keratinu a kolagenu, přičemž dochází nejen k uzdravení vlasů, ale i jejich tvarování, regeneraci a ochraně před škodlivými okolními vlivy. 

Co ještě pomáhá proti roztřepeným konečkům?

  • Fénování studeným vzduchem
  • Odstříhnutí polámaných konců
  • Používání speciálních přípravků
  • Kvalitní hřeben na lámavé vlasyKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?

DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.