Nejlepší aplikace motivující k pohybu

Hledáte motivaci, díky které dosáhnete snáze svých cílů, týkajících se hubnutí, zpevnění či výkonnosti? Potřebujete kontrolu nad svým denním kalorickým příjem a výdejem? Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci, která se stane vaším osobním trenérem a rádcem.

Základ tvoří správné jídlo

Ať už je vaším cílem shodit pár kil, nabrat nebo zpevnit svaly, základem pro budování zdravého a krásného těla je správně nastavený jídelníček, respektive nastavení živin. Tím jsou myšleny kvalitní bílkoviny, komplexní sacharidy a nenasycené mastné kyseliny (tuky). Důležitý je i dostatečný příjem vlákniny, zeleniny a ovoce. Pokud se v tomto směru dobře orientujete, můžete si poměry živin podle svých cílů nastavit sami.

zoom Zvětšit

Jídlem to začíná

Pozor při výběru odborníka

Začátečníci by se měli obrátit na zkušeného výživového poradce, ale buďte obezřetní. Certifikát o absolvování kurzu neznamená, že jde skutečně o odborníka. Stačí se podívat na Instagram nebo Facebook, kde je odborníkem na výživu každý druhý, dokonce i holky, která samy dlouhodobě bojují s nadváhou či trpí poruchou příjmu potravy. Jídelníčky s oblibou tvoří holky, které propadly soutěžím ve světě fitness (například Bikini Fitness). Jako odbornice na výživu se však může nazývat jen zlomek z nich.  Ale zpět k mobilním aplikacím, které vám pomohou držet se vašeho „dietního“ plánu aneb pohlídají váš denní kalorický příjem, příjem sacharidů, bílkovin, tuku, vlákniny i množství vypitých tekutin.

1. Kalorické tabulky. Tato bezplatná aplikace patří mezi nejznámější a její výhodou je to, že je v češtině. Do aplikace ukládáte veškeré snědené potraviny, u kterých aplikace v průběhu dne sčítá energetickou hodnotu. Můžete si tam zadat i provedené aktivity, u kterých aplikace vydanou energii odečítá. Kalorické tabulky fungují velmi dobře při skenování čárových kódů z potravin. Často používané potraviny či aktivity si můžete uložit do oblíbených. Součástí aplikace je i výpočet bazálního metabolismu.

2. Lose it! Hezky propracovaná aplikace, která má stejně jako česká aplikace Kalorické tabulky za cíl zredukovat vaši váhu. Aplikaci můžete používat bezplatně, kde máte podobné funkce jako v Kalorických tabulkách nebo můžete zvolit placenou verzi s funkcemi navíc. Jako nevýhodu mohou někteří považovat to, že aplikace je v angličtině a je orientována především na cizí země, takže skenování etiket z českých potravin je na tom v porovnání s Kalorickými tabulkami hůře.

Spalujte tuk! Hýbejte se!

Správně nastavený jídelníček tvoří hlavní pilíř při hubnutí. Pokud ale chcete kromě úbytku na váze, nebo přesněji řečeno v pase, vidět i další pokroky jako nárůst svalů, zpevnění těla nebo chcete sledovat svoje pokroky například při běžeckých tréninzích, stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci, která se pro vás stane každodenním motivátorem.

zoom

1. Sports Tracker. Tuto aplikaci mám ve svém telefonu přibližně od roku 2012. Aktivně ji používám od roku 2016, kdy jsem s ní stihla uběhnout necelé 4 tisíce km. I když já ji používám převážně na běh, dají se s ní monitorovat i další aktivity – v nabídce jich je obrovské množství. Na aplikaci se mi líbí, že si vystačím i s neplacenou verzí a je kompatibilní s iWatch, akorát ty mají vlastní monitoring pohybu a pro používání Sports Tracker byste stejně museli mít se sebou i telefon, což není zrovna praktické. Jako na mobilní aplikaci však nedám na Sports Tracker dopustit.

2. Nike+ Run Club. Další oblíbený běžecký společník, díky kterému můžete sledovat své pokroky v podobě přehledu uběhnutých kilometrů, tempa, trasy či osobních rekordů. Podobně jako v aplikaci Sports Tracker můžete i v této sdílet svoje úspěchy s přáteli či dalšími běžci. V aplikaci si můžete zvolit, jestli budete své výsledky sdílet s celou vaší sociální síť, nebo jen přáteli v Nike+.

3. Intervals. Pokud vás na běhání příliš neužije, ale raději si dáte do těla v podobě intervalového cvičení/workoutu, stáhněte si do telefonu aplikaci Intervals. Pomocí této aplikace můžete cvičit třeba intervalový trénink Tabata – efektivní pro spalování tuku, ale můžete zvolit i jiné intervalové cviky nebo si nastavit vlastní. I tato aplikace je kompatibilní s iWatch, které při každé změně intervalu zavibrují na zápěstí, což je mnohem pohodlnější než sledovat telefon.

Něco navíc – motivační hudba

zoom Zvětšit

GYM Radio – motivace naplno

Občas člověk potřebuje být jen sám se sebou, poslouchat svůj dech při běhu, soustředit se na cvičení, ale jindy naopak potřebuje motivaci. Potřebuje nabudit, potřebuje utéct od svých myšlenek či okolního vzruchu. V takovém případě si můžete nasadit sluchátka s vlastní hudbou nebo se můžete nechat namotivovat tím nejvíc motivačním online radiem, které nemá v Česku obdoby. GYM Radio můžete slyšet hrát v různých posilovnách po celé ČR, ale můžete si ho naordinovat i do svých sluchátek. V neplacené verzi si můžete zvolit hudební playlist zaměřený na posilování/cvičení, kardio nebo hudbu pro opravdu brutální trénink s těžkými váhami. Placená verze umožňuje volbu z dalších 10 playlistů – například pro crossfit, běh (running), bojové sporty (fight) i odpočinek (rest day) a další.Komentáře

Ovu
Dobrý den, tak stahuji aplikaci Kalorické tabulky, jsem na ní zvědavá. Jinak pro milovníky sjezdovek na horách jsem našla zajímavý článek a porovnání sjezdovek. Pokud by si ho chtěl někdo přečíst tady je https://edufi.cz/clanky/8-lyzarskych-stredisek-jar ni-prazdniny/
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Navštívit či nenavštívit Ubud?

Navštívit či nenavštívit Ubud?

Životní styl komerční článek

Kdybych se měla charakterizovat v době, kdy jsem začínala cestovat po světě, nazvala bych se „plážovou povalečkou“. Byla jsem vyznavačkou teorie: „Kdo přijede zpět do ČR více opálen, vyhrává :-)“. Mnoho času jsem při cestování trávila právě na všech různých možných plážích světa. Znala jsem častěji více barvu lehátek než danou zemi.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.