Cup and Up - nová éra modelace prsou?

S přibývajícími léty u žen dochází k neodvratnému procesu ztráty tvaru a poklesu prsou. Ženy proto hledají spásu a pomoc v modelaci či augmentaci.  Zatím poslední novinkou z kategorie Minimally Invasive Mastopexy (MIM) je technika pocházející z Izraele zvaná Cup&Up. Výsledkem by měl být přirozený a pevný dekolt.

img

Výsledkem techniky Cup&Up by měl být přirozený a pevný dekolt.

Není to šílenost

„Možná to zní děsivě, ale podívejte se na kosmetickou a plastickou chirurgii - dějí se v ní děsivější věci,“ vyjádřil se Dr. Gur. „Jedním z nejrozšířenějších zákroků je augmentace, zvětšování prsou implantáty. Která žena byla první, kdo se rozhodl podstoupit takovou šílenost, a dát si do prsou kusy silikonu? Technika Cup&Up není tak bláznivá, jak se na první pohled jeví.“

Kladivo na gravitaci

Cup&Up slibuje tvarovat, pozvednout a vypnout jemnou prsní tkáň mnohem méně drastickými prostředky než způsoby používané v současnosti. Její průkopníci ji nazývají Cup&Up a jsou přesvědčeni, že nahradí dosavadní způsoby estetických operací prsou. Vynálezcem je Dr. Eyal Gur, vedoucí chirurgického oddělení nemocnice Ichilov Hospital v Tel Avivu. Současné operační techniky nabízejí pouze časově omezené řešení, nezabrání pozdějšímu postupnému poklesu ženských ňader. Gravitaci zkrátka neošidí nadlouho. Cup&Up se s ní umí vypořádat lépe. Při operaci také dochází k menším zásahům do vnitřní a vnější tkáně prsou, což zkracuje dobu rekonvalescence, a operace by měla být méně nákladná.

Podprsenka, kterou nesundáte

zoom

Závěsné pásky jsou k žebrům  připevněny drobnými titanovými šroubky.

Dr. Gur proto vynalezl jakousi silikonovou podprsenku. Ovšem nikoli vnější, ale vnitřní. Vkládá se do prsní tkáně, upevňuje se k žebrům a prsním svalům a funguje na stejném principu jako běžná dámská podprsenka. Dr. Gur své dílo nazývá přímo „vnitřní podprsenka“. Tvoří ji silikonová forma, závěsné pásky a velmi malé kotvící titanové šroubky. Do těla se upevňuje jen malým operativním zákrokem: chirurg provede dva malé (méně než centimetr široké) řezy pod každým prsem, jimi je následně do hloubky přibližně jednoho centimetru pod kůži vložen silikonový košíček. Potom se šroubky do žebra v oblasti mezi ramenem a prsem upevní jakási „ramínka“, která budou košíčky držet na místě a bránit prsu v poklesu. Přišijí se ke košíčku, a celá konstrukce se vypne do žádaného tvaru. Operace trvá zhruba 40 minut a provádí se v lokální anestezii. Není třeba, aby žena zůstávala v nemocnici déle - domů může jít ještě týž den a do zaměstnání se může vrátit po pár dnech odpočinku. Minimalistický zákrok je určen pouze ženám s počátečním či středně rozsáhlým stupněm poklesu prsou. Ženy s vysokým stupněm poklesu ovšem nemusí věšet hlavu, „vnitřní podprsenku“ je možné použít i v jejich případě, jen je třeba rozsáhlejšího zásahu do tkání a následkem jsou větší jizvy. Operace je podle Dr. Gura vhodná i pro ženy, které podstoupily rekonstrukci prsu po částečné či úplné mastektomii, aby zlepšila tvar a polohu prsu, na což si ženy po rekonstrukci často stěžují.

Důkladné testování aneb Chvála prasátkům

zoom Zvětšit

Postup umístění systému Cup&Up

Avi Cohen, ředitel společnosti podporující vývoj Cup&Up, si této techniky poprvé všimnul ve výzkumném středisku Kiryat Shmona v roce 2004. V následujících třech letech prošla testováním. Výsledkem byl funkční prototyp, který prošel důkladným zkoumáním - zejména síly, odolnosti a možné únavy materiálu, neboť ten podle vědců musí vydržet zátěž v běžném životě, běh, jízdu na koni či spinning. Nezní to sice košer, ale izraelští výzkumníci používají k testování této novinky prasata. Proč? Podle Dr. Gura se žádná jiná tkáň nebo orgán, dokonce ani opičí, nechová podobně jako tkáň ženských prsou. Pouze prasečí kůže nejvíce odpovídá kůži lidské. Voperovali jim proto „vnitřní podprsenku“ na hrudní stěnu a sledovali reakci tkání, možná poškození svalů či žeber, tah a podobně. Nikdo neví, co by se mohlo stát, kdyby například prasklo "ramínko", nebo zda celá konstrukce neomezuje v pohybu. Zdá se, že Cup&Up funguje bez komplikací, což uvolnilo cestu testování na lidech. Avi Cohena překvapil zájem žen. „Každá chtěla být první! Bylo to jako stepní požár. Byly tou myšlenkou přímo nadšené,“ vyjádřil se překvapený Cohen. Dr. Gur se po zveřejnění svého výzkumu na internetu dostal do obležení žen, které toužily operaci podstoupit.

Dočkáme se?

Zatím se zdá, že ano. První žena zákrok úspěšně podstoupila v závěru roku 2009. Avi Cohen je přesvědčen, že během následujícího roku předloží dostatek důkazů, že Cup&Up skutečně bez problémů funguje, a že nejpozději do 18 měsíců dostane povolení od evropských lékařských licenčních úřadů. Jaký osud jeho vynález čeká, zatím nikdo netuší. Je možné, že způsobí skutečnou revoluci v oblasti operativních úprav prsou - ženy budou tuto operaci podstupovat preventivně už v mládí, než na jejich dekoltu nemilosrdně zahlodá zub času a gravitace, a klasické modelace již nebudou zapotřebí.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
Dámské sandály: po jakých sáhnout v roce 2022?

Dámské sandály: po jakých sáhnout v roce 2022?

Životní styl komerční článek

Přicházet každý rok s novými trendy není zrovna jednoduché. Ale mnohdy to ani není potřeba. Sandály už po staletí splňují hlavní účel: funkčnost. Právě tu během horkých měsíců oceníte ze všeho nejvíce. Proč ale nevypadat zároveň naprosto božsky?ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.