Správná technika mytí vlasů

Máte neposlušné vlasy, které vám poletují kolem hlavy nebo se vám neuvěřitelně rychle mastí? Používáte drahé prostředky určené na vlasy, ale není vám to nic platné? Přestaňte utrácet a naučte se správnou techniku mytí vlasů.

img

Věnujete-li správnému mytí vlasů dostatečný čas, máte vyhráno.

Ač se to může zdát neuvěřitelné, tak již samotné mytí vlasů ovlivňuje, jak budou vaše vlasy během celého dne vypadat. Pokud používáte nesprávnou techniku mytí vlasů, nepomůže vám sebekvalitnější gel či lak. Věnujete-li správnému mytí vlasů dostatečný čas, máte vyhráno. Stačit vám bude přibližně čtvrthodinka.

Vlasy vykartáčujte

Před samotným mytím vlasy pečlivě pročešte nebo vykartáčujte. Toto pravidlo platí zejména pro ty z vás, které máte dlouhé rovné vlasy a často používáte lak nebo vosk. Pokud máte přirozeně kudrnaté vlasy, pak tento krok vynechte. Po vykartáčování můžete začít s mytím. Vezměte si kvalitní šampon vyhovující vašemu typu vlasů. Vlasy důkladně namočte a prsty jemně promasírujte.

zoom Zvětšit

Získejte krásné vlasy pouhým umytím.

Šampon naneste ze všeho nejdříve na hlavu a teprve pak jej aplikujte na konečky vlasů. Až budete šampon napěňovat, použijte k tomu krouživé pohyby. Vlasy v žádném případě nedrhněte. Zbytečně byste tím podráždily pokožku, která se pak rychleji mastí. Nakonec šampon smyjte a postup umytí ještě jednou opakujte. Jestliže si vlasy myjete denně, není opakování potřeba.

Nanášení kondicionéru

Než na vlasy nanesete kondicionér nebo balzám, vyždímejte je. Tím uzavřete vlasové kutikuly a zabráníte tomu, aby kondicionér po vlasech stékal s vodou. Chcete-li docílit co nejlepšího výsledku, naneste prostředek až od poloviny hlavy a nevtírejte jej do kořínků. Přípravek nechte působit tak dlouho, jak uvádí výrobce. Nejméně však 3 minuty a ideálně zabalte vlasy i s kondicionérem do suchého ručníky. Díky teplu bude účinek na vlasy ještě větší.

Po uplynutí dané doby vlasy opláchněte vlažnou vodou. Příliš horká voda není žádoucí, zvláště pokud máte snadno se mastící vlasy. Krátké spláchnutí studenou vodou posílí vlasové kořínky. Vlasy budou krásně lesklé a pokožka se prokrví.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Trápí vás suché a podrážděné oči? Někdy stačí vyměnit čočky

Trápí vás suché a podrážděné oči? Někdy stačí vyměnit čočky

Životní styl komerční článek

Únava, pálení a pocit suchých očí trápí stále více lidí. Ještě častěji s nepříjemnými pocity v oku bojují nositelé kontaktních čoček. Těm přitom často stačí pouze vyměnit stávající čočky za modernější.

NOVÉ
Tunisko si vás získá plážemi i historickými památkami

Tunisko si vás získá plážemi i historickými památkami

Životní styl komerční článek

Užijte si písečné pláže, atmosféru saharského písku a kouzlo historických památek. Tohle všechno a mnohé další nabízí Tunisko, které je v posledních letech hodně vyhledávanou turistickou destinací. Nevěříte? Přesvědčíme vás.DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.