Smazat

Dítě nebo kariéra?

Znáte film Dítě nebo kariéra? Je to úžasný. Moje sestřenice si mě kvůli tomu zablokovala. Jenom proto, že jsem jí ho poslala. A jak já vím, dává přednost kariéře.

Sestřenici už bude asi 29 let a stále řeší jen vzhled. Ale teď k vašim názorům. Preferujete dítě nebo kariéru?

Myslím, že většině žen, které teď netouží mít dítě, jednou přijde chvíle, kdy budou chtít toužit a nebudou moct. Život plyne strašně rychle, proto nechci zmeškat ani chvíli, kterou bych promarnila.....
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Hodnocení na čsfd 34 %, no tak to bude veledílo. Předně si myslím, že bys neměla podsouvat sestřenici svoje názory, zvlášť pokud je ti 17 (podle tvé předchozí diskuze). A povím ti tajemství - i ženy s dětmi mohou mít kariéru.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych řekla, že ti do toho není ani...podobným osobám, které se mi snaží naznačit, že už bych si měla pořídit dítě, protože budu na děti už brzo stará, budu toho jednou litovat, že je nemám, když bych je neměla, mám chuť začít říkat, že přítelkyni by se to nelíbilo. Dokonce mám velmi dobré kamarádky, kterým se velice líbí představa, se mnou nafotit kompromitující fotografie.
Není žádná povinnost děti mít a rozhodně je možné mít děti i kariéru.
Nech si svoje názory na mateřství pro sebe, rozhodnutí mít či nemít děti je soukromá věc a někdy to ani rozhodnutí není, protože to nejde a je sprosté valit druhým lidem klíny do hlavy, ve stylu, ve kterém to děláš ty sestřenici.

arrow
profile_image
Chamarika
od 4. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemám právo nikomu mluvit do života. Ale proč bych se nemohla zeptat?
Jinak, ráda zveřejňuji své názory. Každý má názor jiný a jsem ráda, když se objeví někdo, kdo se mnou souhlasí. A samozřejmě si myslím, že i s dítětem zle mít dobrou práci nebo kariéru, pokud si člověk jde za svým a nenechá se odradit negativními postoji.

arrow
profile_image
Rehny
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč to musí být buď a nebo, není možné mít obojí? Ano, existují ženy které nechtějí mít děti nebo se na ně ještě necítí ani v jejich 35 letech, ale co vidím většinou kolem sebe je to, že ženy vystudují vysokou školu, pak pár let pracují a pak teprve přijde čas na dítě. Není to kvůli tomu aby honily kariéru, ale kvůli finančnímu zajištění rodiny a toho dítěte. Bohužel v dnešní době nejsou platy tak vysoké, aby stačil pouze plat muže na zajištění rodiny a musí se zapojit oba partneři. Většina lidí se chce nejprve ekonomicky připravit před příchodem plánovaného dítěte a zajistit mu stabilní prostředí, než si spíchnout dítě hned po škole a pak žít od výplaty k výplatě a počítat, jestli mám vůbec na zaplacení školních obědů pro to dítě.

arrow
Neprodává v Bazaru

Znáš takový rčení, co mi není rovno, po tom mi je h.ovno? Víš, jak na tom je tvoje sestřenice? Myslím opravdu a ne to, co o sobě tvrdí na IG, FCB a nebo před lidma. Je totiž spousta žen, který říkají, jak nikdy nechtějí mít děti a chtějí kariéru, ale ve skrytu duše by si ho moc přály, ale nejde to kvůli tomu, že nemají správného muže, ekonomicky jsou na to špatně, mají za sebou potraty, nejde jim otěhotnět apod. Nebo jsou ženy, co prostě a jednoduše děti nechtějí, ale to přece neznamená, že jsou špatné, ne? Takže tvoji sestřenici chápu. Tobě by se určitě taky nelíbilo, kdyby ti někdo předhazoval svoje názory, že ne? Film jsem neviděla, ale 34% na čsfd a 5,9 na imbd mě utvrdil v tom, že bych ho snad ani vidět nechtěla. Dneska to snad není buď dítě nebo kariéra. Však se nemusíš vzdávat ani jednoho, pokud nechceš. Nevím, co chceš dělat v budoucnu, ale určitě to lze nějak skloubit tak, abys měla obojí.

arrow
profile_image
Chamarika
od 4. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rehny: To je pravda. Taky záleží na tom, kde lidé žijí. V jaké zemi, kultuře atd.... Někde stačí k životu málo, ale u nás je to bohužel složitější.

arrow
profile_image
Chamarika
od 4. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma: Obojí, to by bylo fajn. Stačila by taková práce, která by mě dělala šťastnou, ale kde ji najít. Nemohla bych dělat něco jen pro peníze.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já třeba dělám to, co jsem nikdy nechtěla a baví mě to hodně moc. Občas mám sice low point, ale to patří ke každý práci. Co studuješ?

arrow
profile_image
Chamarika
od 4. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma: Obor aranžér a propagace. Propagace se mi bude hodit, pokud budu spolupracovat s tátou v jeho firmě. To by bylo ideální

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak to zní dobře.

arrow
profile_image
Chamarika
od 4. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma: To jo, to by mě snad i bavilo

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ženy, co se rozhodly nemít děti, že je opravdu nechtějí, rozhodně nejsou ani horší ani lepší než ženy, co děti mají. Jak si každý zařídí život, je jeho věc. Rozhodně bych ženu (ani muže) neodsoudila za to, že se věnuje kariéře až tak, že nemá čas ani chuť na nic jiného.

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jak já vím, dává přednost kariéře.

Možná jsem to špatně pochopila, ale podle toho, co psala Chamarika, jsem myslela, že čeká, že budeme její sestřenici "drbat", že dává přednost kariéře. Souhlasím s tím, co napsala LSmolová: Je to opravdu o člověku, na co se cítí. Nesmí se nutit do kariéry ani do dítěte, protože pak to nedopadá nikdy dobře.

Ty poslyš, jseš si opravdu jistá, že si tě sestřenka zablokovala jen kvůli jakémusi filmu .... ? Třeba jí jen vadí tvá nadměrná internetová aktivita v kombinaci s neotřesitelným přesvědčením, že máš patent na rozum . Já si takhle blokuji lidi, kteří mají potřebu rozesílat na všechny strany různé vegetariánsko - ekologické pamflety, dokazující třeba to, že člověk, co pije mléko, je bezcitné ho.va.do
No a k věci - to je dneska strašně moderní téma "buď - anebo" . Pseudonovináři na nejrůznějších ženských serverech vaří články z vody a sbírají lajky a mladé čtenářky jim na to skáčou a šíří to dál. Slovo "dítě" mne nijak přespříliš neoslovuje, slovo "kariéra" se dneska zneužívá na vše možné - pomalu i uklízečka, která má lepší mop anebo zůstane půlhodinku přesčas už "dělá kariéru", apod. Poněvaž jsem právě přišla z večerní směny z práce, tak sama vidíš, čemu dávám přednost

 

Váš příspěvek

Dítě nebo kariéra?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené