arrow
profile_image
janamarie78
od 1. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

9

Christ
Mohl(a) by si mě doporučit nějaké konkrétní knihy týkající se této problematiky?

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Christ: To, co jsi napsala ty je přesně to, na čem jsou postavené odsudky většiny diskutujících zde. Nejsou schopné pochopit věci kolem sebe, tak je odsoudí. bez soudu, ovšem.

Promiň, ale pokud jsi četla mé všechny příspěvky v této diskusi, asi bys toto nenapsala.
takže shrnu,
- předpokládám, že v Evropě jednoho dne bude mít Islám daleko silnější pozici, než má teď
- v Islámu jsem žila, žiju a pravděpodobně asi i budu nadále žít, nemám s tím problém, ctím jejich pravidla a jejich zásady,
- odsuzuju veškeré násilí, které je pácháno na ženách, dětech, a jiných etnických, náboženských skupinách
- tvrdím, že vše je v lidech
- fanatickou skupinou, která se bude snažit připravit nás, jako ženy o naše práva, nás jako Evropany o naše postavení, nemusí být jen Islám, může to být jakákoliv skupina fanatiků - ať již politická, náboženská
- pokud chce žít Muslim v naší zemi, Evropě, Americe, měl by se přizpůsobit pravidlům a zákonům dané země, kde chce být, stejně jako my, pokud chcemne žít v jejich státě se můsíme přizpůsobit jejich pravidlům
Toť vše

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

Christ

Cituji Christ: A ty víš, co šaríja říká?

Věděla jsem jen to, co jsem zahlédla např. ve zpávách. Nicméně spoustu slečen zde, které o tom ví více, byly ochotné mi to sdělit bez jakékoliv vedlejší arogance. A já nikoho neodsuzuji, vyjádřila jsem se k tématu této diskuze a vyjádřila svůj názor. To, že zase chytáš každého za slovíčko a překrucuješ něčí výroky je věc druhá.

Cituji janamarie78: knihy týkající se této problematiky

Které z problematik?

Cituji Petulaa: Věděla jsem jen to, co jsem zahlédla např. ve zpávách

A to ti stačí k tomu, abys odsoudila celý národ.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

Cituji Christ: A to ti stačí k tomu, abys odsoudila celý národ.

záměrně jsi vynechala druhou část souvětí. Ale i to co jsem viděla v té televizi mi stačí k tomu abych šaríju odsoudila, to máš pravdu.

Cituji matadi: pokud chce žít Muslim v naší zemi, Evropě, Americe, měl by se přizpůsobit pravidlům a zákonům dané země, kde chce být, stejně jako my, pokud chcemne žít v jejich státě se můsíme přizpůsobit jejich pravidlům

Samozřejmě, že "jen" tohle; to je základní heslo legální Dělnické strany, takže gratuluji k vlastnímu fundovanému názoru.
Ale co a čemu konkrétně by měli přizpůsobit specifikovat nedokážeš, že?

Cituji Petulaa: Věděla jsem jen to, co jsem zahlédla např. ve zpávách. Nicméně spoustu slečen zde, které o tom ví více, byly ochotné mi to sdělit bez jakékoliv vedlejší arogance. A já nikoho neodsuzuji, vyjádřila jsem se k tématu této diskuze a vyjádřila svůj názor. To, že zase chytáš každého za slovíčko a překrucuješ něčí výroky je věc druhá.

A to ti stačí k tomu, abys odsoudila celý národ.

Teď je to OK, ale význam se nijak nezměnil.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

Christ
ano, teď už souhlasím. Odsuzuji toho do šaríju uznává nebo vyznává nebo dodržuje nebo nevím jak to ještě nazvat.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Christ: Ale co a čemu konkrétně by měli přizpůsobit specifikovat nedokážeš, že?

minimálně nevnucovat své náboženství a své myšlenky někomu, kdo o to očividně nestojí

tímto končím diskusi s Tebou, bo tím Tvým vnucováním Tvé pravdy - dost agresivní a zmatené,Tvým překrucováním a neúplných citací, zmatených výrazů prostě nevíš nic, jen se snažíš být chytrá

Mimochodem korán i šariu jsem četla - což mi po Tvé diskusi napadá, že bych měla zopakovat

tímto děkuji za Tvé příspěvky k mé osobě a za příspěvky k mým názorům

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Christ: Samozřejmě, že "jen" tohle; to je základní heslo legální Dělnické strany, takže gratuluji k vlastnímu fundovanému názoru.

Dělnická strana požaduje přizpůsobení národním tradicím, zvykům a asimilaci. To je něco výrazně jiného, než podřízení se zákonům, které jsi v předchozí diskusi podpořila, pokud Ti rozumím.

Cituji Christ: Naše zřízení je založeno na zákoníku založeném na bibli a jednoznačně jsme křesťané - pokud bereme svět z pohledu náboženského pohledu, vyznáváme křesťanské hodnoty. Stejně tak skupina všech Arabů jsou muslimové, jejich zákoníkem je korán, a to i když jsou nevěřící (to je to, čemu bono říká "demograficky", aniž by tomu termínu rozuměl).

Naše kultura nevychází jen z křesťanství, je založena na řeckém logocentrickém filosofickém myšlení, římském pojetí práva, židokřesťanské morální tradici - desatero je přece původem hebrejské, a když se podíváš na starozákonní verzi, obsahuje i věroučná přikázání, což nelze považovat u nás dnes za zdroj práva ve smyslu zákonů (např. jednoho boha míti budeš atd.). A v neposlední řadě na univerzalistickém pojetí lidských práv, což je myšlenka sice dost pozdní (J. Locke a spol., nechávám stranou stoiky a jejich koketování s myšlenkou rovnosti lidí), ale o to vlivnější. Bible ve smyslu SZ a NZ není výlučným základem naší kultury, je jedním ze zdrojů.

Jinak k té sekularizaci, samozřejmě že jsme sekularizovaný stát, a to ani nemáme odluku církve od státu. Jednak je právní řád založený na osvícenském konceptu lidských práv, jednak se ve škole učí jako oficiální evoluční teorie a náboženství není povinný předmět a dále žádné náboženství nemá postavení státního náboženství. A jsme i sekularizovaná společnost, protože každý druhý je ateista a církve mají nouzi o aktivní členy, bují tady konzumentský životní styl a vládne technická racionalita (pragmatický rozum, chcete-li) ve většině sfér života.

Cituji Christ: To je úplný nesmysl. Buď jsme stát sekularizovaný, nebo náboženský. Míra "nejmíň", "nejvíc", nebo něco mezi tím neexistuje. Znamená to odluku práva od náboženství. Neznamená to v žádném případě počet věřících. Všechny evropské státy jsou zatím sekularizované.

Ani tohle není přesné. Buď jde o stát odlukový nebo neodlukový, tj. kritérium, které upravuje vztah státu ke všem církvím nebo jde o kritérium státní církev vs. laický stát, které upravuje to, jestli se stát váže na jednu církev nebo ne. Čistě odlukový model není nikde na světě. Státní církev do dnešního dne je mj. v Británii a Irsku; ve Španělsku je katolická církev zvýhodněna oproti jiným náboženstvím.

ČR je neodlukový laický stát.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené