Smazat

Doprovod v noci domů

Zdravím, měla bych jednu takovou otázku k diskuzi..zajímalo by mě, jestli vám přijde normální, když muž nechá bez obav svou přítelkyni jít v noci samotnou (nebo i večer už když je tma a třeba už 10 hodin) ? Dle mého to je důkaz toho, že ji nemá rád, protože milující muž se o svou ženu bojí a nedopustí, aby šla v noci někam sama. Nebo se pletu ? Jakou máte zkušenost ? Nechají vás chlapi v pohodě takhle chodit nebo to nedopustí ?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Cherry_: Tak já teda nevím, ale někdy ten doprovod není možnej.... třeba na střední, když jsem měla rande ve městě, šli jsme třeba do kina nebo tak a pak jsem jela domů nočním rozjezdem, tak bych asi po něm těžko mohla chtít aby jel se mnou mě doprovodit, když sám bydlel třeba na druhé straně města, a pak někde čekal další hodinu na další várku nočních rozjezdů než by se dopravil domů..

tak já bych to po něm chtěla lehko. Jsem děvče a né jeho dispečer přes logistiku. Má dvě zdravé nohy, může dojít. Můj táta chodil od mamky v noci z Krče na Strahov na kolej pěšky a nejenže to přežil, ale vážil si jí vždycky a mají spolu 35 let šťastného manželství.

Cituji Cherry_: psa stejně taky musím venčit po večerech občas sama

já taky, ale mám dva RTW, s těma klidně projdu kolem cigánský bandy a nejenže na mě nemaj blbý kecy, ale ještě mě uctivě zdravěj

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Cherry_: klíče v ruce v kapse to jistí

je vidět, že se Ti nikdy nic nestalo, nikomu bych to nepřála, ale klíče to opravdu nejistí...

Doprovod x rovnoprávnost, pche, vždyť to jediný v čem většina ženskejch nemůže konkurovat většině chlapům je právě ona fyzická síla, že, to je prostě biologicky dané, to mi snad žádná feministka nepopře, a pak doprovod ženy/slečny domů je spíš záležitostí etikety/slušnýho vychování. Bohužel se na to v praxi hraje čím dál míň.

Cituji Lady GaGa: Podle mě to záleží na tom, kde žiješ. Jestli je to klidné město střední velikosti nebo jestli žiješ poblíž romského ghetta ve velkoměstě. Pokud jsou ulice klidné a je teprve 10, tak mi to přijde naprosto v pořádku.

No nevím. V Plzni znásilnili ženskou kolem poledne na náměstí v uličce a nikdo si toho nevšiml, dále v Praze v centru také několikrát někoho znásilnili. Nikde není bezpečno. Nejlepší je, když má auto a odveze tě přímo domů. Případně si raději vzít taxíka. Jak se setmí, tak mhd apod. nejedu ani omylem. Můžeš žít poblíž romského ghetta a nic se ti nestane a můžeš si myslet, že žiješ v klidném městě a narazíš na nějakého sériového úchyla a nemluvím ani o tom, kolik takových magorů číhá u vchodu do domu.

Cituji Ellenuschka: tak já bych to po něm chtěla lehko. Jsem děvče a né jeho dispečer přes logistiku. Má dvě zdravé nohy, může dojít. Můj táta chodil od mamky v noci z Krče na Strahov na kolej pěšky a nejenže to přežil, ale vážil si jí vždycky a mají spolu 35 let šťastného manželství.

Jenže ju doprovázel v době, kdy chodil už na vysokou a ne kdy ještě navštěvoval střední školu.. to je trošku něco jinýho.. Jde vidět, že si nechodila s vrstevníky na střední škole.. v 16 by mě asi těžko tak 17 kluk doprovodil a pak se táhl přes celý Brno pěšky, to by je doma asi zabili a už by nikdy na rande nešli

arrow
Neprodává v Bazaru

Eleanor Woods: přesně tak, máš pravdu. Jen pro příklad, pracovala jsem v Nuslích v baru, noční. Nikdy se mi tam v noci nestalo nic s autem. Zato mi ho dvakrát vykradli v klidné vilové čtvrti. Řeknu to asi blbě, ale zloději chodí přesně do takových lokalit, protože tam je klid a nikdo je tam relativně nečeká. Zato v takových čtvrtích, jako třeba ty Nusle, furt někdo courá po ulicích i v noci, jak je tam spousta barů apod. Kdybych byla zloděj nebo násilník, půjdu přesně někam do klidný čtvrti, kde mě nikdo nečeká a lidi jsou zalezlí ve svých barákách a kdyby slyšeli vřískot, spíš zamknou než jdou pomoct, než někam do Nuslí, kde furt někdo courá, z každý hospody čumí zvědavá barmanka, na každym rohu máš radši kameru a i ty benga tam docela po nocích couraj.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cherry: ale jo, jednou mi jeden klučina hrdě oznámil, že mu mamka dovolila jít na diskotéku 😊😊😊. No, to byl hřebíček do rakve chození s mlaďochama, ještě teď se tomu směju a je to už... Uff, 16 let 😊 opravdu jsem nikdy nebyla zvědavá na nějaké rodičovské zákazy u kluků.

Cituji Ellenuschka: ale jo, jednou mi jeden klučina hrdě oznámil, že mu mamka dovolila jít na diskotéku

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doprovod z rande je slušnost, o tom žádná. Ale chlap přece není vaše chůva, aby vás všude vyzvedával a doprovázel. Vřele vám všem, holky, doporučuju, naučte se bránit, nespoléhejte jen na přítele. Když jste zrovna single, také si musíte mnohdy poradit samy, tak proč se ve vztahu najednou nechat všude vodit za ručičku? Navíc ani pánský doprovod není záruka bezpečnosti. Co uděláte, kdy vás přepadne víc útočníků? Necháte tam přítele a utečete?
K těm společný odchodům z různých akcí - nevidím nic špatného na tom, když chce žena zůstat déle někde s přáteli.

No naposled jsem byla s někým celý večer (asi to bylo rande) - vic jak 5 hodin - venku a dopadlo to s čau na zastávce (a ještě odjel první). Nepřišlo mi to divné do té chvíle, než jsem to řekla kamarádce Ale jsem ráda, že jsem se alespoň vyhla takové té přede dveřní situaci. Jela jsem noční tram asi ve 3 ráno a pak šla cca 5 min domů v centru mezi opilcema. Nevím, co si o tom myslet, jak říkám, samotné by mi to divné nepřišlo, ale z hlediska konvencí to asi znační nezájem.

Hlavně asi záleží na okolnostech, jak už tu padlo...

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Jak se setmí, tak mhd apod. nejedu ani omylem.

takže teď cvakáš denně za taxíka od cca 17 h?

Lidi neblbněte, v ČR je velmi bezpečno, ano, špatné věci se stávají, ale není jich více, než předtím, jen se o nic píše. Při dodržování elementárních bezpečnostních pravidel se něco stane jen výjimečně.

Cituji Candy86: oprovod z rande je slušnost, o tom žádná. Ale chlap přece není vaše chůva, aby vás všude vyzvedával a doprovázel. Vřele vám všem, holky, doporučuju, naučte se bránit, nespoléhejte jen na přítele. Když jste zrovna single, také si musíte mnohdy poradit samy, tak proč se ve vztahu najednou nechat všude vodit za ručičku? Navíc ani pánský doprovod není záruka bezpečnosti. Co uděláte, kdy vás přepadne víc útočníků? Necháte tam přítele a utečete?
K těm společný odchodům z různých akcí - nevidím nic špatného na tom, když chce žena zůstat déle někde s přáteli.

Naprostý souhlas.

Přečtěte si tuhle sérii článků

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: ale zatím jsme se pokaždé dokázali domluvit ve stylu "tak jo, tak ještě dvacet minut a půjdeme".

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Usměvavá: zajímalo by mě, jestli vám přijde normální, když muž nechá bez obav svou přítelkyni jít v noci samotnou (nebo i večer už když je tma a třeba už 10 hodin) ? Dle mého to je důkaz toho, že ji nemá rád, protože milující muž se o svou ženu bojí a nedopustí, aby šla v noci někam sama. Nebo se pletu ?

Co je to za dotaz? Především ta holka nemá dopustit, aby chodila po nocích sama...
Asi záleží, kde kdo bydlí, ale zas 10 večer mi přijde ještě jako normální doba, kdy se sposta lidí vrací z práce z odpolední, z obchodních center atd. a daleko větší "tma" je přes den, kdy je většina pracijících v práci.

Jinak doprovod z rande považuju za samozřejmost v jakoukoliv dobu, ale stačí když se mnou počká na taxika nebo bus, který mě pak odveze domů.

Cituji Ellenuschka: Prostě si vyberu chlapa pro život, jasně, bandě cigánů se asi samotný chlap neubrání, ale před jedním úchylem jo. Jestli máš chlapa, kterýmu nevěříš, že by Tě ubránil, je to blbý.

Doporučuju netestovat Na každý sebeobraně pro reálnej život ti řeknou, že když vidíš kudlu, zdrhej, protože zblízka má problém i namáklej cvičenej chlap...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Candy86: Doprovod z rande je slušnost, o tom žádná. Ale chlap přece není vaše chůva, aby vás všude vyzvedával a doprovázel. Vřele vám všem, holky, doporučuju, naučte se bránit, nespoléhejte jen na přítele. Když jste zrovna single, také si musíte mnohdy poradit samy, tak proč se ve vztahu najednou nechat všude vodit za ručičku? Navíc ani pánský doprovod není záruka bezpečnosti. Co uděláte, kdy vás přepadne víc útočníků? Necháte tam přítele a utečete?

Ono jde spíš o minimalizaci rizika - jasně, že kdž bude útočníků víc případně to bude protřelý zloděj, tak vás přepadnou klidně i s chlapem. Ale násilník, který si vytipovávává nejsnadnější oběť na znásilnění asi nepůjde po holce, která jde s klukem...... Všechno riziko minimalizovat nejde, ale některá se prostě minimalizovat dají. Stejně jako například nechodím po ulici se sluchátkama v uších (ani tak nejezdím MHD), sleduju situaci kolem mě atd. Ale dkyž je ta možnost minimalizovat riziko ještě víc doprovodem, tak proč to nevyužít. Je fakt, že jsem taky z rodiny, kde bylo normální ženský v noci doprovázet (v 16 mi třeba chodil naproti táta, ale jás e teda obvykle nevracela ve 2 v noci ale do půlnoci), brácha taky klidně sám od sebe doprovází své kamarádky. A měla sjem asi tu kliku,ž e ať byli mí ex jakýkoliv, tak doprovod byl pro ně prostě samozřejmost (přestože jeden bydlel v místě blbé dopravní obslužnosti). A můj současný partner je na tom úplně stejně
Jinak s tím naučit se bránit - no, už jsem x-krát četla/slyšela názory klidně i trenérů bojových umění, ž eholka může dělats ebeobranu, ale ubránit s eprostě nemusí. Ten útočník má na své straně moment překvapení, fyzickou převahu a pokud nejste opravdu dobře trénováni (včetně toho nenechat se překvapit, reagovat v krizových situacích apod.), tak se prostě neubráníte. Četla sjem i o ejdnom kruzu, dke na závěr měly holky vyzkoušet to cos e naučily v praxi - normálně šli temným parkem, věděly, že na ně někdo zaútočí a i tak se nebyly schopné ubránit přestože v tělocvičně to zvládaly v pohodě. Nemyslím si, že je možné, aby se každá ženská naučila se spolehlivě ubránit - to by některé nemohly dělat nic jiného.....

Jako já ještě chápu nedoprovázení na prvních schůzkách, kdy (zejména pokud toho chlapa ženská moc nezná) je asi i bezpečnější nenchat se doprovodit až domů. Ale v dlouhodobějším vztahu si nějak nedovedu představit, že by příteli bylo jedno, jak se dostanu domů a jestli jsem se tam dostala bezpečně. Ale nidky jsem si nic nevynucovala, prostě to těm chlapům přišlo normální.....

Cituji bakalářka: Ale v dlouhodobějším vztahu si nějak nedovedu představit, že by příteli bylo jedno, jak se dostanu domů a jestli jsem se tam dostala bezpečně

tak v dlouhodobým vztahu je už pak běžně normální že se jde buď k chlapovi a nebo k ženské domů...

 

Téma Doprovod v noci domů je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené