arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dalphine999: mají tam i svou místnost kam se chodí modlit, co pak by to u nich šlo? Aby se tam mohl modlit někdo jinýho vyznání? nešlo....

Ale to je přece naše hodnota a ne jejich, že prosazujeme lidská práva, svobodu vyznání atd. Rozumím Ti tak, že nesouhlasíš s naší "kulturou", to my jim toto právo udělili.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bono: Kromě kokainu místní trh ovládají výhradně arabové, tak nevím co si o tom mám myslet. Vločko, nevím jestli nedošlo k omylu, ale reagoval jsem právě na ty Tunisany, kteří zde tvoří gangy s heroinem a canabisem a procento je nejvyšší, jelikož jich tu není milion, ale "nepatrné procento".

Asi došlo k omylu. Zřejmě jsem se ztratila. Nevím, na co reaguješ. Měla jsem odpovědět, co považuji za argumenty Christ. Připojila jsem k tomu údaj o míře kriminality cizinců v ČR. Já s tím sice nemám problém, ale Tvé odkazy skutečně nevedou k těm statistikám.
S větou

Cituji bono: Kromě kokainu místní trh ovládají výhradně arabové

nemohu souhlasit, protože toto tvrzení je neprokazatelné a pojem "ovládají" vágní. Musel by být odhalen veškerý obchod s narkotiky. O kousek výše navíc píšeš nebo cituješ, že Arabové dovážejí prakticky jen hašiš, takže tomu nerozumím. Kromě toho zrovna Tunis by měl mít náboženskou svobodu a není zemí striktně muslimskou.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bono: Oficiální zprávy mvcr jsou neprokazatelné?....nevím co k tomu říct, asi to budeš muset rozvést. Spíš to zavání nějakým osobním přáním (?)
Z těch hlavních drog neovládají jen kokain a myslím pervitin.....raději si to přečti celé.
Tunis ať si má svobodu jakou chce, ikdyby to byli marťani s vírou v ČSSD, tak si prostě nebudu myslet, že obohacují naši zem

Zpráva - dokument nemůže být prokazatelná nebo neprokazatelná, to pouze tvrzení v ní uvedené. Děkuji za radu, já si to přečetla celé. Mám problém s tím, že věta, se kterou polemizuji:

Cituji bono: Kromě kokainu místní trh ovládají výhradně arabové

se v originálu zprávy nenachází. Je to Tvůj závěr. Nemám nic proti Tvému názoru, že

Cituji bono: ikdyby to byli marťani s vírou v ČSSD, tak si prostě nebudu myslet, že obohacují naši zem

(i když tohle za přesvědčivou argumentaci nepovažuji), spíše mám problím s Tvou prací s literaturou. Takto by se neměla zkreslovat odborná práce druhých jen proto, že potřebuješ zdůvodnit svůj názor. A pokud jde o osobní přání - tím mým není, aby "Evropa byla za 30 let islámská".

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Vločka: A pokud jde o osobní přání - tím mým není, aby "Evropa byla za 30 let islámská".

myslím si, že to je přání asi kažného z nás, osobně nemám s islámem problém, jsou tam určitá pravidla, která se musí dodržovat, ale asi nejvíc záleží na tom, jak moc fundamentalisticky ten váš protějšek ten islám má. Pravda je, že pokud se jedná o CZ,CH, DE, kde s islámisty mám zkušensti, tak největší problém tam nedělají a ni Arabové, ani Kosovští Albánci, ani další jiné národy, nejhůře asimilovaní jsou jenom Turci,a pokud se v CH budete na toto téma bavit, tak i ti Kosovci, Arabové, Pakistánci, Palestinci odsoudí chování Turků.
Problém není ten, jestli Evropa bude Islámská, problém by by ten, kam si Islám necháme dovolit dojít. Jenže to už určitě není věcí naší, o tom se dohodnou v rámci určitých výhodných dohod politici. A nemůžeme a ni zapomínat na to, že ať se nám to líbí, nebo nelíbí, protě ten Arabský svět potřebujeme /nerostné bohatství, turistika . . / Prostě patřil, patří a bude patřit do Evropy

bono
Vločka
Ta citovaná zpráva je z roku 2002... Jsem se dívala do té poslední, za rok 2007, a tam tedy už tak konkrétní údaje nejsou. Zato je tam víc obrázků...

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

77

Cituji hašlerka: porodnost v posledních dvaceti letech výrazně klesá

huraaa

Cituji matadi: Nám v evropě asi nic jiného nezbyde, než se s tím smířit, že je to prostě přirozený vývoj, že i v Evropě ten islám v určité formě asi bude

S tímhle s tebou myslím všichni souhlasí a je to logické, nicméně ta debata je trochu o něčem jiném - je o obavě, že muslimové v té Evropě převládnou ve velké míře, dostanou se tedy ve většině i do politiky a tím, že zde budou ve většině tak budou požadovat po nás ostatních dodržování jejich zvyků atp. (protože jak jsme se tu víceméně shodli, ve své podstatě je toto náboženství netolerantní vůči všemu ostatnímu).

Cituji matadi: jako nám se zdají být nepochopitelná jejich pravidla, jim se můžou zdát zase ta naše.

S tímhle s tebou souhlasím, nicméně jde o to, že ta jejich pravidla zasahují do osobních svobod a naše ne, proto zde jsou ty obavy....nejde o to v co kdo věří nebo jestli drží půst či nepije alkohol nebo naopak. Jde tu např. o přístup k ženám a jejich právům nebo tolerance jiného vyznání.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

77

Cituji Vločka: reakcím oponuje, např. nepořádek u pumpy je věcí pumpaře,

až na to že její odpovědi jsou, řekněme, trochu mimo (a to nejspíš proto, že to, že jejich logiku přispivatelka nevidí, protože je to muslimka a tudíž své zvyky obhajuje).....nebo ty s tímto jejím tvrzením souhlasíš? Že to, že oni pokálejí okolí pumpy nesvědčí o tom, že jsou "prasátka", ale o tom že slečna na kase je špindíra?

Cituji Vločka: "Muslimové ve Francii jsou téměř výhradně rodilí Francouzi - narozeni na území Francie, buď v jejich koloniích (např. Reunion...), nebo jen s předky v koloniích (Tunisko), v zemích, které Francie kdysi násilím obsadila a "ukradla" předkům těchto lidí ..",Sociální dávky dostane každý Francouz, proč by měl dostat FR křesťan a FR muslim ne?" (odpověď nevidím)..."

tady nejde o národnost, ale o styl chování....ať si ty sociální dávky muslimský francouz klidne dostane to mi je fuk, ale mel by se umet asimilovat, chovat slusne, nevím jak jinak to už vyjádřit.......
K tomu ohrožení, s tím začala až sama Christ, protože nikho tu o žádném bezpečnostním ohrožení předtím nemluvil......a pokud ano tak ve smyslu toho, zda se toho máme bát do budoucna. Protože v jejich zemích ohroženi jsme a z toho pramení, že by to pro nás mohlo být ohrožení v budoucnu, kdy by jich tady většina být mohla. V tuhle chvíli jsme řešili to, že to k tomu spěje, protože oni svůj styl chování nezmění, nejsou ochotni se v cizí zemi přizpůsobit jejím zvykům a trvají na dodržování svých.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Petulaa: (protože jak jsme se tu víceméně shodli, ve své podstatě je toto náboženství netolerantní vůči všemu ostatnímu).

Odpovím ti protiotázkou? Proč by mělo být tolerantní oproti ostatnímu? Dyť my se ho celou dobu snažíme už od dob Křižáckých válek zničit. To je jen obrana. A nehledě na to, že většina muslimů, kteří tu žijí a chtějí tu i nadále žít, se přizpůsobila našim zákonům a i to, co se žen týče. Už i v jiném tématu tu bylo psáno, že ono křesťanství taky utiskovalo ženy, taky byla žena jen doplněk muže vhodná k tomu, aby rodila děti a pečovala o mužovo blaho. To až vývojem doby, se ženám dostává lepší pozice. Jsme zvyklé na to, co máme teď, a co se týká tolerantnosti, ještě nedávno, - hon na čarodejnice, postižené děti, přírodní katastrofy, nemoci - vůle boží, muslim - neznaboh, kterého je nutné převírovat?

Cituji Petulaa: Jde tu např. o přístup k ženám a jejich právům nebo tolerance jiného vyznání

Ano, který muž chce mít ženu, která mu chodí za jiným? Chceš ty mít muže, co ti střídá partnerky?
Nemám problém s tím, že jsem pokřtěná, neměla jsem problém ani s tím vzít partnerova syna - muslima - do kostela na půlnoční.
Jak jsem psala, je to v lidech a v tom, jak moc tu svojí víru berou.
Jsou skupiny, které jsou k ženám dost hnusné, nerespektují jiné náboženství, myslí si, že jsou něco víc - ano, z těch bych tedy měla strach, ale jinak? Jsou to lidi jako my.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

77

matadi
jistě ale ty se odkazuješ na minulost...a my tu řešíme přítomnost....já vím že takové křesťanství bylo, ale teď už není, za to Islám ano (třeba takový nebude za 300let, jenže do té doby se právě může přihodit, to o co se tu my nyní bojíme).....teď žádný křesťan muslima nekamenuje, kdežto naopak ano.....já jim jejich víru neberu, ale ať si s ní zůstanou ve své zemi
Tady nikdo minulost nepopírá, ale bojíme se současnosti a budoucnosti...

A to že se asimilovali není pravda - jistě nejsou takoví axtrémisti jako u nich v zemi, přesto máme zde konkrétní argumenty že neasimilovali - nepořádek, šátky (nevím jak se jim řiká), a někdo tu dokonce psal i o těch ženách, že vídá na svém sídlišti ženu ověnčenou nákupy jak jde několik kroků za svým manželem, který si vykračuje jen s novinami v ruce...

Cituji matadi: Ano, který muž chce mít ženu, která mu chodí za jiným? Chceš ty mít muže, co ti střídá partnerky?

tohle jsem nepochopila? Přístup k ženám myslím samozřejmě práva žen, chci mít právo chodit kdykoliv kamkoliv sama, nechci aby muj muz nebo jiny muj mel pravo me fyzicky napadnout atd....

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

77

matadi
Pochop že my se tu nenavážíme do muslimů......mě v tuhle chvíli muslimové také nevadí, protože mě neohrožují (tedy vadí mi ten nepořádek a že si vymáhají určité věci), ale když potkám na ulici nějakého araba tak na něj nekoukám přes prsty (kolikrát se i za ním otočím, když je to pěkný mužský)
Jde tady o to, jaká je situace nyní v muslimských zemích a aby stejná situace nebyla tady za pár let, kdy by tu byla třeba velká většina muslimů. Viz předchozí diskuze, kdy to k tomu v určitých státech již vede - situace v ghettech.

arrow
profile_image
Misty87
od 29. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Petulaa: vadí mi ten nepořádek

A my si tady pořádek udržujeme? Když se podívám kolik bord.la je naházeno kolem popelnic nebo odpadkových košů...to je takový problém se trefit? Nebo když se náhodou objevím u nějaké té přehrady či jiného přírodního koupání, tak znechuceně odcházím, protože se všude válejí plastové lahve, obaly od potravin, krabičky a vajgly od cigaret nebo dokonce použité kondomy a dámské vložky či tampony. Nehledě na to, jak vypadá okolí českých silnic a dálnic. Nemyslím, že v tomhle máme muslimům, co vyčítat. Odpadky se zaházíme i bez jejich pomoci
Taky jsem na koupališti vypozorovala, že 8 z 10 matek, jde s dětmi čůrat raději k plotu než by ušli pár desítek metrů na WC. Tomu taky moc nerozumím...
Tohle není reakce na konkrétní příspěvek od Petulaa. Jen mi trochu vadilo, že se tu obviňují muslimové z nepořádnosti, a přitom my Češi jsme úplně stejní.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Petulaa: nechci aby muj muz nebo jiny muj mel pravo me fyzicky napadnout atd....

to nemá s vírou co společného, vezmi si domácí násilí - ať už psychické nebo fyzické - to je prostě dané v mužích, a je pravda, že když to vidí doma, odmala, tak si myslí, že je to normální.
žádný muslim na mě ruku nevztáhl, a to jsem s nima v kontaktu už přes 20 let, vdala jsem se za čecha a ten mě mlátil kvůli každý blbosti.

Samozřejmě, že s tím nesouhlasím, nemá se být ani dítě, ani muž a ani žena.

Cituji Petulaa: jistě ale ty se odkazuješ na minulost...a my tu řešíme přítomnost

proto, abysme pochopili jejich přítomnost, musíme taky znát i tu minulost, nic není jen tak, všechno je to zákona kce a rekace

Cituji Petulaa: že vídá na svém sídlišti ženu ověnčenou nákupy jak jde několik kroků za svým manželem, který si vykračuje jen s novinami v ruce...

to dělají i češi, je to prostě tak, jak si to nastavíš, a věř mi, že pokud muslim žije tady, nastavit se to dá, skoro 15 let jsem s jedním žila - ví, že tady je Evropa, že mám svá práva, a jedním z nich je i to, že můžu mít svůj názor, a když mi on nebude vyhovovat, můžu odejít. Jak píšu, je to jen o lidech.

Nikdo se nechce vracet do minulosti a asi žádné z nás se nechce žít pod nadvládou mužů, jsme hrdé na to, že jsem tam, kde jsme, že můžeme mít svůj názor, že nemusíme bezmezně poslouchat svého manžela, že jsme prostě takové jaké jsme.
Náš strach nepramení z nadvlády muslimů, protože když to nebudou oni, může to být někdo jiný, jiná církem, jiný fanatik.
Máme prostě strach, že bysme mohli ztratit samy sebe.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

77

Misty87
nechytej mě za slovo, rozebírali jsme to výš jasně češi také dělají nepořádek, ale ne takový. Když se to shrne, ve výsledku, oni dělají mnohem horší nebo větší....já mám zážitky ze školy, někdo výše z té benzínky....nepolemizuji ale zažila jsem to.
Takže v tomhle s tebou nesouhlasím, rozhodně si nemyslím, že jsme stejní. Ono to i uvidíš, když si do nějaké muslimské země zajedeš, že tam je na první pohled větší nepořádek, takže tak. A zase řikám, nedělají to všichni, ale když se to sumarizuje tak ve výsledku prostě ten větší bordýlek dělají.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

bono
shrnu to už naposled. Uvádíš, že místní trh s drogami ovládají výhradně arabové, s výjimkou kokainu. Pomáháš si při tom Výroční zprávou PČR. A já říkám, že v této zprávě nic takového není. Pokud je, UKAŽ. Je zřejmé, že nemohu já ukazovat, že tam něco není, jak požaduješ. Když totiž něco není, ukázat to nemohu. Argumenty typu

Cituji bono: en proto, že si myslíš, že dealeři naši zem obohacují.

jsou zoufalé a nemám potřebu na ně reagovat ani do budoucna. Tímto se vracím k původnímu tématu (za předpokladu, že ve zprávě neukážeš, kde píšou info o výhradním ovládání trhu araby - pokud ukážeš, omluvím se).

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

77

Cituji Petulaa: to nemá s vírou co společného,

to se teda pleteš, to má s tím dost co společného....jistě najdou se muži mezi všemi, kteří jsou hajzlíci, ale o tom to tu zase není...a já kdybych takového natrefila tak od něj okamzite odejdu.......korán jsem tedy necetla, ale ostatní holky tu ti to myslím mohou zasvěceně povědět, jaké je postavení žen v muslimských zemích - vycházející z náboženství nebo dokonce i zákonů (tedy ne kvuli tomu že by si žena vybrala špatného muže....navíc ta žena si toho muže stejně většinou nevybere že, protože na to nemá právo), vidíme to dnes i denně v televizi a jinde. (mluvím teď o muslimských zemích, ne pár muslimech žijících v ČR)

Cituji matadi: Náš strach nepramení z nadvlády muslimů, protože když to nebudou oni, může to být někdo jiný, jiná církem, jiný fanatik.

to samozřejmě může a to nikdo nepopírá, tohle se řeší, protože to je teď aktuální věc a mnohé k tomu vede a je pozorováno.....
Já se s tebou asi neshodnu, protože ty řešíš vše všeobecně a tím se i zastáváš svého manžela nebo přítele - já tě chápu a samozřejmě neříkám že on takový je, nebo lidi kteří ty znáš že takoví jsou, ale to jsou kapky v moři.....já s tvými výroky vpodstatě souhlasím, ale...
...ale koukám na ty fakta, ať už zkušenosti moje nebo jiných slečen zde citované, popisovaná ghetta atd., zprávy z muslimských zemí atd.
Mě vyhovuje současnost, sama sebe nestrácím, ale chci aby to tak zůstalo jak to je. Vím, nebo aspon myslím, že mě tato popisovaná situace nezasáhne, ale samozřejmě chci to nejlepší i pro své potomky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené