Barvy v ložnici ovlivňují naši náladu, atmosféru i sexuální touhy

K tomu, abyste se vyspali dorůžova nebo prožili nezapomenutelnou noc plnou vášně mnohdy stačí taková maličkost, jako je barva. Barvy nás ovlivňují a někdy i mnohem víc, než jsme ochotni připustit.

Pokud toužíte po žhavém sexu, na modrou zapomeňte

Ačkoliv ložnice v barvě oceánu je vcelku oblíbená a modrou doporučují i specialisté na interiéry, tak co se týče erotiky, s modrými odstíny příliš neuspějete. Modrá nebo azurová barva vám pomůže s usínáním, uklidňuje, pomáhá zpomalit srdeční tep a snižuje krevní tlak. Chcete-li se tedy pořádně vyspat a probudit se s dobrou náladou, proměňte vaši ložnici v modré nebe.

Sportovci mají ložnici v barvě přírody

Pro sportovní nadšence, kteří dávají svému tělu každý den pořádně zabrat, se hodí zelený interiér ložnice. Zelená barva napomáhá regeneraci, odpočinku a nabytí síly. Kromě toho je zelená barva spojená s optimismem a působí radost. V ložnici se zelenými prvky se budete probouzet dostatečně odpočatí a s veselou náladou. Volte však spíše tlumenější odstíny zelené, nic agresivního.

Načerpejte inspiraci ve žluté ložnici

Sluníčková ložnice je ideální volbou pro všechny kreativce. Ať už píšete texty, malujete, skládáte hudbu nebo se věnujete třeba online designu, probuzení ve žluté ložnici přispěje k lepším a často i odvážnějším nápadům. Mimo to je žlutá příjemně hřejivá. V ložnici se žlutými prvky se velmi příjemně usíná, ale raději zvolte světlejší odstín nebo pouze menší množství žlutých prvků.

Při problémech s trávením vymalujte ložnici naoranžovo

Oranžová ložnice může působit křiklavě, ale pokud použijete meruňkové odstíny nebo ložnici doplníte pouze o pár výraznější oranžových prvků, vytěžíte z toho spoustu benefitů. Oranžová barva podporuje chuť k jídlu, proto se často objevuje v kuchyních a jídelnách, v ložnici pak může napomáhat trávení. Dokáže pomoci i při uvolňování svalů a je tedy vhodná k usínání.

Hledáte barvu stimulující erotiku? Není to červená

I když si většina z nás spojuje červenou barvu s erotikou, tak skutečnost je jiná. Červená nabudí člověka k aktivitě, ale zároveň ho brzy vyčerpá. Mnohem více stimulující erotiku a sexuální hry je světle hnědá. Vyzkoušejte svou ložnici obohatit o karamelové prvky, ať už se bude jednat o stěny, různé bytové doplňky nebo třeba ložní prádlo či závěsy.

S fialovou barvou buďte opatrní

Fialová barva působí luxusním dojmem a mnozí si ji pro její exkluzivitu oblíbili, ale v ložnici s touto barvou šetřete. Fialová  podporuje mozkovou činnost, takže mozek nedokáže zcela vypnout. To může mít za následek živé sny a noční můry. Pozor si dejte i na tmavě hnědou. Použijete-li ji samotnou, dostaví se pocity osamělosti a odcizení. Zkuste ji zkombinovat s ostatními barvami.Komentáře

Tchuminka
Super tipy! Díky
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Maminko, nakresli mi žirafu!

Maminko, nakresli mi žirafu!

Životní styl

Vypadají pokusy o nakreslení požadavků Vašich ratolestí jako kubistické dílo? Tvrdíte, že Váš potomek nikdy nebude kreslit, jelikož podědil (ne)vlohy po rodičích? Nepodléhejte mylným iluzím a přihlaste sebe i své děti do výtvarných kurzů Ateliéru Praha 5.

NOVÉ
Opruzeniny trápí nejen děti, ale i dospělé

Opruzeniny trápí nejen děti, ale i dospělé

Kosmetika

Opruzenina (odborně intertrigo) dokáže pořádně potrápit. A to nejen děti, ale i dospělé. Každý, koho už potrápila, Vám řekne, že je to opravdu nepříjemná a bolestivá záležitost. Jak si s tímto nepříjemným intimním problémem poradit?DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.