Smazat

Dokazání svoji hodnoty

Zdravím, jak by podle vás měl člověk dokázat svoji hodnotu v pracující společnosti?
Již delší dobu mě trápí moje práce. Upřímně ji nenávidím a jsem z ní nešťastná. Odejít však nemůžu, protože mám v životě smůlu a novou práci si hledám dost těžko. A to prosím hledám pozice jako doplňování v Tescu a podobně. Takže jsem skromná v tomhle.
Pracuji jako dělnice v jedné nejmenované továrně. Za prací dojíždím. Možná to bude znít namyšleně, ale mě se vůbec nelíbí být braná jen jako obyčejná dělnice. Tam, kde pracuji je navíc složení zaměstnanců.... no berou, kde koho. Povídá se vtip, který je víceméně skutečností, že jedou do Bulharska, naberou tam cikánskou rodinu na ulici a vyklopí i u nás v továrně u pasu, co by nové operátory výroby.
Pominu-li plat a pracovní podmínky, tak mě hrozně dlouhodobě štve jedna věc. A to, že o mě mají zájem zdejší muži. Jedná se však o cikány z východní Evropy, kterým silně táhne na padesát. Nesmírně mě rozčiluje, že o mě projevuje zájem takový muž. Mírně řečeno, vím, že bychom si spolu nerozuměli. Mám určité koníčky, zájmy, kterých se nehodlám vzdávat. Jsou moji součástí a dávají mi možnost, tak vyniknout nad tou stádovitostí kolem. A potom, co jsem si užila se spolubydlím podobného věku, to ani nechci zkoušet. Můj svět a jejich světy jsou od sebe příliš vzdálené než, aby si porozuměly.

Nuže, zpět na stromy. Trápí mě to, že když se snažím najít práci, tak nevím proč, ale nějak prostě působím na lidi.... no, berou mě jako tupou holku, která se jim nehodí ani na to, aby vytírala záchody na Staromáku. Pokaždé mě šmahem odsoudí. Nedají mi šanci jim dokázat opak. Dokázat jim, že nejsem vůbec tupá, spíše naopak... Nemůžu se moc bavit s běžnými lidmi, pač díky své inteligenci se zajímám a přemýšlím o věcech na zcela jiné úrovni. A lidé přinejmenším kývou hlavou. Sama moc dobře cítím, že však mi nerozumí, neví o co se vlastně jedná.

Chtěla bych tak moc dokázat svou hodnotu, to že nejsem ta tupá dělnice od pasu, co umí jen udělat si dítě, zná jen práci a umí vařit. Pač takhle se na dělnice a u nás v továrně to platí obzvláště, lidé dívají. Pomalu ztrácím naději.
 
1. . .678910
arrow
profile_image
Adrifinel
od 15. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh:

Do práce. Psala jsem to těsně předtím než mi jel bus do ní.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Ono to tak je, že člověk chodí celý život, nebo jeho převažnou část, do práce.

Jo, člověk se nějak živit musí (pokud se nerozhodně pro nějakou naprostou alternativu). Jenže to může mít různý odstíny: Může dělat něco, co naprosto baví a uspokojuje, kde vyvíjí nějakou vlastní aktivitu, je kreativní, tvoří, dává mu to víc než jenom peníze na obživu; nebo práce, která ho sice až tak nebaví a není pro něj smyslem života, nijak zvlášť se v ní nerealizuje, leda postupuje po nějakém kariérním žebříčku, ale na druhou stranu mu nevadí do té práce chodit, nijak ho nestresuje; anebo potom ta nejhorší možnost, kdy dělá něco, co nesnáší, s lidma, který nesnáší, bojí se každý den, co ho tam zase čeká... Adrifinel je evidentně ten poslední případ - vyšťavená už jenom z prostředí a spolupracovníků (a v podstatě je jedno, jestli si to třeba jenom namlouvá - prostě z toho má špatný pocit a je na nejlepší cestě k vyhoření, rezignaci a následkům z toho plynoucím, tj. negativismu a nesnášenlivosti, závisti, pocitu zneuznání...).
Vážně ji začínám chápat. Sice jí tu stejně jako ostatní pořád vnucuju, že se musí začít dívat na věci jinak, přestat se litovat, být sama za sebe odpovědná a nesvalovat vinu za svoje problémy na ostatní (i když třeba částečně důvodně)... jenže mně samotný to taky nějakou dobu trvalo, než jsem si tohle uvědomila. Takže bych se přimlouvala za to, abysme na ni nebyli/y zbytečně tvrdý a zkusili pochopit, že se prostě cítí špatně a zatím ještě k určitým věcem nedospěla. I tohle je věc osobního vývoje.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji yvonne_s: člověk musí sám vyhodnotit, možná trochu vyčůraně no , kdy je vhodný se přizpůsobit - třeba jen na oko a kdy ne

Jasně, taky to tak občas musím (?) dělat, ale nemám z toho (a hlavně ze sebe) potom vůbec dobrý pocit - mám pocit selhání, že jsem udělala zbaběle něco proti svýmu přesvědčení jenom proto, abych zachovala klid anebo dekórum. Asi je to "normální" součást "normálního" života, jaký dneska většina lidí žije (a já zatím taky). Úplnou svobodu jednání a myšlení si dneska může dovolit málokdo.
Asi jsem trochu odbočila... Ale zřejmě to bude tak, že jsou prostě typy, který se neumějí nebo nechtějí přizpůsobovat, a je jedno, z jakýho důvodu. Prostě jsou jiní, přemýšlejí jinak. Možná že problém Adrifinel je v tom, že si nechce připustit, že pro ni určitý životní styl prostě není (ne ten co teď žije, ale ani možná ten, který si vysnila), že je prostě někde jinde a potřebuje něco jinýho. Asi si usmyslela, že musí v životě dosáhnout určitých věcí, aby byla šťastná a tzv. úspěšná, a že bez toho to nejde. Poradila bych jí, aby se tímhle příp. přestala zaobírat a pátrala po tom, co opravdu chce - bez ohledu na to, jestli jí to přinese nějakou prestiž.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mau-mau:

Proč jaký dneska většina lidí žije? Pochybuju, že si kdy v historii mohl někdo tak úplně pouštět pusu na špacír před všema. Leda někdo, komu nebude vadit, že ho bude část lidí nenávidět a odsuzovat. Naopak - víceméně bez právních následků si to dnes dovolit můžeš, jen budeš možná vyřazena z kolektivu, kterej s tebou nebude souhlasit. I s tím, že je dnes společnost pravděpodobně nejtolerantnější a nejmíň zatížená křesťanstvím a předsudkama (i když jak kterýma...).
Ona ta svoboda jednání se odvíjí prostě od toho, čeho potřebuješ dosáhnout. - Nepotřebuješ tu práci? No tak můžeš říct úplně klidně šéfovi, že je magor a jít. No problem.

On tady ale Adri nikdo nenutí zůstat v té práci. Ona tam je dobrovolně a ukazuje to jako jedinou možnost, kterou teď nemůže změnit. Tak se jí tu radí jak to tam vydržet. Samozřejmě, že nejjednodušší rada na její problém je - běž pryč!

Cituji mau-mau: Poradila bych jí, aby se tímhle příp. přestala zaobírat a pátrala po tom, co opravdu chce -


chtěla jsem ti odpovědet, ale koukám, že už jsi to udělala za mne. To je přesně to, o co tady jde : co opravdu chce. Doteď jsme se dovědely jen to, co je špatně, co nechce, co ji nenaplňuje a co ji deprimuje, ale na opakované dotazy, co je tedy to "to", čeho chce nějak komplexněji dosáhnout, jaksi zatím není odpovědi. Tedy, asi především jinou práci - ale život přece jen není pouze o práci a zrovna tady mám pocit, že pouhá výměna práce by nestačila.
Odklonu od tématu ohledně toho, kdo co dělá proti svému přesvědčení, příliš nerozumím - asi jsme se už do toho všechny moc zamotaly Anebo je to tím, že jsem nikdy nebyla nijak moc bohémsky založená a pracovat, tedy podílet se na tvorbě a chodu konformní společnosti mi nijak extra moc nevadilo a nepovažovala jsem to za nějaké snížení sebe sama mezi stádo ( čímž neříkám, že bych se nejraději celý rok neválela u Jadranu ... )
Zakladatelko, Charles Bukowski taky celý život pracoval různě po fabrikách a podívej, jaké hodnoty vytvořil ! Jak už jsem napsala, to je v člověku a ne v tom, kde pracuje ...

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dadabus: Charles Bukowski

Tak Bukowski byl sice jeden z mých nej oblíbenců v pubertě a pořád dbám jeho rad (např. nevěř lidem s naleštěnýma botama ), ale zrovna jeho život by moc z nás asi taky žít nechtělo. Na druhou stranu je to fakt - spousta (nejen) spisovatelů dělala podřadnýpráce a doma si to datlovali do šuflíku a jak k ním lidi vzhlížijou. Tam už to je možná na debaty "co je štěstí" "jak žít užitečně život" "jak po sobě něco nechat" "jak přežít" a podobně...

Odklon od tématu bych řekla, že vyplynul z diskuse, protože zakladatelka stejně nereaguje na ožehavý otázky a neobjasňuje co by vlastně chtěla a na jakých základech může stavět. Tudíž tím správným směrem se nemá diskuse jak pohnout.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: zrovna tady mám pocit, že pouhá výměna práce by nestačila

Souhlas ani práce, ani chlap ani milion na kontě..... Vždy a za každých okolnosti to bude špatně ....

arrow
profile_image
Adrifinel
od 15. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na yvonne_s:

Nenutí mě tam náhodou zůstat to, abych měla na obživu?
Sice můžu odejít, ale kde pak vezmu peníze?

Tady se to pořád točí okolo toho samého, zakladatelko, konečně odpověz na otázku, jaký život by sis představovala, čeho a jak bys chtěla dosáhnout a pak se můžeme posunout kupředu.

arrow
profile_image
Adrifinel
od 15. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zakladatelka zkouší už dva dny se zuby. Na větší vyjádření si budete muset počkat...

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Adrifinel: výmluvy, výmluvy a zase jenom výmluvy

Reaguji na onsall: Přesně tak, navíc my opravdu na nic čekat nemusíme, to zakladatelka chtěla poradit, snad by měla ona být ta aktivní

arrow
profile_image
Adrifinel
od 15. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall:

Chtěla jsem být slušná, ale... seš s prominutím *****.

Jděte už někam s těmi vašima debilníma výmluvami.

Mě rozhodně nemůže chytnout zub, já rozhodně nemůžu trpět žádnou bolestí...

Vím, co že to chcete slyšet, co vlastně chci, ale není to na pár řádků. Abyste to správně pochopili je nejdříve nutno vám povědět menší příběh. Protože by asi těch pár řádků k pochopení nestačilo. A na to nesmím brečet bolestí.

Cituji yvonne_s: pořád dbám jeho rad (např. nevěř lidem s naleštěnýma botama

A chlapům, co mají přespříliš uklizenou kuchyň
Zakladatelko, tak mne napadá, jak píšeš o tom, že tě nevzali do Mc´D nebo o hajzlech na Staromáku ... to je vše o prvním dojmu, který uděláš na personalistu a vůbec na lidi. Polovina z něj je to, co má člověk v hlavě, ale druhá polovina to, jak vypadá a jak působí. Takže, co - cítíš i svou fyzickou stránku stejně tak dokonalou, jako své psyché, nebo je hluboce pod tvou intelektuální úroveň starat se o to, jak vypadáš, .... nebo ?

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Adrifinel: Nenutí mě tam náhodou zůstat to, abych měla na obživu?

Takže ještě jednou: TADY Tě nikdo nenutí tam zůstat a přizpůsobovat se podle tebe blbečkům. Jako já nevím co chceš slyšet? Jsi nešťastná v práci - buď zůstaň a přizpůsob se, aby sis to ulehčila, nebo jdi pryč. Jiná možnost prostě není! Jo vlastně je - zůstat, chovat se nadřazeně a trpět. Ta je určitě ideální.

Tahle diskuse byla založena..v neděli? A dodneška jsi nezodpověděla 99% otázek tady položených, takže zub z posledních dvou dní už nic nezmění. Reaguješ jen na to, co se Ti hodí, abys vypadala jako největší chudera. Ačkoliv Tě opravdu upřímně lituju, že musíš v práci trpět - to fakt, že jo, taks ani tady zatím neudělala nic moc pro to, aby ukázala, že jsi vyzrálá osobnost schopná rozumné argumentace a zapojení se do diskuse.

1. . .678910
 

Váš příspěvek

Dokazání svoji hodnoty

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené