Zabiják stres – působí na ženy jinak než na muže?

Když večer uléháte s hlavou plnou myšlenek na to, co vše jste ještě neudělali a na co nesmíte zapomenout, nebo Vás dokonce rej myšlenek a úkolů z postele vyžene a dáte si „nocovku“, je na čase zastavit se dřív, než Vás zastaví vlastní tělo – třeba i jen pořádným nachlazením.

img

Varovné signály 

Všichni víme, že se to snadněji řekne, než udělá. Denně se potýkáme s desítkami úkolů, které je třeba vyřešit – ať jde o práci, o domácnost, rodinu, nebo „jen“ volný čas. Někdy se už přepracovanost může vymknout kontrole natolik, že naruší rodinné vztahy. V práci pak myslíme na problémy doma, při večeři pak v hlavě běhají neodevzdané projekty. Pořádně se nevyspíme, a tak naše výkonnost klesá, jsme malátní, unavení, a když naše tělo vyšle první varovné signály ve formě rýmy, často ji přecházíme a zaděláváme si tak na další a mnohem vážnější potíže. 

img

Jak stres působí na ženy 

Ženy mají oproti mužům obvykle větší obavy z neúspěchů – a to často jen kvůli své vlastní fantazii! I proto ženy raději než muži o problémech mluví – pomáhá jim to při přemýšlení a přemítání nad řešením problémů. Když nemají možnost se ze svých starostí vypovídat, uvnitř nastřádané trápení se často projeví sebetrýzněním, jako jsou poruchy příjmu potravy nebo deprese. Tělo ale může na duševní nepohodu poukázat třeba i změnou kvality vlasů, nehtů, pokožky, srdečními poruchami, nebo i rakovinou. 

Co s tím? 

- Dělejte si čas na sebe, své kamarádky, děti, partnera a koníčky 

- Hýbejte se! Zdravá žena, krásná žena, sebevědomá žena – vždy to souvisí! 

- Jezte zdravě a chutně a nezapomínejte, že jíme i očima 

- Nechte si u lékaře změřit, které látky byste měla doplnit 

- Nechte si doporučit vhodné doplňky stravy zaměřené na ženy a jejich potřeby 

img

Když dolehne na muže 

Muži se na rozdíl od žen častěji snaží problémy vytěsnit a nemyslet na ně. I proto je pro muže jedním z nejčastějších pomocníků sklenička alkoholu. Ten ale prohlubuje pocity úzkosti a strachu, a stres jen zhoršuje. 

Co také může u mužů velmi výrazně ovlivnit duševní nerovnováha je výkon v ložnici. A pak už se točíme v začarovaném kruhu… 

Co s tím? 

- Nechte práci za dveřmi kanceláře. Pokud to nejde, stanovte si jasnou hodinu, kdy práci každý den ukončíte 

- Típněte poslední cigaretu a alkohol si dopřávejte v rozumné míře 

- Věnujte se činnosti, u které si vyčistíte hlavu. Ať je to stavění modelů, čtení biografií, fotbal nebo posilovna, měla by to být činnost, u které určitě nebudete moct pracovat 

- Hýbejte se! Nejen že budete vypadat skvěle, ale budete se i skvěle cítit. A Vaše tělo (i Vaše žena 😉 ) Vám poděkuje! 

- Věnujte se rodině. Rodinné zázemí má na naši psychiku ohromný vliv! 

- Objednejte se k obvodnímu lékaři a nechte si změřit, jestli byste neměl doplnit vitaminy a minerály - Nechte si doporučit vhodné doplňky stravy zaměřené na muže a jejich potřeby 

img

Nevyhýbá se ani dětem. 

Vystresovaní rodiče, domácí nepohoda, vystresované děti. Rovnice, ze které se často velmi špatně vystupuje. Pokud nechcete způsobovat svým dětem traumata a špatné vzpomínky na dětství, začněte u sebe! 

Více na: IBI.cz.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
Dětské legíny – pohodlí jako v bavlnce

Dětské legíny – pohodlí jako v bavlnce

Oblečení komerční článek

Dětské legíny jsou praktickým oblečením pro nejmenší a děti je velmi rády nosí. Není divu, jsou totiž úžasně pohodlné a přizpůsobí se každému pohybu. Ať už k šatům, pod šortky nebo jen tak k tričku, legíny jsou perfektním základem každého dětského šatníku.NOVÉ
Náušnice nejen jako vánoční dárek. Poradíme vám, které vybrat

Náušnice nejen jako vánoční dárek. Poradíme vám, které vybrat

Plastická chirurgie komerční článek

Přestože v dávných dobách byly šperky do uší znakem bohatství a vysokého postavení, dnes jsou vhodným doplňkem pro jakoukoliv příležitost. Nezáleží ani na tom, zda je nositel náušnic muž, žena, malé děvčátko či starší dáma. Jaké jsou dnešní trendy? Přečtěte si, jakým typem uděláte radost.