Seriálové hvězdy 90. let kdysi a dnes

Jak moc se změnily oblíbené herečky z kultovních seriálů 90. let a jak pokračovala jejich kariéra? To se dozvíte v následujícím článku.

Calista Flockhartová (50) 

img

Role: Ally McBeal, seriál Ally McBealová

Křehká americká herečka se proslavila svou rolí v populárním seriálu Ally McBealová, který se začal vysílat v roce 1997 a běžel až do roku 2002. Calista získala za svou roli věčně zasněné právničky Zlatý glóbus pro nejlepší herečku v komediálním seriálu. Poté se však hereččina kariéra výrazně zpomalila. Calista odmítla jednu z hlavních rolí v seriálu Zoufalé manželky, kterou nakonec získala Teri Hatcherová, ale zazářila v seriálu Bratři a sestry. Půvabná herečka je vdaná za herce Harrisona Forda a vychovávají spolu adoptivního syna Liama.

Courteney Coxová (50) 

img

Role: Monica Geller, seriál Přátelé

Modrooká americká kráska rozjela svou kariéru v hudebním videoklipu Bruce Springsteena “Dancing in the Dark.” Teprve komediální role Monicy v oblíbeném seriálu Přátelé z ní však udělala mezinárodní hvězdu první velikosti. Courteney ale nezůstala jen seriálovou herečkou, objevila se například ve filmech Ace Ventura: Zvířecí detektiv, či v sérii hororů Vřískot. Její další seriálová role v seriálu Město žen jí vynesla nominaci na Zlatý glóbus. Coxová byla vdaná za herce Davida Arquetta, ale po třinácti letech společného soužití se rozvedli. Mají spolu dceru Coco.

Michelle Williamsová (34)

img

Role: Jen Lindley, seriál Dawson´s Creek

Americké herečce bylo teprve šestnáct let, když zazářila v roli problematické puberťačky v populárním seriálu Dawson´s Creek, a stala se idolem náctiletých diváků. Její kariéra se však nezastavila s koncem seriálu. Michelle předvedla své herecké umění ve filmových trhácích, jako jsou Zkrocená hora, kde hrála po boku svého tehdejšího snoubence Heatha Ledgera, nebo Blue Valentine, kde si zahrála s Ryanem Goslingem. Jedním z jejích doposud největších triumfů byla role Marilyn Monroe ve filmu Můj týden s Marilyn, za kterou získala mnohá ocenění. Michelle má se zesnulým Ledgerem dceru Mathildu Rose.

Gillian Andersonová (46)

img

Role: Dana Scully, seriál Akta X

Role zvláštní agentky Scullyové v kultovním seriálu Akta X, kde hrála společně s hercem Davidem Duchovnym, vynesla americké herečce celosvětovou popularitu a mnohá ocenění včetně Zlatého glóbu pro nejlepší seriálovou herečku. Po skončení seriálu v roce 2002 se Anderson objevila v několika filmech, zahrála si v televizi a velmi dobře se uchytila i na divadelních prknech. Mezi její významnější pozdější role patří úloha ve filmu Poslední král Skotska a televizní seriál The Fall, který měl premiéru v roce 2013.

Katie Holmesová (36)

img

Role: Joey Potter, seriál Dawson´s Creek

Katie Holmes se zapsala do povědomí diváků spíše jako exmanželka Toma Cruise než jako herečka. Její působení v seriálu Dawson´s Creek vedlo k několika velkým rolím na filmovém plátně - od nezávislých filmů až po komerční hity. Katie se chtěla vymanit ze škatulky sladké holky od vedle, což se jí podařilo ve filmech Skvělí chlapi, Téměř dokonalý zločin, Telefonní budka nebo Batman začíná. Naposled jsme ji mohli vidět ve filmu Dárce. Katie však svůj herecký talent předvedla i v divadle. Herečka má s Tomem Cruisem dceru Suri, jejich manželství však nevydrželo.

Jennifer Anistonová (45)

img

Role: Rachel Green, seriál Přátelé

Půvabná americká herečka si získala srdce diváků svou rolí ztřeštěné Rachel v kultovním seriálu Přátelé, který běžel deset sezón a za který získala cenu Emmy a Zlatý glóbus. Od konce seriálu se Jennifer pravidelně objevuje ve filmu a zaměřuje se především na romantické komedie. Vidět jsme ji mohli například ve filmech Rozchod, Marley a já, Božský Bruce nebo Zkus mě rozesmát. Herečka byla pět let vdaná za herce Brada Pitta, momentálně je zasnoubená s hercem a režisérem Justinem Therouxem.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.

TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Životní styl

Které z nich jsou skutečně účinné a přispívají k normální funkci imunitního systému? Stačí je čerpat pouze ze stravy nebo je nutná jejich suplementace?DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?