Jak v zimě ochránit pleť?

Během zimních měsíců vystavujeme naši pleť celé řadě nepříznivých faktorů. Proto je důležité věnovat pokožce během mrazivého počasí zvláštní pozornost. Přinášíme vám několik osvědčených rad, jak ochránit pleť před nepříznivým počasím.

1. Dbejte na pitný režim

Možná vám tohle neustále omílané pravidlo začíná lézt pořádně na nervy, ale věřte, že bez pravidelného pitného režimu se zkrátka neobejdete. Celoročně pijte hodně čisté vody, v zimě se můžete zahřát bylinkovým či zeleným čajem. Na černý čaj a kávu si dejte pozor. Stejně jako přemíru sladkých minerálek a džusů. Všeho s mírou.

2. Udělejte si domácí hydratační masku

zoom Zvětšit

Vyrobte si domácí pleťovou masku

Hydratujte svou pleť pomocí krému nebo si vyrobte vlastní hydratační masku. Vyzkoušejte třeba hydratační banánovou masku s olivovým olejem a žloutkem. Na vysušenou pleť se skvěle hodí i domácí mandlová maska s jahodami. Domácí pleťové masky jsou určené k okamžité spotřebě, ale můžete je používat klidně denně. Jejich pravidelným používáním docílíte výrazného zlepšení stavu pokožky.

3. Myslete na své nohy

Obličej nebo třeba ruce jsou v zimě vidět ze všeho nejvíce, ale to neznamená, že máte ostatní části svého těla zanedbávat. Aplikujte výživnou masku i na svá chodidla. V zimě trpí nohy zejména tím, že jsou neustále zavřené v neprodyšných botách, proto si zaslouží náležitou péči v podobně hydratace nebo peelingu. Peeling kůži na nohou změkčí a osvěží.

4. Krémujte se po každé koupeli

Obličej, ruce, nohy – celé tělo! Hydratujte pokožku celého těla krémem po každé koupeli. A abyste nevypadali tak bledě, můžete k tomu použít tónovací emulze, krémy a výživné spreje. Vaše pokožka díky tomu bude nejen dokonale vyživená, ale získá i jemný bronzový nádech. Budete se cítit i vypadat zdravější, budete sebevědomější a spokojenější.

5. Nechoďte ven s mokrými vlasy

Pokud si potřebujete umýt vlasy, mějte dostatečnou časovou rezervu a nechoďte ven, dokud nebudou vaše vlasy, ale třeba i ruce, dokonale suché. Mráz dokáže vlhké vlasy i ruce poškodit takovým způsobem, že je budete dlouho dávat dohromady. Kromě toho ruce pravidelně hydratuje. Použijte kvalitní krém na ruce a noste teplé rukavice.

6. Používejte balzámy na rty

zoom Zvětšit

Přírodní, veganský, vyrobený z premiérových přísad a podle eko zásad

Do každé své kabelky přihoďte hydratační balzám na rty a několikrát během dne jím přejeďte vaše rtíky. Pokud používání balzámů podceníte, může se snadno stát, že vám rty popraskají. Balzámy můžete nanášet pod i na rtěnku. Balzámy k nakousnutí, navíc veganské – bez živočišných složek a netestované na zvířatech – dělají například HURRAW!Ÿ nebo CRAZY RUMORSŸ.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.

NOVÉ
Chcete se připojit k dárcům krevní plasmy? Jaké překážky mohou nastat?

Chcete se připojit k dárcům krevní plasmy? Jaké překážky mohou nastat?

Životní styl

Darovaná krevní plasma vám může zachránit život. Stejně tak jejím darováním můžete vy pomoci někomu jinému. Ale i možnost stát se jedním z novodobých hrdinů je privilegium, na které nedosáhne každý. Zjistěte, kdo nemůže darovat krevní plasmu.TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.