Chemický peeling vás zbaví akné i vrásek

Chemický peeling představuje účinný a téměř bezbolestný způsob, jak se zbavit pigmentových skvrn, akné a dokonce i vrásek. Pokud se na chemický peeling chystáte, svěřte se ale raději do rukou lékaře, nikoliv kosmetičky.

Peeling prováděný kosmetičkou vs. lékařem

Objevila jste na některém ze slevových portálů skvělou nabídku na chemický peeling? Dříve, než si poukázku na levný chemický peeling koupíte, zkuste se nad tím zamyslet. Chemických peelingů je na trhu několik, ale ne všechny jsou lékařsky prověřené a některé z nich mohou dokonce vaši pleť poškodit. K tomu všemu účinný chemický peeling - tedy ten hlubší - může provádět pouze proškolený lékař či dermatolog, takže jestli jste narazila na zvýhodněnou nabídku kosmetického studia, pravděpodobně se bude jednat pouze o povrchový peeling  s použitím nižších koncentrací ovocných kyselin respektive AHA kyselin.

Zlepšení stavu aknózní pleti po pár ošetřeních

zoom

Chemický peeling slibuje zlepšení stavu problematické aknózní pleti

K provedení chemického peelingu se nejčastěji používá kyselina glykolová, k odstranění pigmentových skvrn se k ní přidává kyselina citronová. Nejvyšší dostupná koncentrace je 70 % kyselina glykolová, která se v kombinaci s kyselinou mandlovou ? která prostupuje do mazových žláz, kde omezuje tvorbu mazotoku a navíc působí antibakteriálně ? hodí pro ošetření problematické pokožky, příznivé působí na aknózní a hrubší pleť s nerovnostmi. Lékaři uvádějí, že již po třech ošetřeních je možné pozorovat zlepšení stavu problematické aknózní pleti, dochází k barevnému sjednocení pleti a vymizení skvrn a vyhlazení jemných linek i hlubších vrásek.

Nejvhodnější doba pro chemický peeling

Ideální doba k ošetření chemickým peelingem je podzim/zima a časné jaro. Důležité je, aby nebyla intenzita slunečního záření příliš silná. Nicméně nejen roční období je rozhodující v tom, kdy či jestli vůbec chemický peeling podstoupit. Proškolený lékař by vám měl být schopen říct, zda se pro vás chemický peeling hodí, nebo zda by nebylo lepší zvolit jiný typ procedury. Chemický peeling se nedoporučuje lidem při akutní infekci či zánětu (např. při oparu), při ekzému, poraněné pleti, dále lidem se sklony k jizvení nebo při alergii na nějakou složku v chemickém peelingu. Chemický peeling nebývá účinný na hluboko usazené pigmentové skvrny.

Chemický peeling zvládnete během obědové pauzy

Délka procedury je závislá na tom, jak pokožka reaguje na účinnou látku (kyselinu), ale obvykle trvá okolo 30 minut. Aby byl výsledný efekt co nejlepší a dlouhodobý, zákrok by se měl třikrát až šestkrát opakovat. Ani zkušený lékař či dermatolog to nedokáže přesně časově vyhodnotit, je to individuální záležitost. Někdy je změna vidět už po prvním sezení, jindy až po několikerém opakování. Co se týče ceny ošetření, tak v průměru vychází jedno ošetření na 1000 korun, ale můžete narazit i na kliniky, kde zaplatíte 800 korun nebo třeba i 2000 korun za jedno ošetření.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Zabouchli jste si dveře? Jak neutratit ani korunu

Zabouchli jste si dveře? Jak neutratit ani korunu

Životní styl komerční článek

Malé či větší nehody se dějí snad v každé domácnosti. Obzvláště, pokud máte doma malé děti, něco se přihodí snad každou chvíli s většími, či menšími škodami. Pokud se zabezpečíte dopředu, pak vás tyto nehody budou stát jen chvíli nepohodlí, vše za vás zaplatí pojišťovna.

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.