Smazat

Doprovod v noci domů

Zdravím, měla bych jednu takovou otázku k diskuzi..zajímalo by mě, jestli vám přijde normální, když muž nechá bez obav svou přítelkyni jít v noci samotnou (nebo i večer už když je tma a třeba už 10 hodin) ? Dle mého to je důkaz toho, že ji nemá rád, protože milující muž se o svou ženu bojí a nedopustí, aby šla v noci někam sama. Nebo se pletu ? Jakou máte zkušenost ? Nechají vás chlapi v pohodě takhle chodit nebo to nedopustí ?
 

Cituji scherbatsky: O domácnost se ráda a dobře postarám a chlap se stará zase jinak, jako například tím, že zaplatí večeři, kino, koupí mi kytku, pomůže mi sundat kabát, dá mi svou bundu, když mi je zima, doprovodí mě v noci domů atd. Já to mám holt ráda "postaru". Naštěstí narážím opravdu jen na takové muže a neměla jsem nikdy nejmenší problém v této oblasti.

O celou domácnost se sama nikdy starat nebudu, na to se mám moc ráda, ale co se týče kytek nebo kabátů - to už není o tom jestli "postaru" nebo "ponovu" to je o povaze chlapa. Pro mě je v tomto případě ideálním řešením to, že se mnou chlap počká na tramvaj-mávne na taxika, ale pak už to zvládnu sama. Nejen že to mám ze zastávky opravdu pár metrů, ale taky na druhou stranu nepotřebuju aby hned každý, s kým jdu na rande věděl, kde bydlím

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adluna: je milé

Ano, je to milé Není to samozřejmost a nestojí na tom svět, ale je to prostě milé galantní gesto a s rovnoprávností ani žádným feminismem tohle nemá co dělat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Souhlasim s Adlunou i Scherbatsky. Vidím to u svých rodičů a jsem v tom vychovaná. Mamka občas chodí o víkendu na služby. Táta má volno a jde vždy mamku doprovodit, přestože chodí třeba už na 18. hod. Vezme jí tašku a dá pozor, aby dobře dojela. Ona mu pak třeba uvaří něco dobrýho. Jsou spolu 35 let a furt mají krásný vztah. Tak i já, nebudu se pachtit s vrtáním polic a táhnout sama po nocích, aby muj chlap doma vařil a luxoval. Já rovnoprávnost nechci a nevyžaduju. Prostě přinejmenší fyzickou převahu ten chlap má, tak toho využiju a nechám mu ty práce, co zvládne. Já se postarám o domácnost a papíry např.
Kikulina: jak to testuju 😊 třeba je to Krokodýl Dundee (tohle že je nůž? Tohle je NŮŽ!). Ne, teď si dělám srandu. Prostě si vyberu chlapa pro život, jasně, bandě cigánů se asi samotný chlap neubrání, ale před jedním úchylem jo. Jestli máš chlapa, kterýmu nevěříš, že by Tě ubránil, je to blbý.
Lady Miss: asi na to máme jiný názor. Kdybych chytla slinu a chtěla vysedávat v hospodě dýl než muj chlap, tak bych si nechala zajít holt chuť. Jestli chlap odejde a nechá svoji ženu s bandou sedět v hospodě, vnímám to prostě jako degradaci toho vztahu. Ale tak asi jsem v tomhle staromódní no.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: O celou domácnost se sama nikdy starat nebudu, na to se mám moc ráda, ale co se týče kytek nebo kabátů - to už není o tom jestli "postaru" nebo "ponovu" to je o povaze chlapa. Pro mě je v tomto případě ideálním řešením to, že se mnou chlap počká na tramvaj-mávne na taxika, ale pak už to zvládnu sama. Nejen že to mám ze zastávky opravdu pár metrů, ale taky na druhou stranu nepotřebuju aby hned každý, s kým jdu na rande věděl, kde bydlím

asi tak nějak

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ellenuschka: Vidím to u svých rodičů a jsem v tom vychovaná. Mamka občas chodí o víkendu na služby. Táta má volno a jde vždy mamku doprovodit, přestože chodí třeba už na 18. hod. Vezme jí tašku a dá pozor, aby dobře dojela. Ona mu pak třeba uvaří něco dobrýho. Jsou spolu 35 let a furt mají krásný vztah.

Taky mám právě tento vzor doma. Když mamka ještě neměla auto a chodila (v zimě po tmě) z práce domů přes půl města, tak jí taťka vždycky šel naproti se psem, i kdyby trakaře padaly. A když jsme já a brácha přes týden pryč, tak chodí večer se psem jen taťka právě proto, aby mamka nemusela sama v noci někde chodit (dřív jsme bydleli na sídlišti, teď čerstvě v domě, ale docela na samotě). Proto to asi bereme za takovou samozřejmost, když jsme v tom vyrostly... A jsem ráda, že brácha je tak vychovanej taky a doprovází svoji holku přes celou vesnici několik km domů a rozhodně pak doma nenadává, jak "musel jít tak daleko", dělá to rád.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takové téma už tu bylo. Ne, není to normální, ale dnešní mladí pánové jsou asi na to zvyklí a nemá jim to asi kdo vysvětlit V nočních autobusech je k vidění leccos, třeba i to, že slečna doprovodí mládence na jeho bus a sama čeká v zimě půl hodiny na jiný - nebo týpek vyskočí na zastávce rovnou do svého vchodu a slečna sedí v buse pomalu až na konečnou a pak zmizí kdesi v tmavém podchodu na předměstí. Holt, jaké si to uděláte, takové to máte. Na druhé straně, některé dnešní "slečny" kouří po zastávkách a nosí vyholené boky hlav a kecky, takže jejich nápadníci lehce a správně usoudí, že v případě nějakého nebezpečí si s přehledem poradí zcela samy

Cituji Ciiicaaa: na druhou stranu nepotřebuju aby hned každý, s kým jdu na rande věděl, kde bydlím

Ale ano, tohle taky naprosto chápu To by se asi dalo nejlíp vyřešit přivoláním taxíku hned k místu konání akce / restauraci / apod.

Cituji scherbatsky: Taky mám právě tento vzor doma. Když mamka ještě neměla auto a chodila (v zimě po tmě) z práce domů přes půl města, tak jí taťka vždycky šel naproti se psem, i kdyby trakaře padaly. A když jsme já a brácha přes týden pryč, tak chodí večer se psem jen taťka právě proto, aby mamka nemusela sama v noci někde chodit (dřív jsme bydleli na sídlišti, teď čerstvě v domě, ale docela na samotě). Proto to asi bereme za takovou samozřejmost, když jsme v tom vyrostly

Já v tom sice nevyrostla, ale toto dělal např. můj ex taky zcela běžně. Na druhou stranu to neberu tak, že pokud by to nedělal, tak se s ním rozejdu (dřív než na rozchod opravdu došlo ).

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ciiicaaa: Na druhou stranu to neberu tak, že pokud by to nedělal, tak se s ním rozejdu

No, toť otázka, jak moc by mi vadilo, že by takovej chlap nebyl.. opravdu jsem ještě negentlemana (v tomhle ohledu) neměla, tak nevím. Ale protože jsem na něco takovýho zvyklá, tak asi spíš vadilo a řekla bych si o to )

A když jsi to zažila u ex, bylas za to ráda, nebo ti to bylo jedno? Protože.. jasně, já bych taky došla i sama a přežila bych to, ale proč nevyužít nabídky od chlapa. Přijde mi to hezký a proč se o to ochuzovat, když se to nabízí )

Cituji scherbatsky: A když jsi to zažila u ex, bylas za to ráda, nebo ti to bylo jedno? Protože.. jasně, já bych taky došla i sama a přežila bych to, ale proč nevyužít nabídky od chlapa. Přijde mi to hezký a proč se o to ochuzovat, když se to nabízí )

Samozřejmě jsem za to byla ráda, je to hezké Ale nevyžadovala jsem to a nescénovala jsem, když to někdy nedělal

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LadyMiss: Myslím si, že je to o dohodě. S přítelem se vždy dopředu dohodneme, jak to přibližně bude. Když vím, že potřebuje brzy odejít, šla bych s ním. Zrovna tak bych nebyla nadšená, kdyby to bylo naopak - já musela jít a on zůstal. Když někam přijdeme jako pár, také jako pár odejdeme. Jiné to je samozřejmě, když máme každý svou akci

arrow
Neprodává v Bazaru

Haninkas: zastávám stejný názor, že bych běhala za chlapem jak pejsek mi teda rozhodně nepřijde. Ale tak jsem asi divná, no.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud někdo považuje společný odchod odněkud "za běhání jako pejsek", tak nemá vztah. Doprovod a společný odchod je přece samozřejmostí, máme se rádi a chceme přece být spolu, záleží nám na nás. Vztah ale současně nevylučuje samostatné trávený čas s přáteli, současně totiž nejsme siamská dvojčata.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji haninkas: Když někam přijdeme jako pár, také jako pár odejdeme. Jiné to je samozřejmě, když máme každý svou akci

souhlasím. Většinou jsem já ta, co má zájem o opuštění společnosti, protože po pár pivech se mi začne chtít jít dospát resty z nočních směn, zatím co přítel je v nejlepší debatní náladě - ale zatím jsme se pokaždé dokázali domluvit ve stylu "tak jo, tak ještě dvacet minut a půjdeme".

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem staromódní, takže ano, chci, aby mne můj doprovod bezpečně dopravil domů. Muž by se měl chovat ochranitelsky a považovat v podstatě za věc osobní cti, aby "jeho dáma" nepřišla k nějaké úhoně.

Tak já teda nevím, ale někdy ten doprovod není možnej.... třeba na střední, když jsem měla rande ve městě, šli jsme třeba do kina nebo tak a pak jsem jela domů nočním rozjezdem, tak bych asi po něm těžko mohla chtít aby jel se mnou mě doprovodit, když sám bydlel třeba na druhé straně města, a pak někde čekal další hodinu na další várku nočních rozjezdů než by se dopravil domů..

Ale když jsem chodila s klukem ze sídliště, tak ten si mě vždycky aji vyzvedl a pak doprovodil domů...

U vážnýho vztahu je to už jedno, protože se buď spalo u mě nebo u něj.. aneb jak bylo řečeno jako pár jsme přišli, tak jako pár odejdeme..

Takže za mě doprovázet, ale jen pokud je to v rámci možností... rozhodně bych se nepodělala kdybych měla jet/jít domů sama... klíče v ruce v kapse to jistí a psa stejně taky musím venčit po večerech občas sama , samovenčit se neumí a když se mu něco nezdá tak štěká....

 

Téma Doprovod v noci domů je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené