Nové trendy v péči o miminko inspirované přírodou

Z vyprávění se k vám možná dostaly různé trendy v péči a ve výchově, které naše maminky v dobré víře zastávaly, když jsme byli ještě děti. Doba se ale mění a s tím i to, jak o naše nejmilejší pečujeme. V dnešní době si můžete najít plno rozporuplných informací – někdo vám může tvrdit, že bio produkty a zdravý životní styl jsou pouze marketingovým trikem a někdo naopak zastává názor, že tyto produkty prospívají našemu tělu. Možná je dobré si najít svou cestu a naslouchat sobě samé a svým dětem. Co je ale možné vypozorovat, tak rostoucí počet těch, kdo se zajímají o přírodou inspirované produkty. A jak se tento trend může promítnout v péči o vaše miminko?

img

Péče o tu nejjemnější pokožku zn. bez chemie

Do světa krásy v posledních letech pronikají produkty na bázi oleje a dostaly se do popředí i v péči o dětskou pokožku. Ta je dokonce 5x (!) citlivější než pokožka dospělého člověka a zaslouží si speciální a jemnou péči. Možná se cítíte pod tlakem, že byste měla nakoupit plno kosmetických vychytávek, abyste vaše miminko o něco neochudila. V tomto případě je ale dobré se držet rčení, méně je někdy více. O dětskou pokožku je potřeba pečovat, ale zároveň není dobré to přehánět – ať má kůže šanci se naučit sama promazávat a získá jistou schopnost samohojení. Dětské olejíčky (mandlový, heřmánkový, meruňkový, aj.) oceníte při každodenní péči a to především po koupeli. Olejíčky neobsahují chemii, a většinou ani vonné esence, aby se co nejvíce zamezila možnost, že bude některá z látek děti dráždit. Zároveň ošetřují a zvláčňují citlivou pokožku i těch nejmenších miminek. 

TIP: Oleje můžete použít také při oblíbených masážích miminek nebo je přidat do teplé vody pro extra výživnou koupel. Pokud byste ráda zapojila v péči o vaše miminko aromaterapeutické přípravky, počkejte raději do 9. týdne věku nebo je použijte krátkodobě při specifických potížích, jako je třeba bolení bříška nebo kašel.

Doslova jako v bavlnce

zoom

Oblečení je v kontaktu s pokožkou téměř 24 hodin denně. Novým trendem jsou oblečky z bio bavlny, které už nejsou k dostání pouze ve specializovaných obchodech, ale také ve větších řetězcích, které si dávají záležet a doplňují štítky příslušnou certifikací. Oblečky na sobě často mívají roztomilé obrázky a od těch běžných nejsou k rozeznání. Je dobré sledovat certifikát GOTS, který je vhodný i pro děti s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Při výrobě produktů s tímto certifikátem se nepoužívají chemické látky a výroba je navíc šetrná k životnímu prostředí. Některé oblečky pro miminka se také pyšní značkou fair trade, která zaručuje, že výrobky byly získány za dodržování sociálních a ekonomických standardů.

TIP: I ta nejjemnější bavlna může pokožku dráždit, pokud je praná ve špatně zvoleném pracím prostředku. Pokud používáte prací prášek, je nezbytné použít ten, speciálně určený pro dětskou pokožku. Moderní prací přípravky (tekuté nebo v kapsli) se však z látky dobře vymyjí a mohou se tak použít i k praní dětského oblečení.

Plenky s přírodními materiály

Plenky jsou věčné téma a někdy může chvilku zabrat, než maminka objeví takové, které jejímu děťátku vyhovují. Maminky se mohou bát, že eko plenky nemusí být tak spolehlivé co se týká výkonu plenky. Značka Pampers proto přivedla na trh novou řadu Pampers Pure Protection, která je inspirovaná přírodou a je to vůbec první řada plenek, vyrobená s pomocí prémiové bavlny, celulózy a rostlinných materiálů, které jsou neuvěřitelně jemné k pokožce dítěte. Zároveň poskytuje stejný „výkon“, který očekáváme při použití plenek Pampers. Plenky mají vrchní vrstvu "Hearts Quilt", která rychle absorbuje i řídkou stolici a indikátor vlhkosti, který novopečeným rodičům ukáže, kdy je čas k výměně plenky. Navíc jsou navíc zdobeny roztomilými potisky například s motivy lamy, lenochoda, vydry a psů. Plenky Pampers Pure Protection jsou dermatologicky testované a hypoalergenní, takže jsou vhodné i pro velmi citlivou pokožku vašeho miminka. Neobsahují parfémy, latex ani bělidla na bázi chloru.

TIP: V rámci řady Pure seženete také ubrousky, které jsou navrženy tak, aby obsahovaly co největší podíl vody. Ubrousky jsou vyrobeny z pečlivě vybraných ingrediencí zahrnujících 99 % vody a 1 % látek jemných k pokožce, které přispívají k udržení jejího přirozeného pH. Jsou také vyrobeny s použitím organické bavlny, a pokožka je tak doslova jako v bavlnce.

Kousek přírody u vás doma

Trendy v designu se promítají i v dalších oblastech života. Návrháři se shlédli v přírodních prvcích, jako je dřevo, pokojové rostliny a tapety s přírodními motivy. Některé maminky již tento styl následují a snaží se navrhnout útulný a moderní domov pro své nejbližší. S tímto trendem souvisí také minimalismus, který se dostává i do oblasti rodičovství. Na ústupu jsou skříně plné oblečení a snaha zaplnit věcmi každý kout domácnosti, či koše s přetékajícími hračkami. Na vzestupu jsou naopak vzdušné místnosti, a plastové hračky se nahrazují těmi dřevěnými.

zoom

TIP: Pokud hledáte inspiraci a nechce se vám kupovat časopisy nebo prohledávat internet, pak se můžete inspirovat u některých bloggerek, které rády dávají tipy v oblasti stylu inspirovaného přírodou.

Přinesli jsme vám pár tipů, ale jako u všeho platí, že to, co je příjemné vám a vašim dětem je naprosto unikátní a nedá se zaškatulkovat do žádné položky. Proto je dobré, jako ve všem, nenásledovat pouze trendy, ale také to, v čem se cítíte dobře.Komentáře

Žakuja
Ano, pro děti jedině bez chemie sama to dávám synovi a sobě někdy taky
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.