Omlazení si zaslouží i vaše zuby

Staráte se ráda o svůj zevnějšek, slovo antiaging vám není cizí? A jak jste na tom s péčí o zuby? Ne každému nebo spíš málokomu nadělila matka příroda zdravé rovné bílé zuby. Naštěstí už v moderní stomatologii existuje řada zkrášlovacích procedur, které vám zajistí bezchybný úsměv.

Proč se nevyplatí zanedbávat preventivní prohlídky u zubaře?

Pravidelné preventivní prohlídky u stomatologa by měly být nedílnou součástí péče o zuby. Lékař vyšetří zuby a dutinu ústní a odhalí počínající onemocnění. Díky tomu předejdete větším zásahům do chrupu, které by mohly kvůli neléčeným obtížím hrozit. Stomatolog vás seznámí i s možnostmi, jakým způsobem by se dala vylepšit estetika vašeho chrupu.

img

Zářivé a zdravé zuby díky dentální hygieně

Pokud vás trápí barevné nedokonalosti nebo zubní kámen, objednejte se na dentální hygienu, kde vám odstraní nejen barevné nedokonalosti, ale naučíte se i správnou techniku čištění zubů. Práce dentálního hygienisty se skládá ze dvou částí. Nejprve vám z povrchu zubů odstraní zubní plak, zubní kámen a pigmentace. Zároveň zjistí přítomnost zánětu dásní či paradontitidy. Druhá část jeho práce spočívá v podrobné instruktáži správného čištění zubů a výběru vhodných pomůcek na míru vašim zubům.

img

Jak vybělit zažloutlé zuby

Bílé zářivé zuby vypadají zdravě a mladistvě. Pokud vás trápí zažloutlé zuby, navštivte svého stomatologa a nechte si zhotovit sadu pro domácí bělení. Jedná se o šetrnou bezpečnou metodu bělení, díky které si zuby bělíte z pohodlí vašeho domova. Lékař vám v ordinaci na míru zhotoví speciální nosiče. Domu si pak odnášíte ještě bělicí gel a pak už si sami určíte, jak a kdy budete bělit. Až dosáhnete požadované barvy, jednoduše s procesem skončíte. Můžete se k němu zase kdykoli vrátit.

Na křivé či poškozené zuby pomohou zubní fazety

Zubní fazety jsou tenké keramické plátky, které se používají k poměrně nenáročné úpravě tvaru, barvy nebo postavení předních zubů. Stomatolog nejprve vyšetří dutinu ústní, aby v ní neprobíhalo žádné onemocnění. Poté si nechá v zubní laboratoři zhotovit zubní fazety, které při další návštěvě připevní. Jedná se o nejrychlejší způsob, jak mít krásné bílé a rovné zuby během dvou návštěv stomatologa.

Co dělat, když vám chybí zub?

Ztráta zubu je velmi nepříjemná, pokud se odehraje ve viditelné části chrupu, způsobuje pacientům často komplexy a pocity méněcennosti. Neměli byste však podceňovat ani ztrátu zubu v zadních partiích dutiny ústní. Po ztrátě zubu dochází k úbytku kosti a zároveň se mění postavení okolních zubů. 

Objednejte se proto co nejdříve ke svému stomatologovi, který vám nabídne nejvhodnější způsob náhrady chybějícího zubu. Kromě tradičních způsobů jako jsou můstky nebo zubní implantáty, existují například šetrné adhezivní můstky, které zub nahradí poměrně rychle. Mají ale omezenou indikaci, nelze jej tedy použít u všech pacientů.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!