Správná technika mytí vlasů

Máte neposlušné vlasy, které vám poletují kolem hlavy nebo se vám neuvěřitelně rychle mastí? Používáte drahé prostředky určené na vlasy, ale není vám to nic platné? Přestaňte utrácet a naučte se správnou techniku mytí vlasů.

img

Věnujete-li správnému mytí vlasů dostatečný čas, máte vyhráno.

Ač se to může zdát neuvěřitelné, tak již samotné mytí vlasů ovlivňuje, jak budou vaše vlasy během celého dne vypadat. Pokud používáte nesprávnou techniku mytí vlasů, nepomůže vám sebekvalitnější gel či lak. Věnujete-li správnému mytí vlasů dostatečný čas, máte vyhráno. Stačit vám bude přibližně čtvrthodinka.

Vlasy vykartáčujte

Před samotným mytím vlasy pečlivě pročešte nebo vykartáčujte. Toto pravidlo platí zejména pro ty z vás, které máte dlouhé rovné vlasy a často používáte lak nebo vosk. Pokud máte přirozeně kudrnaté vlasy, pak tento krok vynechte. Po vykartáčování můžete začít s mytím. Vezměte si kvalitní šampon vyhovující vašemu typu vlasů. Vlasy důkladně namočte a prsty jemně promasírujte.

zoom Zvětšit

Získejte krásné vlasy pouhým umytím.

Šampon naneste ze všeho nejdříve na hlavu a teprve pak jej aplikujte na konečky vlasů. Až budete šampon napěňovat, použijte k tomu krouživé pohyby. Vlasy v žádném případě nedrhněte. Zbytečně byste tím podráždily pokožku, která se pak rychleji mastí. Nakonec šampon smyjte a postup umytí ještě jednou opakujte. Jestliže si vlasy myjete denně, není opakování potřeba.

Nanášení kondicionéru

Než na vlasy nanesete kondicionér nebo balzám, vyždímejte je. Tím uzavřete vlasové kutikuly a zabráníte tomu, aby kondicionér po vlasech stékal s vodou. Chcete-li docílit co nejlepšího výsledku, naneste prostředek až od poloviny hlavy a nevtírejte jej do kořínků. Přípravek nechte působit tak dlouho, jak uvádí výrobce. Nejméně však 3 minuty a ideálně zabalte vlasy i s kondicionérem do suchého ručníky. Díky teplu bude účinek na vlasy ještě větší.

Po uplynutí dané doby vlasy opláchněte vlažnou vodou. Příliš horká voda není žádoucí, zvláště pokud máte snadno se mastící vlasy. Krátké spláchnutí studenou vodou posílí vlasové kořínky. Vlasy budou krásně lesklé a pokožka se prokrví.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.

TIPY A TRIKY
Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Životní styl

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?NOVÉ
Jak kombinovat bílé sandály s jinými druhy oblečení?

Jak kombinovat bílé sandály s jinými druhy oblečení?

Životní styl komerční článek

Jestliže chcete jít letos tzv. s dobou, zařaďte do svého šatníku i pohodlné bílé sandály. Pokud nevíte, jak je kombinovat s dalším oblečením, nezoufejte! My vám to totiž na následujících řádcích prozradíme. S dámskými sněhovými balerínami se díky tomu letos blýsknete na sváteční i na volnočasové akci. Čtěte a inspirujte se.