Smazat

Dlouhodobé zdravotní potíže

Ahoj,

jsem neustále u Dr. nebo v nemocnici, můj problém není vyřešen a nějak začínám propadat skepsi. Předem se omlouvám za delší příspěvek a třeba mi někdo dokáže poradit a nebo alespoň částečně zbavit myšlenek na to nejhorší.

Koncem prosince jsem skončila na sále se zaklíněným žluč. kamenem, měla jsem GMT 12, druhý den mě propustili domů, GMT8, vše se vyvíjelo relativně dobře,
dodržovala jsem dietu, lékař řekl, že až na omezení mastného, tučného a kořeněného mohu takřka vše. Zkusila jsem si dát kousek hořické trubičky a v noci mě (14 dní od operace) přepadl žlučníkový záchvat (i když už žlučník nemám), vzala jsem si Algien, záchvat ustal, Dr. říkala, že záchvaty mohu být i bez žlučníku a ať nepropadám panice. Záchvaty se opakovaly většinou ve 14 denních intervalech po dietních chybě (občas mi něco nesedlo - na to si prý dle lékaře musím přijít sama).

Zhruba měsíc od operace mě přepadl krvavý průjem s teplotami, odvezla mě záchranka na infekční, tam mi byl proveden výtěr a zjistilo se, že mám Rotaviry (zvýšené byly neutrofily, snížené lymfocyty, stále zvýšené GGT (od operace výrazně kleslo na 1,51) , zvýšený cukr 6,18 a CRP 61,80),

dostala jsem Smectu a vitamin K a za pár dní jsem byla víceméně fit.

Ovšem za deset dnů mě opět chyt "žlučníkový" záchvat, takže opět pohotovost, sono normální, testy byly zvýšené, konkrétně přímý bilirubin, ALT, AST, ALP, GGT bylo dokonce 5,36, pankreatická amyláza 0,914, cukr 7,55.

Mladá doktorka mě vyděsila a doporučila návštěvu u hepatologa.

Doma jsem opět dodržovala dietu a klidový režim a cítila se víceméně fajn.

Za dva týdny jsem si nechala udělat kontrolní testy a kromě zvýšeného GGT (2,71) bylo vše v normě, cítila jsem se výrazně lépe a intervaly mezi jednotlivými žlučníkovými záchvaty se prodlužovaly.

Na začátku května mi otekly krční uzliny, cítila jsem se malátně, bolelo mě v krku, snažila jsem se to řešit domácí léčbou, ale bez výsledku, tak jsem si vzala Amoksiklav (jen tři tablety), ale objevila se mi mykóza, tak jsem je raději vysadila, "angínový" stav se nezlepšoval, ale přesně týdne od první ATB tablety mi naskočila vyrážka, skončila jsem opět na pohotovosti, dle lékařky reakci na atb vzhledem k probíhající mononukleóze, předepsala mi tablety, večer se stav rapidně zhoršil a vyrážka se slívala v jeden velký rudý a ukrutně svědivý flek, takže ve čtyři ráno opět pohotovost, dostala jsem Solu Medrol, ten pouze mírně zabral, Dr. mě poslal domů, odpoledne už bylo svědění k neudržení + teplota, takže další návštěva pohotovosti, kde si mě nechali 10 dnů. Pár dní před propuštěním jsem dostala hnisavou angínu, při které se nedalo ani dýchat, jaterní testy byly relativně v pohodě (zezačátku mírně zvýšená jedna hodnota, cukr a GGT), pak klesaly.

Při propuštění domů jsem měla testy (kromě GGT 1.63) v pořádku, cítila jsem se dobře. Doma jsem běžně fungovala, chodila na procházky, za týden jsem měla kontrolu, jaterní testy v pohodě (pouze mírně zvýšené GGT 0,82, má být 0,7), ostatní testy (leukocyty zvýšené, ale to patřilo k mononukleóze), byla jsem nadšená, že se konečně testy upravují a cítím se skvěle. Poslední žlučníkový záchvat mě vzal v nemocnici po lehce kořeněném mase, po měsíci od posledního. Měla jsem opravdu radost, že se snad dávám dopořádku.

Doma nás vytopili, takže jsem měla tři dny opravdu velkou zátěž, ale zvládla jsem to v pohodě, cítila jsem se skvěle, měla jsem chuť oslavit fakt, že už téměř 5 týdnů jsem neměla žluč. záchvat, cítím se lépe, mohla jsem jíst takřka všechno (samozřejmě rozumně).

A teď, minulý pátek jsem byla na oslavě babiččiných kulatých narozenin, dala jsem si více sladkého, večer tuňáka ve vlastní šťávě a asi hoďku na to těstoviny, s kuřecím masem, rajskou omáčkou a sýrem, během chvíle se mi rozjel žlučníkový záchvat, který trval skoro 9 hodin, nepomohly mi ani Algifenové kapky (v několika dávkách).

Takže záchranka (na doporučení dispečerky), jaterní testy opět dost zvyšené, cukr dost zvýšený (přes osm), bilirubiny oba rovněž. Sono prokázalo zvětšenou slezinu 140 x 44 m, s malou cystou 6 cm - Dr. tvrdila, že cysta nic není), ovšem mám mírně zvětšené všechny žlučovody, 9 - 11 mm.

Nikdo mi nedokázal říct proč.

Mám hrůzu, nedokážu ani spát, bojím se, že m najdou nějakou smrtelnou nemoc, nebo že mám někde zaseklý kamínek.

Prosím, dokázal by mi někdo ať už z osobní zkušenosti popř. z praxe poradit, kde může být problém?

Intervaly mezi jednotlivými záchvaty se významně prodlužovaly, testy byly už skoro ukázkové a teď najednou tohle.

Zítra jdu na další kontrolu a sonu, ale obávám se, že do té doby strachy zešílím a hlavně, se bojím toho, že to bude ještě horší, než v pátek
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Tak podle mě bys měla to špatne jídlo uplně vynechat. Já napřiklad nejím maso vubec, zadne uzeniny a skoro ani syry. Sladkeho taky moc nepojim a ziju na zelenine, ovoci, cerealiich a lustrninach. Nikdy mi neni težko ani spatne, takže většinou radím tohle. Mě to ale přijde normálni, nevidím v tom žádné omezeni ani dietu, takze chápu, ze jine lidi to může štvát. No a stres je velky problem, kterého se těžko zbavuje ale stojí za to na něm zapracovat. A pro mě první možnost je vždy spíš nějaký léčitel ale tomu musí člověk věřit .

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Elle_N: Radu Ti asi nedám, protože mi připadá, že si ty problémy tak nějak děláš způsobuješ sama, mluvím tedy zejména o těch žlučových záchvatech, samovolnému nasazení ATB, samovolné vysazení atd..
Tělo není složeno ze samostatných jednotek, ale funguje jako celek.

ad žlučník - po vyndání žlučníku se ne nadarmo doporučuje striktní dieta po dobu 6 týdnů, což je přibližná doba hojení. Až teprve poté, je možné zvolna začít jíst méně dietně a podle reakce těla si složení stravy upravit. Je-li dodrženo, nebývají žádné záchvaty ani další problémy i při větších dietních prohřešcích.

ad ATB - brát si je zbytečně, znamená jen oslabení těla. Opět ne nadarmo se doporučuje při ATB jíst poctivé bílé jogurty apod..

Takže v prvé řadě začni dodržovat dietu, abys nezatěžovala svoje tělo.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Drž žlučníkovou nebo jaterní dietu a uvidíš,že výsledky budou dobré a tobě bude fajn.

arrow
profile_image
sagiarp
od 16. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Určitě bych na tvém místě obešla více lékařů, můžeš to vzít i přes homeopata - myslím tím MUDr.s výkonem homeopatie, jinak to aktuálně CR asi už legálně ani jinak snad nejde, alternativu - čínu, ale chce to jít po doporučeních, aby byla kvalita. Proč to píšu? Mě tak dlouho standardní zdravotní systém felčařil, že jsem ve 20 letech brala denně 3 hrsti léků a nikomu z nich to nebylo divné, vesele všichni předepisovali, aby byly body, o vedlejších účincích, dopadech na játra(prodělala jsem taky něco jako mononukleózu - EB virus) nemluvě. Cíl je najít si lékaře, který se snaží léčit příčinu tvých obtíží a ne jen potlačovat projevy. Já si celiakii našla sama na základě kurzu potravinového poradce, protože všem mým doktorům to bylo jedno a mně tehdy bývalo fakt dost špatně - střevní kolika umí kvalitně potrápit. Jsem na dietě už řadu let - poměrně striktní, ale neberu žádné léky a je mi dobře a to je k nezaplacení. Držím ti pěstě, aby se podařilo najít a vyléčit příčinu a bylo ti brzy dobře.

 

Téma Dlouhodobé zdravotní potíže je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené