Prosecco a hubnutí. Jde to dohromady?

Milujete prosecco, ale chcete zhubnout? Jaký vliv má pití alkoholu na hubnutí? Víme, jestli si můžete dát skleničku prosecca denně bez negativních následků na váhu a zdraví.

Kolik kalorií má prosecco?

zoom

Prosecco, víno, pivo či dokonce tvrdý alkohol nepatří zrovna mezi pomocníky v hubnutí. Alkohol obsahuje kalorie, nepodporuje regeneraci po sportu a pokud to s jeho pitím budete přehánět, může vám pití alkoholu přivodit i celou řadu zdravotních potíží. Pokud se však nehodláte stát zapřisáhlým abstinentem, nemusíte alkohol ze svého života úplně vyškrtnout. Podstatné je jeho množství. Pokud pijete s rozumem, můžete si dát prosecco bez obav i v dietě. Klíčem k hubnutí je totiž vždy celkový denní příjem a výdej aneb v dietě je potřeba konzumovat za den méně kalorií, než kolik jich vydáte.

Náš tip: Nezapomeňte skleničku prosecca zahrnout do svého denního přijmu. Prosecco není voda! Ve 1,5 dcl skleničce je přibližně 99 kcal, z toho cukry se mohou pohybovat od 0 až 32 gramů na litr prosecca. Kalorie i zbytkový cukr je závislý na tom, jestli pijete prosecco brut, extra dry nebo dry. V případě prosecca extra brut je zbytkový cukr 0 až 6 gramů na litr.

Úskalím nejsou jen skryté kalorie

I když budete s kaloriemi v alkoholu počítat, jeho pití má i další úskalí. Krátkodobě zvyšuje chutě k jídlu a velice často k tomu nezdravému. Vždyť slané pochoutky jako nachos, bramborové lupínky, pizza nebo tyčinky se k proseccu skvěle hodí! Stejně tak se k němu hodí i sladký dezert, kterému po požití pár skleniček prosecca budete nejspíš jen těžko odolávat. Navíc s rostoucí hladinou alkoholu v krvi jde dieta většinou stranou.

Náš tip: Pokud bublinkám příliš neholdujete a láká vás spíše popíjení míchaných drinků, mějte na paměti, že tam je obsah kalorií a cukru ještě výrazně vyšší než v kdejakém proseccu či vínu.

Pozor na dehydrataci

Dalším negativem, které v sobě pití alkoholu skrývá, je dehydratace. Alkohol způsobuje dehydrataci organismu, z čehož sice neztloustnete, ale může se to projevit zvýšenou únavou a bolestí hlavy. Pokud tedy plánujete později trénink, nejspíš k němu nedojde. Stát se může také to, že budete mít nutkavou potřebu svou žízeň uhasit nějakým vychlazeným nápojem s obsahem cukru.

Náš tip: Hlídejte si množství vypitého alkoholu nejen kvůli kaloriím, ale zejména svému zdraví. Mimo to s kocovinou přijdete nejen o svůj trénink ve fitku, ale i jiné aktivity, které byste mohli během dne dělat. Užívejte si, ale nedovolte, aby to mělo na váš život negativní dopad. Pokud se chystáte na večírek, nechoďte tam hladoví a prokládejte pití alkoholu čistou vodou.

Sklenička před spaním: Ano, nebo ne?

Neobejdete se bez skleničky prosecca nebo vína k večeři nebo těsně před spaním? Pozor, aby to nenarušilo váš klidný spánek. Podle vědeckých průzkumů narušuje alkohol kvalitu REM fáze spánku, což velkou část spánku znehodnocuje. Někteří však naopak tvrdí, že deci vína nebo prosecca jim spánek zkvalitní. Usnou rychleji a spí lépe. Vliv alkoholu je tak značně individuální. Rozhodně však platí, že pro kvalitní spánek je lepší méně alkoholu než více. Jak jste na tom s pitím alkoholu před spaním vy? Napište nám to do komentáře.

Náš tip: Pokud patříte mezi časté konzumenty alkoholu a s jeho množstvím si hlavu příliš nelámete, může to zapříčinit hormonální nerovnováhu. Co hrozí? Může vám to například ztížit hubnutí, ale i nabírání svalové hmoty. Úskalí je dost, dobře si tak rozmyslete, jestli vám ta sklenička za to stojí.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?