Péče o roztřepené konečky a lámavé vlasy

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Kvůli vnějším vlivům však mohou být vlasy vyčerpané, poškozené a mohou mít sklony k roztřepeným konečkům a lámat se. Jak tomu předcházet? Zaměřte se na prevenci pomocí speciálních vlasových přípravků.

Co způsobuje roztřepené konečky a lámavé vlasy?

Kromě počasí a životního prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu vlasů neprofesionální či časté barvení, fénování příliš horkým vzduchem, nešetrné zacházení s vlasy a nesprávná volba vlasových přípravků. V některých případech může být důvodem roztřepených konečků také dlouhodobý stres, chemické působení a v neposlední řadě špatná životospráva a nedostatek vitamínů a minerálů. Existuje na roztřepené konečky a lámavé vlasy účinný „lék“? Roztřepené konečky nelze zacelit, proto je okamžitým řešením jejich ustřihnutí, a to nejlépe u kadeřníka.

img

Řešením a prevencí jsou i speciální vlasové přípravky

Další z možností, jak účinně bojovat s roztřepenými konečky a lámáním vlasů, je použití přípravků, které dočasně „slepí“ konečky vlasů. Tento efekt ovšem vydrží pouze pár hodin, případně do dalšího umytí. Pokud tedy máte sklony k třepení konečků, je vhodné používat speciální přípravky na roztřepené konečky a lámavé vlasy preventivně. Pokud aplikujete tyto přípravky na už roztřepené konečky vlasů nebude to mít pravděpodobně dlouhodobý efekt. Z toho důvodu je mnohem snadnější a především účinnější problémům s roztřepenými konečky předcházet.

První pomoc poskytuje keratin na vlasy

První pomoc pro poškozené vlasy poskytuje keratin, který vlasům navrací lesk a zdraví. Naše vlasy jsou totiž z téměř z devadesáti procent složeny právě z keratinu. Jsou-li suché, křehké, snadno se odlomí a je viditelné jejich třepení, mají ho nedostatek. Keratin na vlasy je tak rychlou a přirozenou cestou, jak napravit poškozené vlasy. Jakmile vlasům s nedostatkem proteinu v kutikulách dodáte keratin ve formě kvalitního vlasového přípravku, vlasy na to okamžitě pozitivně zareagují. Vyplní se porézní části a zacelené vlasy následně vypadají zdravě a uhlazeně.

Brazilský keratin – pouhý trend nebo záchrana?

Brazilský keratin představuje revoluční hloubkovou regeneraci vlasů. Pravda, nebo lež? Brazilský keratin obsažený v kvalitních přípravcích má na vlasy skutečně blahodárný vliv. Pozitivní účinky brazilského keratinu byly prokázány u vlasů namáhaných barvením, nešetrným odbarvováním, melírováním či u vlasů namáhaných teplem, žehlením a kulmováním. Brazilský keratin ošetřuje vlasy na bázi přírodního keratinu a kolagenu, přičemž dochází nejen k uzdravení vlasů, ale i jejich tvarování, regeneraci a ochraně před škodlivými okolními vlivy. 

Co ještě pomáhá proti roztřepeným konečkům?

  • Fénování studeným vzduchem
  • Odstříhnutí polámaných konců
  • Používání speciálních přípravků
  • Kvalitní hřeben na lámavé vlasyKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
Tipy, jak ušetřit v době finanční krize a zdržování

Tipy, jak ušetřit v době finanční krize a zdržování

Životní styl komerční článek

Vysoká inflace má za následek růst cen ve všech oblastech, a to včetně těch zásadních, jako jsou potraviny, energie, pohonné hmoty, půjčky, hypotéky, ale i stavební materiál. Lze ušetřit nebo alespoň dopady zdražování na rodinný rozpočet eliminovat?NOVÉ
Jakou tašku zabalit na výlet? Podívejte se, jaké modely zrovna letí!

Jakou tašku zabalit na výlet? Podívejte se, jaké modely zrovna letí!

Životní styl komerční článek

Vyrážíte s kamarády na odpoledne k vodě nebo na víkend s rodinou na chatu a sháníte tašku, která poslouží na kratší i delší výlety? Podívejte se, jaké kousky pojmou všechno, co s sebou potřebujete, aniž byste museli táhnout celý kufr. Kromě toho, že jsou praktické, navíc vypadají skvěle! Tato zavazadla si zkrátka zamilujete.