Zabiják stres – působí na ženy jinak než na muže?

Když večer uléháte s hlavou plnou myšlenek na to, co vše jste ještě neudělali a na co nesmíte zapomenout, nebo Vás dokonce rej myšlenek a úkolů z postele vyžene a dáte si „nocovku“, je na čase zastavit se dřív, než Vás zastaví vlastní tělo – třeba i jen pořádným nachlazením.

img

Varovné signály 

Všichni víme, že se to snadněji řekne, než udělá. Denně se potýkáme s desítkami úkolů, které je třeba vyřešit – ať jde o práci, o domácnost, rodinu, nebo „jen“ volný čas. Někdy se už přepracovanost může vymknout kontrole natolik, že naruší rodinné vztahy. V práci pak myslíme na problémy doma, při večeři pak v hlavě běhají neodevzdané projekty. Pořádně se nevyspíme, a tak naše výkonnost klesá, jsme malátní, unavení, a když naše tělo vyšle první varovné signály ve formě rýmy, často ji přecházíme a zaděláváme si tak na další a mnohem vážnější potíže. 

img

Jak stres působí na ženy 

Ženy mají oproti mužům obvykle větší obavy z neúspěchů – a to často jen kvůli své vlastní fantazii! I proto ženy raději než muži o problémech mluví – pomáhá jim to při přemýšlení a přemítání nad řešením problémů. Když nemají možnost se ze svých starostí vypovídat, uvnitř nastřádané trápení se často projeví sebetrýzněním, jako jsou poruchy příjmu potravy nebo deprese. Tělo ale může na duševní nepohodu poukázat třeba i změnou kvality vlasů, nehtů, pokožky, srdečními poruchami, nebo i rakovinou. 

Co s tím? 

- Dělejte si čas na sebe, své kamarádky, děti, partnera a koníčky 

- Hýbejte se! Zdravá žena, krásná žena, sebevědomá žena – vždy to souvisí! 

- Jezte zdravě a chutně a nezapomínejte, že jíme i očima 

- Nechte si u lékaře změřit, které látky byste měla doplnit 

- Nechte si doporučit vhodné doplňky stravy zaměřené na ženy a jejich potřeby 

img

Když dolehne na muže 

Muži se na rozdíl od žen častěji snaží problémy vytěsnit a nemyslet na ně. I proto je pro muže jedním z nejčastějších pomocníků sklenička alkoholu. Ten ale prohlubuje pocity úzkosti a strachu, a stres jen zhoršuje. 

Co také může u mužů velmi výrazně ovlivnit duševní nerovnováha je výkon v ložnici. A pak už se točíme v začarovaném kruhu… 

Co s tím? 

- Nechte práci za dveřmi kanceláře. Pokud to nejde, stanovte si jasnou hodinu, kdy práci každý den ukončíte 

- Típněte poslední cigaretu a alkohol si dopřávejte v rozumné míře 

- Věnujte se činnosti, u které si vyčistíte hlavu. Ať je to stavění modelů, čtení biografií, fotbal nebo posilovna, měla by to být činnost, u které určitě nebudete moct pracovat 

- Hýbejte se! Nejen že budete vypadat skvěle, ale budete se i skvěle cítit. A Vaše tělo (i Vaše žena 😉 ) Vám poděkuje! 

- Věnujte se rodině. Rodinné zázemí má na naši psychiku ohromný vliv! 

- Objednejte se k obvodnímu lékaři a nechte si změřit, jestli byste neměl doplnit vitaminy a minerály - Nechte si doporučit vhodné doplňky stravy zaměřené na muže a jejich potřeby 

img

Nevyhýbá se ani dětem. 

Vystresovaní rodiče, domácí nepohoda, vystresované děti. Rovnice, ze které se často velmi špatně vystupuje. Pokud nechcete způsobovat svým dětem traumata a špatné vzpomínky na dětství, začněte u sebe! 

Více na: IBI.cz.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Pitný režim je jen byznys. Co na to říkají odborníci?

Pitný režim je jen byznys. Co na to říkají odborníci?

Životní styl

Je často až fanatické vyzdvihování nutnosti pít nesmysl, či dokonce dobře promyšlený byznys s balenou vodou? Někteří odborníci tvrdí, že pokud tělo potřebuje vodu, řekne si žízní a více vody je spíše na škodu. Na druhou stranu je potvrzené, že dostatek čisté vody je nezbytný pro správné fungování orgánů, únavě a pomáhá i při hubnutí.

NOVÉ
Kam vyrazit na exotickou dovolenou? Na Maledivy, Mauricius nebo Seychely

Kam vyrazit na exotickou dovolenou? Na Maledivy, Mauricius nebo Seychely

Životní styl komerční článek

Dovolenou ještě sice naplánovanou nemáte, ale máte jasno v tom, že chcete vyrazit za pořádnou exotikou. V tomto případě zapomeňte na klasické dovolenkové země a volte Maledivy, Mauricius nebo Seychely. Jak si ale mezi těmito třemi destinacemi vybrat tu pravou?DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.