arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jataky: Jenže to není pravda, k etnicky vyvolaným násilnostem, ani k rozsahu zapalování aut jako tehdy v Paříži v ČR, ani českými výrostky NIKDY nedošlo. Takže argument Christ je zcela falešný (účelově - stejně jako tvrzení, že demograficky jsou skoro všichni Češi křesťané) - znovu se ptám, co je to za věcnou debatu, je-li založena na lžích, nepravdách, vytáčkách a manipulacích a co ti takový diskutující dává. Protože FAKTA rozhodně žádná..

Tak to je škoda, že to vnímáš jako lež, manipulaci atd. Já to vnímám jako jiný názor, než je Tvůj. Nesouhlasím s tím, že z této skutečnosti lze něco vyvozovat o muslimech. Každý člověk má i jiné charakteristiky a není plně definován nebo determinován vyznáním. Podle mého názoru může diskutovaná strategie řešení problémů (např. zapalování aut) více souviset se sociálním postavením ve společnosti, izolací, deprivací a mírou frustrace, zejm. existenciální frustrace (!), než s vyznáním - odtud spojení s českými nebo jinými delikventy.

Cituji Petulaa: Christ
můžeš mi říct prosím konkrétně, co myslíš tímhle? Já osobně nejsem věřící, proto by mě zajímalo, když mě do toho zapojuješ, jak je to myšleno.

Co přesně na tom nechápeš?

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

84

Christ
To co cituji. Jak je náš zákoník založen na bibli? Co konkrétně, dej mi nějaký příklad...

Cituji Petulaa: Christ
To co cituji. Jak je náš zákoník založen na bibli? Co konkrétně, dej mi nějaký příklad...

Nezabiješ, nepokradeš, nepožádáš manželky bližního svého...

Ale je to úplně základní věc, takže mne překvapuje, že odbornice na islám neví nic o svém původu. Z jakých pozic pak můžeš odsuzovat muslimy?

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

84

Christ
Nemusíš být hned arogantní; já nic neříkala o tom, že jsem odbornice na islám, naopak jsem sama výše říkala, že jsem korán nečetla atd., mé příspěvky vychází z mých zkušeností. Základní věc to je možná pro někoho, kdo to studoval, jé se v této oblasti nepohybuji, proto se tě na to naprosto slušně táži. A to konkrétně na to, jak náš zákoník vychází z Bible, tedy příklad nějakého takového zákonu nebo podobně. Ano máš pravdu, historik nejsem a celou podrobnou historii ČR a jejich zákonů neznám, o svém původu vím dost na to, kolik mi stačí k životu A co nevím na to se slušně zeptám, od toho mám pusu (v tomhle případě ruce)
Buď mi odpověz prosím, nebo to dále nekomentuj.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

ač tedy nerada, musím souhlasit s Christ, že náš zákoník je založen na křesťanských pravidlech, bo co je křesťanské, nám přijde i normální - tedy zákony s i u nás vyvíjely a ten prvopočátek určitě z bible vychází -

stejně jako muslimové mají svůj zákoník postavený z koránu.

Nicméně, pokud se tu bavíte o muslimech, zákonech - tak není od věci vědět, že jsou státy, které mají Islám jenom jako náboženství, kde i to postavení žen je uvolněnější a jejich zákony s blíží k těm našim, a jsou státy, kde je i šaria jejích zákonem a striktně se jí drží a nepřipouští si, že by své zákony mohly změnit - a právě z těch by měla mít Evropa, a nejen Evropa strach - bo se taky může stát, že už i tam, kde je Islám náboženstvím tito fanatici budou chtít, aby byla striktně i jako zákon šaria dodržována.

Takže spíš by byla otázka, jestli tito fanatici ovládnou nejen Evropu nebo i celý svět.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

84

Christ
Aha děkuji....tohle jsem předpokládala, ale pro komentování bych musela mít asi hlubší poznatky z pramenů práva atd. atd. Nicméně v tomhle máš pravdu.
Na druhou stranu, každý máme nějakou morálku a pro někoho to jsou věci čistě morální; tzn. i kdyby tam stálo "zabiješ" tak se toho hned nechytnu a nepozabijim např. svou rodinu za to, že se mnou nesouhlasí (neřikám že to nějaké náboženství přikazuje, jen uvádím příklad)

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

84

Cituji matadi: a právě z těch by měla mít Evropa, a nejen Evropa strach - bo se taky může stát, že už i tam, kde je Islám náboženstvím tito fanatici budou chtít, aby byla striktně i jako zákon šaria dodržována.

a to je to oč tu běží resp. to co se tu snažím obhájit nebo vysvětlit já, z čeho mám obavy. S tímto tvým příspěvkem naprosto souhlasím.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Petulaa

myslím si, že z toho máme strach všichni,

Cituji Petulaa: o svém původu vím dost na to, kolik mi stačí k životu

K tvému životu. Tak potom neodsuzuj životy těch, o kterých nic nevíš.
K tomu, jak funguje právní soustava dem. státu není třeba studovat historii nebo právo, na to stačí absolvovat občanskou výchovu na základní škole. Každý občan dem. státu by měl něco vědět o tom, v čem se pohybuje a znát alespoň základy, bez nutného hlubšího studia.

Pořád nechápu zdejší suverénní aroganci, se kterou odsuzujete muslimy, aniž byste znaly něco o sobě. To je původ xenofobie.
Vy jste, holky, fakt dobré na ty plastové prsa a rtěnky a kabelky - a u toho radši zůstaňte, když se nechcete vzdělávat.

Cituji matadi: Nicméně, pokud se tu bavíte o muslimech, zákonech - tak není od věci vědět, že jsou státy, které mají Islám jenom jako náboženství, kde i to postavení žen je uvolněnější a jejich zákony s blíží k těm našim, a jsou státy, kde je i šaria jejích zákonem a striktně se jí drží a nepřipouští si, že by své zákony mohly změnit - a právě z těch by měla mít Evropa, a nejen Evropa strach - bo se taky může stát, že už i tam, kde je Islám náboženstvím tito fanatici budou chtít, aby byla striktně i jako zákon šaria dodržována.

A proč by je měli měnit? My taky nezměníme své zákony kvůli tomu, že někde hluboko v Asii nějaká skupinka žen, které stmelil zájem o lepení nehtů, by byla ráda, aby se zákony a náboženství změnily v jejich prospěch. To nemůžou chtít ani politici či církevní představitelé!
Jestli se něčeho bojíte, začněte s ochranou u sebe, tam kde něco můžete změnit - jenže vy nevíte čeho se bojíte, nevíte o tomm vlastně nic, tak jen křičíte, neděláte NIC. Jestli existuje nějaká hrozba, máte šanci se na ni připravit - ale to neděláte, jen odsuzujete. A ani nevíte koho a za co.

Jestli máš na mysli Turecko, tak to je sekulární stát, mají zákoník vycházející z evropského práva a církev vstupuje do státní správy jen prostřednictvím nábožensky orientovaných stran, ale to nijak to mění smysl této diskuse.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Christ: Vy jste, holky, fakt dobré na ty plastové prsa a rtěnky a kabelky - a u toho radši zůstaňte

podle sebe soudím tebe?

Cituji Petulaa: a to je to oč tu běží resp. to co se tu snažím obhájit nebo vysvětlit já, z čeho mám obavy. S tímto tvým příspěvkem naprosto souhlasím.

A ty víš, co šaríja říká?

Cituji matadi: podle sebe soudím tebe?

Podle tebe soudím tebe.

To, co jsi napsala ty je přesně to, na čem jsou postavené odsudky většiny diskutujících zde. Nejsou schopné pochopit věci kolem sebe, tak je odsoudí. bez soudu, ovšem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené