Smazat

Dlouhodobé zdravotní potíže

Ahoj,

jsem neustále u Dr. nebo v nemocnici, můj problém není vyřešen a nějak začínám propadat skepsi. Předem se omlouvám za delší příspěvek a třeba mi někdo dokáže poradit a nebo alespoň částečně zbavit myšlenek na to nejhorší.

Koncem prosince jsem skončila na sále se zaklíněným žluč. kamenem, měla jsem GMT 12, druhý den mě propustili domů, GMT8, vše se vyvíjelo relativně dobře,
dodržovala jsem dietu, lékař řekl, že až na omezení mastného, tučného a kořeněného mohu takřka vše. Zkusila jsem si dát kousek hořické trubičky a v noci mě (14 dní od operace) přepadl žlučníkový záchvat (i když už žlučník nemám), vzala jsem si Algien, záchvat ustal, Dr. říkala, že záchvaty mohu být i bez žlučníku a ať nepropadám panice. Záchvaty se opakovaly většinou ve 14 denních intervalech po dietních chybě (občas mi něco nesedlo - na to si prý dle lékaře musím přijít sama).

Zhruba měsíc od operace mě přepadl krvavý průjem s teplotami, odvezla mě záchranka na infekční, tam mi byl proveden výtěr a zjistilo se, že mám Rotaviry (zvýšené byly neutrofily, snížené lymfocyty, stále zvýšené GGT (od operace výrazně kleslo na 1,51) , zvýšený cukr 6,18 a CRP 61,80),

dostala jsem Smectu a vitamin K a za pár dní jsem byla víceméně fit.

Ovšem za deset dnů mě opět chyt "žlučníkový" záchvat, takže opět pohotovost, sono normální, testy byly zvýšené, konkrétně přímý bilirubin, ALT, AST, ALP, GGT bylo dokonce 5,36, pankreatická amyláza 0,914, cukr 7,55.

Mladá doktorka mě vyděsila a doporučila návštěvu u hepatologa.

Doma jsem opět dodržovala dietu a klidový režim a cítila se víceméně fajn.

Za dva týdny jsem si nechala udělat kontrolní testy a kromě zvýšeného GGT (2,71) bylo vše v normě, cítila jsem se výrazně lépe a intervaly mezi jednotlivými žlučníkovými záchvaty se prodlužovaly.

Na začátku května mi otekly krční uzliny, cítila jsem se malátně, bolelo mě v krku, snažila jsem se to řešit domácí léčbou, ale bez výsledku, tak jsem si vzala Amoksiklav (jen tři tablety), ale objevila se mi mykóza, tak jsem je raději vysadila, "angínový" stav se nezlepšoval, ale přesně týdne od první ATB tablety mi naskočila vyrážka, skončila jsem opět na pohotovosti, dle lékařky reakci na atb vzhledem k probíhající mononukleóze, předepsala mi tablety, večer se stav rapidně zhoršil a vyrážka se slívala v jeden velký rudý a ukrutně svědivý flek, takže ve čtyři ráno opět pohotovost, dostala jsem Solu Medrol, ten pouze mírně zabral, Dr. mě poslal domů, odpoledne už bylo svědění k neudržení + teplota, takže další návštěva pohotovosti, kde si mě nechali 10 dnů. Pár dní před propuštěním jsem dostala hnisavou angínu, při které se nedalo ani dýchat, jaterní testy byly relativně v pohodě (zezačátku mírně zvýšená jedna hodnota, cukr a GGT), pak klesaly.

Při propuštění domů jsem měla testy (kromě GGT 1.63) v pořádku, cítila jsem se dobře. Doma jsem běžně fungovala, chodila na procházky, za týden jsem měla kontrolu, jaterní testy v pohodě (pouze mírně zvýšené GGT 0,82, má být 0,7), ostatní testy (leukocyty zvýšené, ale to patřilo k mononukleóze), byla jsem nadšená, že se konečně testy upravují a cítím se skvěle. Poslední žlučníkový záchvat mě vzal v nemocnici po lehce kořeněném mase, po měsíci od posledního. Měla jsem opravdu radost, že se snad dávám dopořádku.

Doma nás vytopili, takže jsem měla tři dny opravdu velkou zátěž, ale zvládla jsem to v pohodě, cítila jsem se skvěle, měla jsem chuť oslavit fakt, že už téměř 5 týdnů jsem neměla žluč. záchvat, cítím se lépe, mohla jsem jíst takřka všechno (samozřejmě rozumně).

A teď, minulý pátek jsem byla na oslavě babiččiných kulatých narozenin, dala jsem si více sladkého, večer tuňáka ve vlastní šťávě a asi hoďku na to těstoviny, s kuřecím masem, rajskou omáčkou a sýrem, během chvíle se mi rozjel žlučníkový záchvat, který trval skoro 9 hodin, nepomohly mi ani Algifenové kapky (v několika dávkách).

Takže záchranka (na doporučení dispečerky), jaterní testy opět dost zvyšené, cukr dost zvýšený (přes osm), bilirubiny oba rovněž. Sono prokázalo zvětšenou slezinu 140 x 44 m, s malou cystou 6 cm - Dr. tvrdila, že cysta nic není), ovšem mám mírně zvětšené všechny žlučovody, 9 - 11 mm.

Nikdo mi nedokázal říct proč.

Mám hrůzu, nedokážu ani spát, bojím se, že m najdou nějakou smrtelnou nemoc, nebo že mám někde zaseklý kamínek.

Prosím, dokázal by mi někdo ať už z osobní zkušenosti popř. z praxe poradit, kde může být problém?

Intervaly mezi jednotlivými záchvaty se významně prodlužovaly, testy byly už skoro ukázkové a teď najednou tohle.

Zítra jdu na další kontrolu a sonu, ale obávám se, že do té doby strachy zešílím a hlavně, se bojím toho, že to bude ještě horší, než v pátek
 
arrow
profile_image
Kristýnka23
od 16. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vím, že moje rada asi zas tak moc nepomůže, ale zkusila bych se přehnaně nestresovat, protože stres ti může symptomy zhoršovat. Teoreticky ti záchvaty i vracet, já když se přehnaně stresuji, tak mám organizmus celý rozhozený

Jinak držím palce, ať vše dobře dopadne

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Žlučník je párový orgán jater, Disharmonie ve žlučníku a narušená energie jeho meridiánu se může projevit jako potíže se slezinou.To jen ,abys pochopila proč nejdříve žlučník, pak játra a i slezina.

Měla bys vysadit mléko , mléčné výrobky, uzeniny,smažená jídla, cukr a bíllou mouku a výrobky z ní..Zkus dodržovat alespoň 3 měsíce opravdu zdravou převážně rostlinnou starvu a uvidíš, že záchvaty přestanou i všechny testy budou negativní. Vzhledem k prodělané mononukleóze a tvým zdravotním obtížím je to více než aktuální!

A jelikož každá nemoc má nějakou příčinu tak , když to vezmeme v emoční rovině máme tu potlačovaný hněv, podrážděnost, vztek ,zlost ukvapená rozhodnutí.Třeba i zbytečné rozčilování nad chováním druhých nebo jejich názory se kterými se neztotožňujem. Nenajdeš se v něčem?

Zítra jdu na další kontrolu a sonu, ale obávám se, že do té doby strachy zešílím a hlavně, se bojím toho, že to bude ještě horší, než v pátek

No a hlavně změň myšlení ,obavy a strach jen posilují to co nechceš.

více sladkého, večer tuňáka ve vlastní šťávě a asi hoďku na to těstoviny, s kuřecím masem, rajskou omáčkou a sýrem, během chvíle se mi rozjel žlučníkový záchvat, který trval skoro 9 hodin, nepomohly mi an
no to se ani nedivím , protože pokud máš opakované "žlučníkové záchvaty" a víš , že na to trpíš asi by ses takových jídel měla vyvarovat.

Myslím, že jíš velmi nerozumně.
Už Hippokrates řekl, že všechny nemoci do těla vchází s jídlem

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Žlučníkové záchvaty se údajně mohou vracet v některých případech i po vyoperování žlučníku, neb i ve žlučových cestách se Ti může tvořit jemný píseček a dělat neplechu...... Každopádně žlučník Ti evidentně vyndali akutně, takže nechápu, že jsi 14 dní po oepraci riskla hořickou trubičku (obsahující tuk + kako, tj. dvě dráždivé věci). Já měla žlučník vyndavaný v klidu plánovanou oeprací a přesto sjem byla měsíc po ní na žlučníkové dietě a pak sjem na normální stravu najížděla poměrně pozvolna (takže cca další měsíc trvalo, než sjem jedla víceméně vše co před operací). On si távicí trakt musí na nepřítomnost žlučníku zvyknout a Ty jsi ho v tu dobu asi nadměrně zatížila, což mu prostě neprospělo a mohlo vyústit v další problémy.

Jinak mě osobně přijdou některé Tvé kroky trošku divné - nasadila jsi Amoksiklav sama? Snad to předepslaa doktorka, ne? Stejně tak vysazení kvůli mykoze mi přijde víceméně zvláštní pokud to neproběhlo po poradě s lékařem. A alergická reakce se obvykle objevuje okamžitě po nasazení léku, ne po týdnu, kdy už je z těla víceméně vyloučený - je dost možné, že ta alergická reakce byla na něco úplně jiného.....

Tu mononukleozu Ti nějak diagnostikovali předtím? při ní by jsi měla být také na dietě, v podstatě obdobné jako u žlučníku, takže by to nemělo dělat takové problémy....

Jinak bych doporčuvovala vzít všechny své výsledky a jít se opravdu poradit k nějakému odborníkovi - byla jsi na gastroenterologii? Pokud ano a nepomohli tak to zkus ještě jine. Může tam být někde nějaký skrytý problém a prostě se jen přehlíží..... Další možnost je navštívit imunologa, ti se obvykle na tělo dívají komplexněji. Jinak Deníček není psán úplně přehledně, jen výsledky testů (které běžným smrtelníkům moc neřeknou), toho moc nevypovídají, důležité je i to, jací odborníci Tě léčili, jakou stanovili diagnozu (třeba ta mononukleoza je tam zmiňovaná jen mimochdoem) etc. Osobně bych dod alších odborných vyšetření doporučovala nasadit opravdu žlučníkovou a jaterní dietu (dieta č.4 - s omezením tuků) a jíst pravidelně , často a v malých dávkách. prstě tomu trávení ulevit a neslavit hned dílčí úspěchy jeho opětovnou likvidací.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to náhoda ten nick?

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mimochodem vyrážka po Augmentinu u mononukleózy je úplně typická.Proto se taky Augmentin na angínu dávat nemá.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nedodržuješ dietu, snad sama vidíš, že ty záchvaty ti přišly potom cos jedla to, co nemáš. Samovolné nasazování a vysazování ATB si o problém samo koleduje (amoxicilin se na angínu může brát jen PO VYLOUČENÍ mononukleózy), takže jestli sis ho naordinovala sama, můžeš si i za následné problémy sama.

Cituji bakalářka: prstě tomu trávení ulevit a neslavit hned dílčí úspěchy jeho opětovnou likvidací.

Souhlas

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já se léčím se zažíváním, teda ne přímo se žlučníkem a dokážu pochopit jak je to těžké si občas něco nedat...nejhorší na tom je to, že mě teda alespoň nezačne být blbě hned ale třeba po pěti hodinách, někdy až druhý den...takže i když udělám dietní chybu omylem, tak to poznám až pozdě, navíc už ani přesně zpětně nedokážu identifikovat z čeho byla, jenom si to můžu tak nějak tipovat....ALE ty jsi docela číslo...vysazuješ a nasazuješ si prášky jak se ti zachce a divíš se že máš rozhozený organismus? Stresuješ se, což je další velká zátěž, opravdu to není kec, že polovinu nemoci dělá psychika, znám to i u sebe, zkus se na to soustředit. Nechci to zlehčovat, ale žlučník opravdu není smrtelná příšerná nemoc, jsou daleko horší...a hlavně drž dietu, na žlučník i na mononukleozu se drží dosti přísná a dlouhodobá dieta...jako je to blbé, chápu tě, ale za to zdraví to stojí ne? nebo se nediv, že ti je furt blbě...koleduješ si o nějaké trvalé následky...nejvíce pomůže se přemoct už v obchodě, protože to co si nekoupíš, prostě nemůžeš sníst, takže když přežiješ nakupování bez toho, aby tě honila mlsná, tak to zvládneš...a nauč se jíst dietně, není to nic extra, ale tak jako co? ležet v bolestech každých 14 dní to se ti snad líbí? Přijde mi, že si z nás musíš dělat snad srandu, napíšeš co všechno jsi snědla a přidáš dovětek, že fakt teda netušíš, proč bys mohla mít ty problémy

Cituji Falcon: napíšeš co všechno jsi snědla a přidáš dovětek, že fakt teda netušíš, proč bys mohla mít ty problémy

Ono šlo hlavně o to, že jsem byla takřka 5 týdnů bez záchvatu a mohla jsem jíst v podstatě cokoliv (Dr. mi říkala, ať to s tou dietu zase nepřeháním, ať pouze omezím tuky, mastné, kořeněné apod, což mi stejně nikdy nic moc neříkalo).

Zajímala mě hlavně příčina rozšířených žlučovodů...kamínek? Dle Dr. být na sonu vidět nemusí...nebo něco ještě horšího?

Cituji mikkýsek: pak játra a i slezina.

Tu slezinu jsem přisuzovala mononukléoze, ale asi na tom něco bude...

Cituji mikkýsek: A jelikož každá nemoc má nějakou příčinu tak , když to vezmeme v emoční rovině máme tu potlačovaný hněv, podrážděnost, vztek ,zlost ukvapená rozhodnutí.Třeba i zbytečné rozčilování nad chováním druhých nebo jejich názory se kterými se neztotožňujem. Nenajdeš se v něčem?

Ano, poslední dobou ve všech bodech... je to začarovaný kruh.

Ono je to těžké, celý život jsem nevěděla, co je to nemoc, bolest...kromě operace kolena a teď za poslední půl rok se toho nahrnulo hodně.

Ale když to po sobě čtu, tak bych měla změnit celkový přístup, stravováním počínaje a omezením stresu konče

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Elle_N: Zajímala mě hlavně příčina rozšířených žlučovodů...kamínek? Dle Dr. být na sonu vidět nemusí...nebo něco ještě horšího?

No, v tom co jsi všechno napsala jaksi nebylo poznat, co je pro tebe nejdůležitější/zásadní.....
Učité rozšíření žlučovodů je fyziologický proces doprovázející odebrání žlučníku - žlučovody částečně přebírají jeho funkci, tak proto se rozšiřují. Ovšem kolik mm je normální a kolik ne to fakt netuším, mám pocit, že jsem někde na netu četla, že u lidí bez žlučníku je normální průměr 9-10 mm ale jistá si nejsem!!

Cituji Falcon: nejhorší na tom je to, že mě teda alespoň nezačne být blbě hned ale třeba po pěti hodinách, někdy až druhý den..

Tohle je u trávicích problémů celkem normální. Pokud nemá trable přímos žaludkem, taks e obvykle problém obejvuje až pod elší době jak strava putuje trávicím traktem (žlučníkový záchvat například přichází obvykle 3-4 hodiny po dietní chybě.....). Ano, souhlasím, je těžké žít dlouho an dietě, ale zase na druhou stranu pokud mám problémy, taks e snažím si je nezhoršovat. Já milovala čokoládu a česnek a kvůli žlučníku sjem je vyřadila na víc jak rok - k čokoládě sjem se po vyndaní vrátila, na česnek sjem doteď (po víc jak 4 měsících) nenašla odvahu.....

Cituji Elle_N: Ono je to těžké, celý život jsem nevěděla, co je to nemoc, bolest...kromě operace kolena a teď za poslední půl rok se toho nahrnulo hodně.

Hele já Tě chápu - já měla krizový loňský rok: zuby, žlučník, zuby, žlučník. Fakt toho bylo hodně. Letos jsem začala všechny problémy psotupně řešit (zbavila sjem se žlučníku, vyměnila zubařku), snažíms e tolik nestresovat a je mi líp. Fakt zkus nějaké to gastro (pokud jsi tam už nebyla) a zkus hlavně dodržet to jíst pravidelně - maximálně po 3 hodinách. Malé porce, ale rpavidelně a třeba se to zlepší.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

P.S. Stres dělá fakt hodně, osobně si myslím, že jsem si ten žlučník uhnala právě zbytečným stresem....

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Maria: Je to náhoda ten nick?

No, vzhledem k datu registrace myslím, že ano.

 

Téma Dlouhodobé zdravotní potíže je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené