Zdravé bílé zuby, co proto můžu udělat?

Krásné bílé zuby jsou bezesporu naší vizitkou a zejména z tohoto důvodu bychom měli dbát na správnou zubní hygienu.

img

Málokdo ovšem ví, jak o své zuby správně pečovat a díky tomu zuby vypadají nevábně, jsou zažloutlé, trpí zubním kazem či se na nich dokonce vyskytuje do značné míry zubní kámen a podobně. Někteří lidé dokonce nechodí ani na pravidelné zubní prohlídky a o návštěvě ordinace dentální hygieny ani nemluvě. Pokud ovšem toužíte po zářivě bílém úsměvu, díky kterému byste se již konečně nemuseli stydět usmívat, budete muset pro svůj chrup také něco udělat. Svému úsměvu totiž můžete dát zářivost nejen v samotné ordinace svého zubního lékaře, nýbrž například i doma.

Na zabarvení vašich zubů má podíl to, co jíte

Veškerá jídla a nápoje se do značné míry podílí na zabarvení vašich zubů. Zuby nejčastěji zabarvuje červená řepa, borůvky, káva, červené víno, černý čaj či různé kyselé džusy či barevné limonády. Zažloutnutí zubů rovně způsobuje časté užívání různých léků, a to především antibiotik. Naopak některé potraviny mají na vaše zuby naopak pozitivní vliv, a proto bychom je měli ve větší míře pravidelně konzumovat. Mezi tyto potraviny se řadí především kedlubny, celer, květák, jablka či mrkev a okurky. Pokud tyto potraviny zařadíte do svého jídelníčku, potěší vás zdravé bílé zuby

Základem úspěchu je správná zubní hygiena

Pokud se chcete zbavit svých žlutých zubů jednou provždy, budete o ně muset začít patřičně pečovat. Svou pozornost byste rozhodně měli věnovat nejen správné metodě čištění zubů nýbrž také mezizubním prostorám, ve kterých často vzniká zubní kámen, který je poté zapotřebí odstranit u odborníka. Zuby byste si měli čistit minimálně tři minuty. Kartáček je poté vhodné držet stejně tak, jako tužku a na zuby ho přikládat v úhlu 45 stupňů, a to na přechod zubu a také dásní. Své zuby si následně čistíme stíravými pohyby směrem od dásní dolů. Zuby nikdy kartáčkem nedrhneme. Poté přichází čas na mezizubní prostory, ve kterých se často skrývají zbytky jídla. Používání mezizubních kartáčků a nití, je tak samozřejmostí. Jak správně pečovat o své zuby se dozvíte na dentální hygieně.

Pomáhá také kokosový olej či jedlá sůl

K osvědčeným domácím trikům na zářivě bílé zuby patří zejména potírání zubů banánovou slupkou či rozkrojenou jahodou. Rovněž funguje žvýkání špenátových listů, bazalky, šalvěje či máty. Do značné míry vám může pomoci nahradit jakoukoliv zubní pastu zejména kokosový olej. Rovněž se vyplatí si jednou za týden vyčistit zuby pouze jedlou sodou, která odstraní zubní plak a zuby také viditelně vybělí.

Domácí bělení zubů

Zdali vám nikterak nevadí různá chemie a také bělící gely, které mají vysoký podíl peroxidu, můžete sáhnout po bělících setech, které jsou běžně na trhu dostupné. Zakoupíte je ve specializovaných prodejnách či na internetu, a to kupříkladu na webových stránkách www.vybelime.cz, podobné sety na bělení zubů běžně zakoupíte za výhodné ceny. První výsledky domácího bělení zubů jsou často viditelné již po třech týdnech i dříve.

Bělící pasta nenahradí vybělení zubů

Mnoho lidí se spoléhá zejména na bělící pasty, které ovšem často pomáhají barvu zubů pouze udržovat. Tyto pasty sice do jisté míry bělící účinek mají, ovšem s klasickou metodou bělení je nelze v žádném případě srovnávat. Bělící pasty se spíše doporučují k udržení dlouhodobého efektu po skutečném bělení zubů.

Možnosti bělení zubů

  • Domácí – za pomoci různých přípravků, a to například za pomoci různých bělících pásků
  • Domácí s dohledem – toto bělení probíhá pod dohledem odborníka, který vám na zuby nanese individuální nosič, na kterém bude bělící prostředek
  • V ordinaci
  • Kombinace ordinačního bělení a také domácího bělení 
Pro koho bělení zubů není vhodné?
  • Pro děti
  • Pro osoby, které trpí zubním kamenem, kazy a opakujícími se záněty
  • Pro těhotné a také kojící ženy


Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.NOVÉ
Chytrá domácnost, co to vlastně je? 
Dnes už to chodí trochu jinak.

Chytrá domácnost, co to vlastně je? Dnes už to chodí trochu jinak.

Plastická chirurgie komerční článek

Pojem chytrá domácnost už jste nejspíš zaslechli.  Ale co to vlastně znamená? Jak vám může chytrá domácnost usnadnit život a jak si ji vlastně pořídit? Možná vás překvapí, že už to dávno není tak složité, jak si třeba myslíte.