arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

77

Vločka
v tomhle se bona zastanu...ikdyž vypustíš to jediné slůvko, které on si přidal - výhradně - tak to nemění nic na zbytku té zprávy, která tam araby jasně zmiňuje

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Petulaa: Mě vyhovuje současnost, sama sebe nestrácím, ale chci aby to tak zůstalo jak to je. Vím, nebo aspon myslím, že mě tato popisovaná situace nezasáhne, ale samozřejmě chci to nejlepší i pro své potomky

to mě taky, jenže to je teď a bát se něčeho, co přijde? jaké si to následující generace udělají, takové to budou mít, s tím my na téhle diskusi asi moc nezměníme

To mi připomíná jednu mojí dost dobrou známou, se kterou pravidelně trávím Silvestra, a protože si přečetla cosi od Nostradama, tak toho z 1999 na 2000, prostě v sedm zalehli a čekali na konec světa, jinak je v pohodě, normální a fajn. Teď se tomu smějeme, ale mělas vidět ten strach a tu paniku v jejích očích. Tím chci říct, že není všechno tak černé, ajk se zdá aže nemá cenu předvídat katastrofické scénáře.

prostě máme strach, že bysme se mohli vrátit o nějakých pár set let zpět, a do toho se nikomu z nás nechce.

Cituji bono: Dnes se nedokážou domluvit ani šiité se sunnity, případně katolíci s protestanty. Co se týče ČR tak si myslím, že jsou zde vzdělaní muslimové. Jen ta nová migrační vlna to trošku "kazí".

naprosto souhlasím s tímto názorem, a je to vše jen o lidech

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Petulaa: v tomhle se bona zastanu...ikdyž vypustíš to jediné slůvko, které on si přidal - výhradně - tak to nemění nic na zbytku té zprávy, která tam araby jasně zmiňuje

v tom s Tebou nesouhlasím. Jestliže se kdokoli na něčem podílí, nebo to dělá výhradně on je pro mne rozdíl. Nejedná se mi o nějaká dílčí slova, ale o to, že právě takto se rozvíjí stereotypy. O komkoliv.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji matadi: Petulaanechci aby muj muz nebo jiny muj mel pravo me fyzicky napadnout atd....

Cituji matadi: to nemá s vírou co společného

A co říkáš na tohle? To jsou názory respektovaných islámských učenců:
- v češtině i pro ostatní, velmi poučné.

Pořád stojíš za tím, že fyzické napadení ženy nemá co s vírou společného??

Nesouhlasím s tím, že pokud muslim žije v EU, že se asimiluje... Kdyby to tak bylo neřeší v Německu min. 60 vražd ze cti ( prokázané ), nebo nevdávají děvčata proti jejich vůli ( také se děje před zraky široké veřejnosti). Věřím, že Matadi partner je moderní muslim se kterým se pěkně žije... Ale bohužel to prostě neplatí všeobecně...

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak to už je fakt síla, když vidím, jak jsou skutečně vygumovaní, tak jen fakt doufám, že se nám něco takového nepřihodí( že Evropa bude za 30 let islámská.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vločka: příklady konkrétního ohrožení přispivatelů v ČR muslimy

Já jsem jí je dala. Za základní považuji netoleranci k jiným náboženstvím a v tomto směru jakousi "roztahovačnost" přistěhovalců z řad muslimů. Viz problémy demonstrované na jiných zemích. - na toto mi nikdo neargumentoval.

Dále jsem jako problém uvedla muslimský pohled na ženy a jejich chování a oblékání - rovněž s obavou, že i zde by se mohly dít věci jako v severských zemích - doložila jsem publikovaným případem vč. názorů muslimů - to nebylo shledáno důvěryhodné (bez důvodu - dohledej si to), byť to byl mediálně známý případ.

Cituji Vločka: A další věcné argumenty, jako: "Muslimové ve Francii jsou téměř výhradně rodilí Francouzi - narozeni na území Francie, buď v jejich koloniích (např. Reunion...), nebo jen s předky v koloniích (Tunisko), v zemích, které Francie kdysi násilím obsadila a "ukradla" předkům těchto lidí ..",Sociální dávky dostane každý Francouz, proč by měl dostat FR křesťan a FR muslim ne?" (odpověď nevidím)...", připomínka k zapalování aut je podle mého také věcná.

Na tohle se snad ani nedá reagovat - Tunisan není rodilý Francouz. Tunisko je samostatná země stejně jako Maroko, Alžíř atd. DOM a TOM nejsou rozhodně kolonie (!). Na překroucených faktech prezentovaných Christ nelze založit argumentaci - museli bychom si nejdříve ujasnit východiska.

Ad sociální dávky - nikde jsem se k nim nevyjadřovala, je jasné, že pokud se jedná o FR občana, je lhostejno, jakého je vyznání a právo na soc. dávky má za rovných podmínek jako ostatní - ostatně ve Francii to tak funguje. Problém vidím v tom, že tato otázka ze strany Christ byla účelově nastavena, aby odvedla pozornost od toho, že utíká od otázek a faktů předestřených ostatními.

Ad zapalování aut - to je běžné řešení sociálních problémů? Nebo co tím chceš říci??

arrow
profile_image
jimmy
od 27. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Myslím, že celý svět ať už islámský nebo evropský ovládá už teď několik lidí.( pro představu něco jako matrix). Takže vlastně žádná evropská kultura neexistuje. Jen kultura spotřeby, reklam a "virtuálních "světů. Děti se rodí, pokud lidi dokážou být sami sebou a sami k sobě upřímní a ostatním nechávat svobodnou vůli, co nejvíc to jde. Pak už se dají ovlivnit minimálně a nebojí se milovat sami sebe a ostatní bez jakéhokoliv očekávání. A to mi už přece všichni víme !? Takže bych se vůbec nebál.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

bono
už jsem se vyjádřila Peťulce, proč tohle za slovíčkaření nepovažuji. Je to pro mne podobné, jako tvrdit, že všichni pacienti s nádorem plic si nemoc zavinili sami, protože kouří. Ty nemocné, kteří nekouří, takové tvrzení poškozuje. Taková tvrzení přispívají ke stereotypům o různých sociálních skupinách. Buď tomu zdůvodnění nerozumíš, nebo máš jiný názor, a to beru, jen nechápu, proč tam stále kopíruješ tu zprávu, ve které to není.
Pokud Ti vadí

Cituji bono: kriminalita a neschopnost sáhnout po nějaké práci a nechat se živit u konkrétních křesťanů, buddhistů, muslimů a židů.

, tak s tím souhlasím.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jataky
To jsme si nerozuměly. Já měla za to, že žádáš o sdělení, čím Christ do diskuse podle mne přispěla. Jakými názory. Ne o to, s čím souhlasím. S Tebou také v řadě věcí nesouhlasím a vůbec si nemyslím, že by Tvé příspěvky byly bezcenné. Že s těmito názory nesouhlasíš neznamená, že se k ničemu nevyjádřila. Já nemám důvod obhajovat Christ, jen jsem nesouhlasila, že nepřinesla nic. Pro Tebe to nic bylo, OK, neshodneme se v tom. Účelově nastavených je tady více otázek, třeba i tato:

Cituji jataky: Ad zapalování aut - to je běžné řešení sociálních problémů? Nebo co tím chceš říci?

. Já tu větu četla tak, že se tak děje i jinde, v rámci jiných konfliktů a jiných skupin. Podle mně děje. O tom, zda se tak konflikty mají nebo dají řešit snad netřeba diskutovat.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

bono
už v tom trochu postrádám smysl, takže z mé strany naposledy: já píšu kopíruješ (CTRL+C), Ty píšeš přesné citace - to je to stejné. Ty píšeš "zůstává doménou" a "ve většině případů" - to je podobné. Já ale komentuji Tvé vyjádření, které jsi uvedl dříve - "výhradně", neznamená, že jde o většinu případu, ale o všechny. A v tom je ten rozdíl. Sám jsi napsal, že jsi to formuloval nešťastně, to se mi také stává. Takže o čem se teď bavíme. Rozdíl mezi výhradně a většinou je pro Tebe slovíčkaření, pro mně v kontextu vyjadřování o nějaké sociální skupině nikoliv. To jsme si vyjasnili. Nesouhlasíme spolu, budeme se s tím muset smířit a nezanášet tím tuto diskusi.

bono
Vločka
Nezanášíte. Já to všechno čtu, i když se přiznám, že se tak uplně v téhle problematice neorientuju. Nicméně spolu možná v mnohém nesouhlasíte a polemizujete, ale co je pro mě hodně důležíté, možná i víc než to, kde přesně je pravda, ža se neurážíte.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Romísek
díky

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vločka: Já měla za to, že žádáš o sdělení, čím Christ do diskuse podle mne přispěla. Jakými názory.

Ano, přesně tak.. opravdu by mne zajímalo, co ti tyto příspěvky mohly dát, čím tě obohatily (když narozdíl ode mne říká, že Christ není empty)??:

Cituji Vločka: Pokud jde o to, co mi příspěvky daly: například - nesouhlasí s tím, že by míra kriminality muslimů v ČR byla významná, žádala důkaz, nedostala ho (mimochodem, podíl kriminality cizinců v ČR, pachatelé v pořadí dle národnosti: 1. Slováci, 2. Ukrajinci, 3. Vietnamci (přes 50% budhisté) - a to 741 pachatelů. Muslimů pachatelů musí být tedy méně na počet min. 11 000). Dále se ptala na příklady konkrétního ohrožení přispivatelů v ČR muslimy, reakcím oponuje, např. nepořádek u pumpy je věcí pumpaře, příklad z Německa a čistých pump, přestože muslimů je zde více. Protiargument nepřišel. A další věcné argumenty, jako: "Muslimové ve Francii jsou téměř výhradně rodilí Francouzi - narozeni na území Francie, buď v jejich koloniích (např. Reunion...), nebo jen s předky v koloniích (Tunisko), v zemích, které Francie kdysi násilím obsadila a "ukradla" předkům těchto lidí ..",Sociální dávky dostane každý Francouz, proč by měl dostat FR křesťan a FR muslim ne?" (odpověď nevidím)...", připomínka k zapalování aut je podle mého také věcná.

A proto jsem ve svém poslední příspěvku pro tebe jednotlivé výše uvedené rozebrala, abych dokázala, že je opravdu "empty".

Cituji Vločka: Účelově nastavených je tady více otázek, třeba i tato:
jatakyAd zapalování aut - to je běžné řešení sociálních problémů? Nebo co tím chceš říci?

Nikoliv, není účelová - já jsem skutečně nepochopila, v čem to bylo věcné..

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vločka
OT: Za slovíčko taháš Bona, u nějž je všem jasné, jak to myslel a který se musel x-omluvit, ale co tak začít měřit stejným metrem i druhé straně?? Třeba Christovi? To by byla show

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené