Zubní fazety: získejte zářivý úsměv

Je možné získat zářivý chrup bez nedokonalostí již po jedné návštěvě stomatologa? Věřte nebo ne, ale jde to. K hollywoodskému úsměvu vám pomohou zubní fazety.

Co jsou to zubní fazety?

Zubní fazety jsou tenké keramické plátky, které se lepí na přední plošku jednoho či více zubů ve viditelném úseku chrupu. Představuji moderní a šetrné řešení, díky kterému se dá odstranit celá řada estetických vad, jako jsou nevzhledné skvrny na zubech, odlomení nebo jiné mechanické poškození zubů. Mimo to se fazety používají k bělení zubů. Používají se zejména na výrazně zabarvené zuby, kde klasické bělení zubů nestačí.

Předností zubních fazet je také to, že dokážou vyřešit i drobnější ortodontické vady (např. nerovné postavení zubů, široké mezery mezi zuby, nevyhovující tvar korunky). Avšak u větších ortodontických problémů jsou nutností rovnátka.

Krásné zuby během několika minut

V dnešní době je pokrok tak daleko, že na renomovaných klinikách jsou schopni vyrobit fazetu během několika minut. K výrobě fazet se používá technologie CEREC (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics), což je nejmodernější počítačový CAD/CAM systém pro výrobu nejen zubních fazet. Díky technologii CEREC vás nečekají nepříjemné otisky a provizorní náhrady.

Princip této technologie spočívá v počítačové 3D modelaci. Pomocí intraorálního scanneru lékař zhotoví optický otisk zubů, získaná data odešle do frézovacího přístroje, kde se během několika minut vytvoří přesná fazeta. Po vyfrézování se povrch práce zaleští či opatří glazurou a fazeta je připravena pro fixaci v ústech. Zákrok probíhá v lokální anestezii a celé ošetření je možné absolvovat během jedné návštěvy u stomatologa. Výsledek je dokonale estetický – zub získá přirozenou barvu i tvar.Komentáře

Marie Kožíšková
Dobrý den, lze použít fazetu i na zuby s náhradou můstku?
Děkuji
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!NOVÉ
Kreditní karta je plná výhod, i přesto se nemusí vyplatit. Kdy i vám může zlomit vaz?

Kreditní karta je plná výhod, i přesto se nemusí vyplatit. Kdy i vám může zlomit vaz?

Životní styl komerční článek

Půjčka zdarma, nulový úrok, odměny za platbu kartou, slevy u vybraných partnerů. To vše nabízí kreditní karta. Láká i vás půjčit si, nezaplatit nic navíc a získat ještě k tomu atraktivní bonusy? Nic ale není jen černé, nebo bílé, a i kreditní karta má dvě strany, zatímco jedna je ta líbivá, kterou dobře znáte, ta druhá je plná nástrah.