Cituji Friduča: např. v Maroku tvoří víc jak 50% obyvatel negramotných lidí žijících prakticky mimo civilizaci

Já našla 38%, ale stejně je to hrozivé číslo. Jinak ta demografie je ofiko výukový materiál, tak snad je OK, snažím se vždy hledat nějaká fakta.
Pokud jde o ty převraty, tady u nás s tím máme docela zkušenost, taky nás to zrovna vývojově nepopostrčilo. Možná svět hledá novou rovnováhu, zmizela ideologická bipolarita Východ Západ (v zásadě), tak do toho volného prostoru vstoupila problematika islámského světa.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Christ: LisaRegulérním pramenem "práva" tam jsou obyčeje

Cituji Christ: Ne, nejsou. Je to korán.

A co je tedy mimochodem třeba "al-urf"? Pro ostatní: jedná se o sekundární pramen islámského práva, obyčej z určité oblasti.

Co je smutné, že Christ - ač muslimského vyznání - nezná ani prameny islámského práva.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: zakomplexovaný chlap

No, podle mne je to chlap (chvílema píše sice jako žena, ale občas mu to někde ujede), dále je muslim (podle stylu argumentace) a cizinec (podle té špatné češtiny a podle některých názorů).

Cituji Vločka: Mně zajímá CO se říká a ne KDO to říká.

Krom toho, že Christ je naprosto EMPTY, tj. obsah toho CO říká (když pominu urážky) je nulový. Na konkrétní otázky podložené fakty ti neodpoví, jediné na co se vzmůže jsou urážky ve vztahu ke komukoliv, a to i k lidem, kteří by rádi diskutovali fakta. Projdi si diskuzi a mrkni na to, kolika různými výrazy Christ různé diskutující počastoval a řekni mi, CO ti jeho příspěvky daly. Fakt jsem zvědavá.

Btw. mohli by ho vyhostit někam, kde není net, ať máme klid...

Cituji hašlerka: Já našla 38%, ale stejně je to hrozivé číslo.

Rozhodně bych nechtěla žádné etnikum, ani národ urážet.. protože jsou i takoví, kteří možná jsou nevzdělaní z našeho hlediska, ale přesto si po generace udržují svojí vlastní úroveň intektu. Zpravidla se jedná o to, že zbytečně nevyvolávají nepokoje pro své fanatické přesvědčení. Tam samotná negramotnost nebezpečná není. U muslimů je myslím vražedná kombinace. Nevzdělanost = fanatismus = nenávist = poslání, každého v tomto světě obrátit na správnou(svoji) víru. Třeba i násilím.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

za třicet let už budu v důchodu,

Evropa, potažno celý svět se mění, stejně tak, jako my jsme napadali muslimy v době Křižáckých válek, násilně se je snažili převírovat, oni to samý můžou dneska dělat nám.
Každý náboženství je ideologie, výklad něčí myšlenky.
Vy tady napadáte Islám jako něco, co je hrozba světa, ale svět máme takový, jaký si ho politici a ti nejmocnějši nasmlouvají. A věřte, že v první řadě jde o peníze a o moc.

ano, Evropa může být muslimská, proč ne, taky může být křesťanská, taky sektářská, proč se boje Islámu?

Cituji matadi: Evropa může být muslimská, proč ne, taky může být křesťanská, taky sektářská, proč se boje Islámu?

Napíšu to, co mě napadlo jako první při Tvé otázce. Evropa může být třeba i nacistická. A měla bych se stále nebát??!! Vždyť jejich ideologie a skutky nás přesvědčily, že strach je namístě. Křesťanství za posledních 100 let prošlo velkými změnami. Nechová se tak barbarsky ke svým, ani k cizým, tak jako muslimové. Nikoho z křesťanů - kromě fanatiků a ti jsou všude - nenutí věřit podle sebe a svého přesvědčení natož aby své náboženství měli jako vládní systém. Jen muslimové. Sekráři by toho také rádi docílili.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Romísek: Nevzdělanost = fanatismus = nenávist = poslání,

Stejně zrůdné ovšem je:
Vzdělanost- fanatizmus- nenávist- poslání.

Cituji matadi: Každý náboženství je ideologie

A Salman Rushdie říká, že nejlepší by bylo, kdyby náboženství zmizela. Ovšem Sixtinská kaple!
Problém je, že my naše křižácké války máme za sebou, ale islám ne.

Cituji matadi: ale svět máme takový, jaký si ho politici

Kdyby to bylo tak jednoduché.
Lidské dějiny jsou plné masakrů a krve, osobně nevěřím, že se to někdy změní.
Proto buďmě vděčni za dobu, kterou žijeme.
M.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Romísek: Evropa může být třeba i nacistická. A měla bych se stále nebát?! Vždyť jejich ideologie a skutky nás přesvědčily, že strach je namístě.

Nepíšu, že se máme přestat bát, jen si myslím, že jsou i horší ideologie, než je Islám, ostatně záleží vše na tom, jak a jakým způsobem ten islám bude v Evropě fungovat. Jak sama píšeš, křesťanství procházelo a neustále prochází vývojem, kde je dané, že se nezvrhne zpět ke svému fanatickému počátku? Kde je psané, že ani islám se nezmění a nezjemní. Myslím si, že islámistů na světě přibývá, a nemusí to být pouze ti, kteří se v islámských zemích narodili. Nám v evropě asi nic jiného nezbyde, než se s tím smířit, že je to prostě přirozený vývoj, že i v Evropě ten islám v určité formě asi bude

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Maria: Lidské dějiny jsou plné masakrů a krve, osobně nevěřím, že se to někdy změní.
Proto buďmě vděčni za dobu, kterou žijeme.

tak tak, a vše ve jménu míru, idee, lepšího světa

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji matadi: Kde je psané, že ani islám se nezmění a nezjemní.

No řekla bych, že je to v tom, že většina zemí, kde je praktikován, je na úrovni středověku.. takže my se toho zjemnění určo nedožijeme.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji jataky: No řekla bych, že je to v tom, že většina zemí, kde je praktikován, je na úrovni středověku.. takže my se toho zjemnění určo nedožijeme

i tam je to lepší, jsou tam i vyjímky, potvrzující pravidlo, jenže stejně tak, jako nám se zdají být nepochopitelná jejich pravidla, jim se můžou zdát zase ta naše.

Cituji Maria: Stejně zrůdné ovšem je:
Vzdělanost- fanatizmus- nenávist- poslání

Myslíš scientologickou církev? Ta naštěstí viditelně nepronikla do zřízení. Říkám viditelně, protože co se děje v zákulisí dějin netušíme.

Cituji Maria: Proto buďmě vděčni za dobu, kterou žijeme.

Tak nějak to vidím taky. Jsem za to opravdu vděčná, že žiju tady a teď a že nějak viditelně netrpím. Sice nevím, co příjde za pár let, ale tak jako tak se na to nepřipravím. Jediné co mám a dokonce musím udělat je: dívat se kolem sebe a mít otevřený rozum.

Cituji matadi: kde je dané, že se (křesťanství) nezvrhne zpět ke svému fanatickému počátku?

Zatím zvrhlé není a já rozhodně nemaluju čerta na zeď. To už bych byla úplně na palici

Cituji matadi: Kde je psané, že ani islám se nezmění a nezjemní.

??
Řeším co je teď. Muslimové umí a dokáží vyhrožovat a své hrozby uskutečňovat. Stále si ale myslím, že se jejich výhružkám a zastrašování dokážeme postavit.

Cituji matadi: i tam je to lepší, jsou tam i vyjímky, potvrzující pravidlo,

A tím bych se jako holka z demokracie měla utěšovat? A není to sakra málo?

bono
Jo jo, tak to je. Oni se nepřispůsobí ( Arabové, Rómové ) a my jsme rasisti a vůbec Ti špatní.

v Brně v jedné firmě je hodně muslimů a vůbec všech možných národů....já tam sice nedělám,a le mám to s první ruky a kdo myslíte, že jsou tam největší prasátka?? myslím ohledně hygieny??....mají tam i svou místnost kam se chodí modlit, co pak by to u nich šlo?? Aby se tam mohl modlit někdo jinýho vyznání?? nešlo.....já mám úplnou hrůzu z toho, že tu za pár let bude capkat čím dál tím víc ženskejch zahalenejch za chlapama...Ti půjdou samozřejmě ve předu a ženská za nima s nákupy atd....a nemyslím si, že by to tady bylo svobodnější a ženský měly větší svobodu než tam u nich....

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jataky: Krom toho, že Christ je naprosto EMPTY, tj. obsah toho CO říká (když pominu urážky) je nulový. Na konkrétní otázky podložené fakty ti neodpoví, jediné na co se vzmůže jsou urážky ve vztahu ke komukoliv, a to i k lidem, kteří by rádi diskutovali fakta. Projdi si diskuzi a mrkni na to, kolika různými výrazy Christ různé diskutující počastoval a řekni mi, CO ti jeho příspěvky daly. Fakt jsem zvědavá.

Tak když tomu chceš věnovat tolik pozornosti.....
Kolika různými výrazy někoho Christ častovala procházet nebudu, nebylo to předmětem mého komentáře, nelíbilo se mi to a musela bych potom spočítat i to, kolikrát byla čím počastována ona.
Pokud jde o to, co mi příspěvky daly: například - nesouhlasí s tím, že by míra kriminality muslimů v ČR byla významná, žádala důkaz, nedostala ho (mimochodem, podíl kriminality cizinců v ČR, pachatelé v pořadí dle národnosti: 1. Slováci, 2. Ukrajinci, 3. Vietnamci (přes 50% budhisté) - a to 741 pachatelů. Muslimů pachatelů musí být tedy méně na počet min. 11 000). Dále se ptala na příklady konkrétního ohrožení přispivatelů v ČR muslimy, reakcím oponuje, např. nepořádek u pumpy je věcí pumpaře, příklad z Německa a čistých pump, přestože muslimů je zde více. Protiargument nepřišel. A další věcné argumenty, jako: "Muslimové ve Francii jsou téměř výhradně rodilí Francouzi - narozeni na území Francie, buď v jejich koloniích (např. Reunion...), nebo jen s předky v koloniích (Tunisko), v zemích, které Francie kdysi násilím obsadila a "ukradla" předkům těchto lidí ..",Sociální dávky dostane každý Francouz, proč by měl dostat FR křesťan a FR muslim ne?" (odpověď nevidím)...", připomínka k zapalování aut je podle mého také věcná. Poslední 2 strany jsou už pouze napadání.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené