Jak zjistíte, že je vaše krev dostatečně okysličená? A k čemu to je?

Do domácí lékárničky stále častěji patří oxymetr. Je to přístroj malý, ale důležitý. Díky němu víme, jestli je naše krev dostatečně okysličená. Jestli se nedusíme, aniž bychom o tom vůbec věděli. Oxymetr nám může zachránit život nejen při respiračních onemocněních (jako například Covid-19). Volbou značky Depan máte jistotu, že pořizujete funkční přístroj, připravený i pro případ nouze.

Oxymetr běžně známe z ordinace lékaře. Nasadí nám jej na prst, aby zjistil, zda je naše krev dostatečně okysličená. Při domácím měření je postup stejný. Když na nás zaútočí respirační onemocnění (například Covid-19), víme, kdy vyhledat lékařskou pomoc. Domácí měření oxymetrem je ale přínosné nejen při covidu. Dokáže pomoci včas odhalit rozvoj respiračních onemocnění, například zápalu plic. Sledovat můžete také zlepšování stavu po prodělané nemoci.

img

Při nemocech srdce i pro sportovce

Dostupnost měření okysličení krve v podobě oxymetru využívají nejen pacienti s dýchacími obtížemi, astmatici, ale také osoby s onemocněními srdce. Oxymetry hojně využívají také horolezci, kteří se pohybují ve velkých nadmořských výškách, a další sportovci. 

V nouzi se spolehněte

Oxymetry Depan jsou zdravotnické prostředky. Podrobné informace a možnost online nákupu najdete na webu Depan.cz. Oxymetry se prodávají výhradně v lékárnách a na lékárenských e-shopech, např. Benu.cz, Drmax.cz, Biotika.net. Mohou je využívat i lékaři a zdravotnická zařízení. 

Malý, ale praktický

Oxymetry Depan, model YK-81C v černé barvě a model M130 v modrobílé kombinaci, jsou lehké a skladné přístroje s kapesními rozměry. Napájejí je baterie, takže je můžeme mít stále po ruce. Použití je snadné: Stačí vložit prst do zařízení, nehtem nahoru, poté stisknout tlačítko pod displejem. Oxymetr ihned začne měřit, naměřené hodnoty se zobrazí na dvoubarevném OLED displeji s nastavitelným jasem. Pokud přístroj při měření ukáže více než 94 %, okysličení je v normě. 

Vyplatí se ale hodnoty sledovat. Kyslíku totiž v těle nezbyt nemáme a při nedostatku je třeba jej dodávat. V případech nedokysličení jsou v domácích podmínkách využívány koncentrátory kyslíku či inhalační kyslík. Před použitím zdravotnických prostředků Depan se důkladně seznamte s návodem k použití. 

Více najdete na webu www.depan.cz  anebo v lékárenských eshopech jako například Drmax.cz nebo Benu.cz.
Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.

NOVÉ
Jak se dostat zpět do formy? Vyzkoušejte ověřené rady a tipy

Jak se dostat zpět do formy? Vyzkoušejte ověřené rady a tipy

Životní styl komerční článek

V současné době je velice populární fitness trend zdravé stravy a cvičení. Každý chce vypadat a cítit se dobře. Vždyť se říká: "Ve zdravém těle, zdravý duch." Patříte do této skupiny odvážlivců?DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?