Barvy v ložnici ovlivňují naši náladu, atmosféru i sexuální touhy

K tomu, abyste se vyspali dorůžova nebo prožili nezapomenutelnou noc plnou vášně mnohdy stačí taková maličkost, jako je barva. Barvy nás ovlivňují a někdy i mnohem víc, než jsme ochotni připustit.

Pokud toužíte po žhavém sexu, na modrou zapomeňte

Ačkoliv ložnice v barvě oceánu je vcelku oblíbená a modrou doporučují i specialisté na interiéry, tak co se týče erotiky, s modrými odstíny příliš neuspějete. Modrá nebo azurová barva vám pomůže s usínáním, uklidňuje, pomáhá zpomalit srdeční tep a snižuje krevní tlak. Chcete-li se tedy pořádně vyspat a probudit se s dobrou náladou, proměňte vaši ložnici v modré nebe.

Sportovci mají ložnici v barvě přírody

Pro sportovní nadšence, kteří dávají svému tělu každý den pořádně zabrat, se hodí zelený interiér ložnice. Zelená barva napomáhá regeneraci, odpočinku a nabytí síly. Kromě toho je zelená barva spojená s optimismem a působí radost. V ložnici se zelenými prvky se budete probouzet dostatečně odpočatí a s veselou náladou. Volte však spíše tlumenější odstíny zelené, nic agresivního.

Načerpejte inspiraci ve žluté ložnici

Sluníčková ložnice je ideální volbou pro všechny kreativce. Ať už píšete texty, malujete, skládáte hudbu nebo se věnujete třeba online designu, probuzení ve žluté ložnici přispěje k lepším a často i odvážnějším nápadům. Mimo to je žlutá příjemně hřejivá. V ložnici se žlutými prvky se velmi příjemně usíná, ale raději zvolte světlejší odstín nebo pouze menší množství žlutých prvků.

Při problémech s trávením vymalujte ložnici naoranžovo

Oranžová ložnice může působit křiklavě, ale pokud použijete meruňkové odstíny nebo ložnici doplníte pouze o pár výraznější oranžových prvků, vytěžíte z toho spoustu benefitů. Oranžová barva podporuje chuť k jídlu, proto se často objevuje v kuchyních a jídelnách, v ložnici pak může napomáhat trávení. Dokáže pomoci i při uvolňování svalů a je tedy vhodná k usínání.

Hledáte barvu stimulující erotiku? Není to červená

I když si většina z nás spojuje červenou barvu s erotikou, tak skutečnost je jiná. Červená nabudí člověka k aktivitě, ale zároveň ho brzy vyčerpá. Mnohem více stimulující erotiku a sexuální hry je světle hnědá. Vyzkoušejte svou ložnici obohatit o karamelové prvky, ať už se bude jednat o stěny, různé bytové doplňky nebo třeba ložní prádlo či závěsy.

S fialovou barvou buďte opatrní

Fialová barva působí luxusním dojmem a mnozí si ji pro její exkluzivitu oblíbili, ale v ložnici s touto barvou šetřete. Fialová  podporuje mozkovou činnost, takže mozek nedokáže zcela vypnout. To může mít za následek živé sny a noční můry. Pozor si dejte i na tmavě hnědou. Použijete-li ji samotnou, dostaví se pocity osamělosti a odcizení. Zkuste ji zkombinovat s ostatními barvami.Komentáře

Tchuminka
Super tipy! Díky
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.