Jak na nachlazení

Teplé letní dny jsou nenávratně pryč, listí na stromech pomalu opadává a mnohým z nás se začínají lepit na paty nejrůznější nemoci a nachlazení. Jak úspěšně odrazit útok bacilů?

Posílení imunity

Nachlazení a chřipce se můžete vyhnout, budete-li posilovat svou imunitu. Zařaďte do svého jídelníčku česnek (přírodní antibiotikum), zázvor a chilli (prohřívání organismu), cibuli (protibakteriální účinky) a konzumujte co největší množství citrusových plodů. Citrusy obsahují vitamín C, který funguje při nachlazení a chřipce jako skvělá první pomoc. Na posílení imunity zabírá také hlíva ústřičná, vitamín A, B-komplex, vitamín C, antioxidanty, jod, zinek, měď a oblíbená je i rakytníková šťáva plná vitamínu C.

Dalšími skvělými posilovači imunitního systému jsou zdravý pohyb, sauna či masáže. Pokud vás nachlazení dostihne, naopak pohyb omezte a nesnažte se svou nemoc přechodit. Ideální je být minimálně dva až tři dny v naprostém klidu.

zoom

Pryč s antibiotiky

Něco na vás leze a vás nenapadne nic jiného, než si nechat předepsat antibiotika? Ne vždy je to ta správná volba. Například na klasické nachlazení doprovázené rýmou a kašlem, jenž trvá týden až deset dní, antibiotika nezabírají a navíc jsou v tomto případě naprosto nevhodná. Stejně tak se nevyplatí brát antibiotika na chřipku. Jestliže se nepřidají komplikace v podobě bakteriální infekce, jsou mnohem účinnější tzv. virostatika.

Dokonce ani na virózu, při které máte bolesti v krku, rudé mandle a nemůžete nic spolknout, nemusí být antibiotika nejvhodnější. Lékař by měl nejdříve zjistit, zda jsou v těle přítomny bakterie. Teprve poté se doporučuje antibiotika nasadit. U angíny jsou naopak antibiotika žádoucí, jelikož bakterie pronikají do celého těla a způsobují komplikace (záněty dýchacích a močových cest).

Otužujte se, smějte se

Jestliže chcete nachlazení úspěšně předcházet, začněte se více otužovat. Stáhněte topení, častěji doma i v práci větrejte, zbytečně to nepřehánějte s vrstvením oblečení (nejdůležitější je mít v teple hlavu, ruce a chodidla), hýbejte se a pijte pravidelně čaj. Doporučuje se také spaní pod teplou dekou v chladnější místnosti. A co je vůbec nejdůležitější – buďte v psychické pohodě a usmívejte se, i když vám zrovna do smíchu nebude.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.

NOVÉ
Jaký typ kolagenu je pro mě nejvhodnější?

Jaký typ kolagenu je pro mě nejvhodnější?

Životní styl komerční článek

Kolagen je vhodný i pro mladší generace, jeho syntéza totižto klesá už od 25. roku života.NOVÉ
Chystáte se na jaře zhubnout? Čekají vás překážky!

Chystáte se na jaře zhubnout? Čekají vás překážky!

Životní styl

S příchodem jara se řada lidí začne soustředit na hubnutí, aby měla hezkou postavu do plavek. Jenže ne vždy to jde tak, jak si člověk představuje. Jaké jsou hlavní příčiny toho, proč přebytečná kila odmítají jít dolů?