Nebojte se laserů: Omladí vás i zkrásní

Uvažujete o plastické operaci? Na chvíli se zastavte a zamyslete. Moderní medicína totiž postoupila do stádia, kdy už není nutné řešit neduhy postavy nebo pokožky operativně. Na vrcholu oblíbenosti jsou dnes neinvazivní metody zkrášlování, které jsou rychlé a účinné a nemusíte se po nich nijak omezovat.

img

Velikého zájmu se těší zejména medicínské lasery, které nejen, že vyřeší veškeré vaše kožní nedokonalosti, ale dokáží rovněž úplně zastavit stárnutí pokožky.

Špičková laserová centra, jako je pražská pobočka mezinárodní sítě klinik Mediestetik, zpravidla disponují celou škálou laserových přístrojů pro komplexní řešení problémů pleti. Není totiž laser jako laser. Existují lasery neablativní, které nenarušují svrchní vrstvy kůže, a lasery ablativní. Existují frakční lasery, alexandritové lasery, resurfacingové lasery a mnoho jiných.

Už ani chloupek

zoom Zvětšit

Odstranění chloupků na obličeji laserem

Jedním z nejmírnějších typů laserů je alexandritový (rubínový) laser, který se používá k rejuvenaci a depigmentaci, jeho hlavní doménou je ovšem odstraňování nežádoucího ochlupení. Paprsek laseru proniká k vlasovým cibulkám a vyvolává jejich tepelnou destrukci. Další chloupky proto nemají odkud růst – tento typ epilace je tak nejen velmi rychlý, ale jako jediný je také patentován americkým úřadem pro léčiva jako prokazatelně účinný. Výsledky ošetření tímto typem laseru jsou trvalé a jeho oblíbenost mezi pacienty z celého světa je veliká.

Krásná tvář a hladká pokožka

Mezi velmi účinné frakční neablativní lasery patří ty od americké společnosti Palomar Medical Technologies, které mají v estetické dermatologii široké využití. Používají se k velmi efektivnímu omlazení pokožky, kdy jejich paprsky pronikají do věkem povolených kolagenových vláken v kůži a stimulují je k větší pevnosti a pružnosti. Pleť se po laserovém ošetření vypíná zevnitř, zlepšuje se její kvalita a struktura a navrací se také její přirozená barva.

zoom

Ošetření frakčním laserem

Kromě obličeje se tento typ laseru používá k vyhlazování a zjemňování pokožky těla – velice dobrých výsledků se dosahuje při léčení strií nebo jizev. „Při léčení jakýchkoliv problémů reliéfního povrchu pokožky nemá laser Palomar v dnešní době konkurenci. Ošetření je velice rychlé, bezbolestné a efektivní. Pacienti jsou výsledky často doslova ohromeni,“ říká laserová specialistka kliniky Mediestetik MUDr. Magda Neparidze.

Konec rozšířeným cévkám i růžovce

Kožní problémy cévního charakteru nejlépe řeší cévní laser V-Beam Perfecta, jehož paprsek je silně absorbován krevním barvivem a vyvolává stažení cévky. Nepěkné červené kresby na pokožce tak po ošetření blednou a mizí. V-Beam si poradí s metličkami, s růžovkou, ohněm a kuperózou, s hemangiomy, nadměrným červenáním se a s celou řadou jiných cévních nešvarů kůže. Dále se jeho pomocí dá řešit akné, vrásky, pigmentace, sluneční i stařecké skvrny.

Znaménka už nejsou problémem

Dávno je pryč doba, kdy veškerá nechtěná znaménka řešil chirurg v nemocnici. Ablativní resurfacingový laser CO2 s nimi skoncuje během několika minut bez nutnosti stehů nebo rekonvalescence. Kožní výrůstky všeho druhu, mateřská znaménka, fibromy, papilomy i bradavice, se vším si laser poradí. Výborný je také k vyhlazování jizev po akné, k odstraňování nežádoucí pigmentace a k celkové rejuvenaci pleti – mírní vrásky a pleť zpevňuje. „Hojení pokožky po laserovém ošetření je daleko rychlejší a příznivější než po klasickém chirurgickém zákroku. Nezůstávají po něm žádné jizvy ani jiné viditelné stopy,“ dodává MUDr. Neparidze.

Mýtus o tom, že se pokožka po ošetření laserem nesmí v žádném případě vystavovat slunci, navíc už v moderní době také neplatí – nebo si snad myslíte, že v Austrálii nebo Saudské Arábii jsou medicínské lasery zakázány? Nikoliv. I v zemích se zvýšenou sluneční aktivitou se laserová ošetření provádějí – nedoporučuje se totiž sice hned po ošetření zavítat na rozpálenou pláž nebo do solária, pokud se ovšem člověk chrání krémem s vysokým faktorem, nemusí se sluncem vůbec nijak znepokojovat.
Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Náušnice nejen jako vánoční dárek. Poradíme vám, které vybrat

Náušnice nejen jako vánoční dárek. Poradíme vám, které vybrat

Plastická chirurgie komerční článek

Přestože v dávných dobách byly šperky do uší znakem bohatství a vysokého postavení, dnes jsou vhodným doplňkem pro jakoukoliv příležitost. Nezáleží ani na tom, zda je nositel náušnic muž, žena, malé děvčátko či starší dáma. Jaké jsou dnešní trendy? Přečtěte si, jakým typem uděláte radost.

NOVÉ
Vybrat dárek pro muže není jednoduché

Vybrat dárek pro muže není jednoduché

Životní styl komerční článek

V dnešní době je všude plno shonu a spěchu, a tak si mnohdy člověk ani pro samou práci nevšimne datumu v kalendáři, který zrovna říká, že se blíží Vánoce nebo tatínkovy narozeniny. V takových případech většinou každého přepadne panika a zjištění, že vlastně nemá žádné dárky, a co víc, ani žádný nápad. Jak rychle vybruslit s takové situace? Dárkový poukaz není zrovna to, co si pod pojmem originální dárek člověk představuje. Řešením může být například dárkový box od Manboxeo.cz.DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?