Zubní fazety: získejte zářivý úsměv

Je možné získat zářivý chrup bez nedokonalostí již po jedné návštěvě stomatologa? Věřte nebo ne, ale jde to. K hollywoodskému úsměvu vám pomohou zubní fazety.

Co jsou to zubní fazety?

Zubní fazety jsou tenké keramické plátky, které se lepí na přední plošku jednoho či více zubů ve viditelném úseku chrupu. Představuji moderní a šetrné řešení, díky kterému se dá odstranit celá řada estetických vad, jako jsou nevzhledné skvrny na zubech, odlomení nebo jiné mechanické poškození zubů. Mimo to se fazety používají k bělení zubů. Používají se zejména na výrazně zabarvené zuby, kde klasické bělení zubů nestačí.

Předností zubních fazet je také to, že dokážou vyřešit i drobnější ortodontické vady (např. nerovné postavení zubů, široké mezery mezi zuby, nevyhovující tvar korunky). Avšak u větších ortodontických problémů jsou nutností rovnátka.

Krásné zuby během několika minut

V dnešní době je pokrok tak daleko, že na renomovaných klinikách jsou schopni vyrobit fazetu během několika minut. K výrobě fazet se používá technologie CEREC (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics), což je nejmodernější počítačový CAD/CAM systém pro výrobu nejen zubních fazet. Díky technologii CEREC vás nečekají nepříjemné otisky a provizorní náhrady.

Princip této technologie spočívá v počítačové 3D modelaci. Pomocí intraorálního scanneru lékař zhotoví optický otisk zubů, získaná data odešle do frézovacího přístroje, kde se během několika minut vytvoří přesná fazeta. Po vyfrézování se povrch práce zaleští či opatří glazurou a fazeta je připravena pro fixaci v ústech. Zákrok probíhá v lokální anestezii a celé ošetření je možné absolvovat během jedné návštěvy u stomatologa. Výsledek je dokonale estetický – zub získá přirozenou barvu i tvar.Komentáře

Marie Kožíšková
Dobrý den, lze použít fazetu i na zuby s náhradou můstku?
Děkuji
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.NOVÉ
Zabiják stres – působí na ženy jinak než na muže?

Zabiják stres – působí na ženy jinak než na muže?

Životní styl komerční článek

Když večer uléháte s hlavou plnou myšlenek na to, co vše jste ještě neudělali a na co nesmíte zapomenout, nebo Vás dokonce rej myšlenek a úkolů z postele vyžene a dáte si „nocovku“, je na čase zastavit se dřív, než Vás zastaví vlastní tělo – třeba i jen pořádným nachlazením.