Smazat

Dítě: ano/ne

Stojím před rozhodnutím: dítě ano/ne

Zdravím. Jsem v zapeklité situaci. S přítelem jsme spolu rok, ale tak jsme asi jeden pro druhého vhodní, že spolu počítáme napořád. Nechci tu rozepisovat jak, proč atd, ale zkrátka jsem otěhotněla, ač jsme to plánovali o něco později (tak za 2 roky) Jsem v 7 týdnu a mám týden na to se rozmyslet, zda miminko bude nebo nebude. Přítel by ho moc chtěl, ale já s tou představou mám od mala problém. Nepřijdu si jako mateřský typ, i když s přítelem a dítětem jsem již počítala, jen ne hned teď. Od mala mě děsilo to, že bych někdy měla rodit a všechny ty věci okolo. A teď jsem nepočítala s tím, že by to bylo už tak rychle a brzy. Teď si nevím rady jak se rozhodnout, je to možná povrchní, ale já mám největší strach celé ty roky právě z toho porodu a jestli i já bych to všechno opravdu zvládla. Peněz bychom moc nazbyt neměli, ale zase nějací chudáci taky nejsme. Jsem z toho špatná. Bojím se ale i interrupce, tedy spíš případných potíží po ní do budoucna. Co si o mojí situaci myslíte, jak jí vidíte?
 
arrow
profile_image
jitrenka89
od 17. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kolik ti je let?

arrow
profile_image
Terezzzaaa
od 25. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo pardon, zapomněla jsem uvést věk. Mě je 25, přítel je mladší, 23 let..

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že když spolu počítáte a milujete se, tak byste do toho měli jít. Prostě už se stalo. Třeba to tak má prostě být. Sice rok je docela krátká doba na to poznat partnera, všechny jeho vrtochy a odkrýt všechny takové ty kostlivce ve skříni, ale to neznamená, že vám to nevyjde. Z mých zkušeností pánové ve 23 letech většinou ještě moc nevědí, co chtějí, ale třeba ten tvůj to ví a ví to moc dobře. Je potřeba to řešit společně. Co se týká porodu, myslím, že postupem času, jak se s tím vším budeš seznamovat, ucítíš pohyby miminka a budeš se na něj čím dál víc těšit, tě obavy přejdou. Budeš myslet hlavně na něj - aby bylo zdravé, aby se mělo dobře a nějaký strach z bolesti bude ten tam. Navíc - v tomhle by ti měl být partner tou největší oporou, nejen před, ale i během porodu a samozřejmě po něm. Na to všechno se ho dopředu zeptej.

arrow
profile_image
Terezzzaaa
od 25. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vilima:
Děkuji za reakci. Přítel má malé sourozence - 8 a 10 let a je z nich "vyplácaný", takže ten vztah tam k dětem vidím. Ujištuje mě, že pro mě tu bude vždycky a vždycky by se o nás postaral. U porodu trvá na tom být u mě (zatím jsem to úplně neschválila). On toho má přítel, na to, kolik mu je, hodně za sebou a má víc životních zkušeností, než já. Já do teď vlastně řešila jsen hlouposti a najednou taková věc...

arrow
profile_image
ladymiss2
od 26. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já ted měla něco podobného bála jsem se několik dní, že jsem v tom, je mi 23. Nakonec se naštěstí zjistilo, že ne, každopádně já také nejsem mateřský typ a děti moc nemám ráda byla jsem 100% rozhodnutá, že to dám pryč kdyby mělo být. Být tebou udělám, to taky. Já když se nad tím zamyslím tak bych se akorát trápila. Prostě skoro žádná svoboda, nějaký kila nahoře pro mě by to nebyl ted život, chci se ještě bavit a přítele mám už staršího 29 a ten by s dítetem prý taky smířil i když ho plánoval ještě později, ale já prostě ne. Myslim si, že bys měla myslet v tomhle hlavně na sebe, protože ty to budeš rodit a pak se o to starat nejvíc, několik let na tobě bude vyset a nebudeš moc jít kdy chceš kam chceš...

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Terezzzaaa: Ujištuje mě, že pro mě tu bude vždycky a vždycky by se o nás postaral. U porodu trvá na tom být u mě

To je hodně důležité. Pokud jseš si jistá, že to tak je, držela bych se ho.

Tak směle do toho

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ladymiss2: Já když se nad tím zamyslím tak bych se akorát trápila. Prostě skoro žádná svoboda, nějaký kila nahoře pro mě by to nebyl ted život, chci se ještě bavit

Tak vzhledem k tomu, co jsi zde uvedla si myslím, že zrovna ty by ses na sto procent rozhodla správně... a ještě že tak

arrow
profile_image
Ona
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terezzzaaa: Máš ideální věk na první dítě. Pokud nemáš zdravotní důvody k interupci - nech si ho, vše ostatní se vyřeší.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já myslím, že tohle je vyloženě věc, nad kterou se musíš pořádně zamyslet a určit ty sama, tady ti moc rady z omla. nepomůžou, tedy vůbec - dítě je závazek na celý život a jestli se rozhodneš tak nebo tak, pokaždé je možné, že svého rozhodnutí budeš litovat. I když, píšeš, že jste stejně plánovali, jen ne tak "brzy" ( 25 není brzy ) - no ale dva roky dřív nebo později, to zas až není takový rozdíl. Nebo jsi to myslela tak, že jste s přítelem krátce a máš pocit, že jej ještě tak dobře nepoznáš ?

Cituji vilima: zrovna ty by ses na sto procent rozhodla správně... a ještě že tak

Lepší je umět se rozhodnout správně, než se tak nějak nechat vláčet okolnostmi a pak mít ukřivděný pocit zkaženého života. Myšleno všeobecně na jakoukoliv životní situaci.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak věk na to máš, přítel dítě chce, porod zvládlo spoustu žen, tak není důvod to nezvládnout taky Já bych si to nechala, protože to nejsou závažné věci jako je mi 18, nemám školu, nemáme peníze apod. Budeš toho litovat a s přítelem se beztak rozejdete, když on to dítě chce.

Je fakt, že tohle si musíš rozhodnout sama. Můžu Ti říct, jak jsem to měla já. Otěhotněla jsem taky spíš neplánovaně, ale téměř o deset let déle než Ty. Myslela jsem, že taky nejsem nijak mateřský typ a porodu se bála. Ale těhotenství jsem neřešila, brala jsem to, jak to šlo. Žádné potíže jsem neměla, do zaměstnání jsem chodila normálně, vidět to na mě začalo být až v téměř v šestém měsíci. Porod byl nakonec taky v pohodě, muž u porodu byl a jsme tomu oba rádi. Výbavu jsem taky řešila až poslední měsíc před porodem. Prostě žádné hnízdění, žádné veliké chystání dopředu. Kila žádná navíc mi nezůstala, dokonce vážím míň než před otěhotněním (54), v těhu (56) jsem přibrala 13 kilo, po porodu bylo hned 9 dole, po šestinedělí nebylo poznat, že bych kdy byla těhotná Ano, život se změnil hodně, už si holt nemůžu dělat, co chci, ale zase jsem moc šťastná, že tu dcerku mám, že to tak osud zařídil. Plánovat to, tak se nerozhodnu nikdy.

Reaguji na Terezzzaaa:
Na otázku, zda dítě ano, nebo ne, je trochu pozdě. To ses měla ptát, než jsi začala souložit a podle toho se alespoň chránit.
Dítě je živý tvor a ne věc. Ono nepřestane jen tak existovat. Buďto mu prostě dovolíš, aby se narodilo, nebo zvolíš jeho smrt.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji vilima: Sice rok je docela krátká doba na to poznat partnera

To já si zase nemyslím... Myslíš , že když budeš s někým 10 let , že tě nemůže překvapit nějakým svým vrtochem?

Dát dítě pryč jen proto, že se bojíš porodu je blbost a dost slabý argument a věk 25 nerovná se brzy. V moderní době všude dostupné antikoncepce mi přijde zvláštní otěhotnět neplánovaně.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Že se slečna měla lépe chránit, ví asi i bez tebe. Promiň, ale takové řeči jsou fakt nejhorší. Žádné dítě ještě není, zatím se jedná pouze o plod.

Já si také nemyslím, že rok chození je krátká doba, během ní se většinou dá zjistit, jestli se k sobě hodíte. Píšeš, že ano, také ze tvůj přítel dítě chce. To by v případě tvého rozhodnutí pro potrat asi znamenalo konec vašeho vztahu. Což mi přijde jako škoda, pokud tvrdíš, že bys dítě chtěla už tak za dva roky. To se mi nezdá jako takový rozdíl, abys teď měla těhotenství ukončit. Ale musíš nejlíp sama vědět, jak to cítíš. Jestli nejsi mateřský typ, tak to nebudeš ani za dva roky. V takovém případě by byl asi potrat lepší a v každém případě si najít přítele, který po dětech také netouží.

 

Váš příspěvek

Dítě: ano/ne

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené