Smazat

Honba za prací

Zdravím všechny, chtěla bych s Váma probrat problém, který mě pronásleduje téměř 2 roky a týká se nekonečného hledání zaměstnání a věcí s tím spojených.

Povím vám tedy co mám na srdci. Snad to pomůže.
V červnu roku 2012 jsem úspěšně ukončila studium na vysoké škole s titulem inženýr a od té doby začali mé nekonečné martíria s hledáním práce. Nejprve jsem se dívala na práce samozřejmě v oboru, neboť sdutovat jsem šla hlavně proto, abych měla trošku lepší místo. Rychle jsem ale spadla do reality a s přibývajícím počtem odmítnutí a nepozvání na pohovory jsem začala od svých požadavků ustupovat. Dostala jsem se do takové fáze, že jsem byla ochotná vzít v podstatě jakoukoliv práci, kde budu dostávat pravidelný příjem. A má taktika vyšla. Místo jsem našla (mimo obor - malý plat) a cca po třičtvrtě roku hledání jsem byla zaměstnaná. Kéž by bylo všechno tak růžové jak to vypadalo. Bohužel nebylo. Jak jsem postupem času začala zjišťovat, firma je zadlužená a já nedostala nikdy výplatu celou ani včas. Pro mě jasný faktor hledat novou práci a zase všechno od znova, celý ten kolotoč. Opět se vyplatilo a já zanedlouho nastupuji do nové práce. Nevím jsem ráda, že bude aspoň něco, aspoň nějaký pravidelný příjem, ale na druhou stranu je to místo obyčejné prodavačky a ve mě se to všechno pere. Tím nechci říct, že je to místo podřadné nebo, že se na takové lidi dívam jinak, ba naopak jsou velmi potřební. Ale přece jenom jsem tak nedřela a nestrávila tolik času na výšce abych skončila takhle. Už si nevím rady, jak dosáhnout toho, abych chodila do práce u nichž bych si řekla: jo tohle je ono, tohle chci dělat a nestresovala se pořád s tím, že sice mám práci, ale pořád musím hledat lepší. Tak čekám na nějaký zázrak, že se dostanu někam a ani nebudu vědět jak, že mě někdo někam dohodí, že bude v téhle práci možost postupu apod... Strášně mě deptá, že ostatní lidi ze školy se kterýma se bavím mají fajn místo jsou spokojení a já pořád nic. Samozřejmě jim to přeju, ale s mou psychikou to dělá své. Už tomu i sama přestávám věřit, že se vůbec někdy uplatním tak jak bych chtěla. A to nejsem náročná. Velkou roli hraje i to, že nejsem ochotná se za prací odstěhovat (máme tu zrekonstruovaný byt a přítel dobrou práci), takže proto. Jsem si vědoma, že mi tohle hodně škodí.
To je asi tak všechno s čím jsem se chtěla podělit. Budu ráda, když mi tu budete psát svoje názory, nápady. Když se i vy podělíte o to jak jste získali práci, jestli jste spokojené, jestli má někdo stejné pocity jako já?
Díky
 

Ahoj, přesně vím, o čem mluvíš. Zažívám teď to samé. V prosinci jsem skončila v mé poslední práci (psychicky se to tam už nedalo vydržet) a od února hledám práci. Resp. jsem hledala už loni někdy od října, pak jsem asi na dva měsíce přestala kvůli škole a od února aktivně hledám, chodím po pohovorech a nic. Mám několik let praxe v administrativě (práva, AK), umím dobře anglicky, mám VŠ a stejně nic. A když už mě pozvou na pohovor, tak se mi pak už neozvou Taky mě to ubíjí, nemám žádný příjem, dluh, takže jsem na tom psychicky taky dost zle. Nastoupila jsem do jednoho obchodu s oblečením na zkrácený úvazek (šíleně málo peněz), ale tam jsem skončila, protože jsem se už ve svých letech nechtěla nechat buzerovat od 20 letých holek, co ještě chodí do školy a nic neví :/ snažím se tomu nepoddávat a pořád si udržet pozitivní mysl s tím, že bude líp přeju Ti, abys co nejdřív našla práci, která Tě hlavně bude bavit

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Locinka: Tak to je opravdu šílené, nechápu to. Můžeš se pochlubit tím, že umíš anglicky, too je super. To já bohužel ne. Kdysi dávno možná, ale z důvodu nepoužívání mám už tak možná jen nějaké základy. A všude chtějí jazyk dobře a praxi - té taky nemám moc. Kde ses anglicky naučila, jestli se můžu zeptat?
Strašně moc bych ti přála aby se ti poštěstilo - takových lidí je vyloženě škoda.

Já jsem se anglicky naučila hodně v zahraničí, kam jsem jezdila pracovat už při střední škole. Byla jsem taky v USA, na VŠ jsem měla právní angličtinu, business angličtinu, mám i obrovskou praxi, i ze zahraničí a stejně nic :/ tady je vidět, že někdy Ti je všechno tohle k ničemu, škola, jazyk, zkušenosti, praxe....když pak vidím, koho někteří zaměstnavatelé zaměstnávají, tak je mi fakt do breku. A když už by se mohla naskytnout nějaká práce, tak je to třeba práce na recepci, za nízký plat atd. A to podotýkám, že jsem v Praze, kde má být údajně největší šance na práci...

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Locinka: Hmmm tak to čumím. Nechce se mi tomu ani věřit. Dle mého máš ideální předpoklady k tomu, aby tě někdo přijal a ještě k tomu v Praze. Vždycky jsem si myslela, že najít práci ve větším městě jako je Praha a Brno není problém - asi omyl teda.
Myslím, že je to otázka času - byli by blbí, kdyby tě nevzali
Nevím nevím jak tohle může fungovat do budoucna v tom našem státě. Každý si drží to své místečko zuby nehty a když hledají někoho nového vyberou po známosti či doporučení. Takže obyčejný uchazeč nemá šanci. Nikdo neodchází do důchodu, pracuje do x let a pak nejsou nová prac. místa. Zčarovaný kruh...

Reaguji na Niluska: No to máš pravdu, je to děs a bída. Podle mě třeba spíše vezmou nějakou absolventku bez praxe, protože jí zaplatí méně peněz, než co bych si řekla já. Taky je to tím, že v Praze je velká koncentrace lidí, tudíž velká konkurence. Na jedno místo se hlásí strašně moc lidí a určitě i s větší praxí a jazykovou vybaveností, než mám já. Taky co tak pozoruji, tak na těch pohovorech po Tobě chtějí výbornou AJ, výbornou znalost PC a nevím co všechno a ve finále Ti nabídnou směšný peníze. Je to boj no, hlavně tím, že musím platit ten úvěr, je to pro mě ještě složitější. Takže si kolikrát říkám, že jsem školu taky dělala na nic

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Locinka: Joo tak to si taky říkám, že jsem školu dělala na nic, že jsem si místo toho mohla už několik let vydělávat a byla bych na tom stejně, ale zase na druhou stranu, ten titul nám nikdo nevezme a někdy se to může hodit.
Nezbývá nám nic jiného než doufat.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak moje situace je taková, že dělám fajn práci, která mě povětšinou baví a nemůžu si stěžovat. Ale je to jen na poloviční úvazek, takže i plat poloviční. A volného času dost. Koukám i po přivýdělcích, ale při mém úvazku těžko hledat něco stálého, co mi nesežere veškerý čas.. Takže na jednu stranu bych raději dělala tam, kde jsem teď, ale je to celkově velmi málo peněz. Kdybych práci opustila, stěží najdu něco podobně dobrého, i kdyby to bylo za více peněz. Jestli bych tedy něco našla.

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na darig: Tak možná si tě tam časem nechají i na plný úvazek. To by bylo myslím optimální. Jak tak koukám, tak většina to nemá v práci ideál...

Jo, to je problém dnešních mladých. Že si myslí, že mají titul a všichni si z nich sednou na *****, i když ve skutečnosti vůbec nic neumí.

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elisabi: Jooo tak jestli si tohle myslíš, tak jsi mě vůbec nepochopila. Vůbec nečekám, že si ze mě někdo sedne na ***** jak říkáš. Stačilo by pouze vidět nějakou naději, nějakou budoucnost a nee samé odmítání. Většinou jim člověk nestojí ani za odpověď, že mají vhodnějšího uchazeče apod.
Mě by ani ve snu nenapadlo pomýšlet na nejvyšší pozice. Spokojila bych se s čímkoliv s čím bych dokázala žít průměrný spokojený život a kde bych alespoň trochu využila to proč jsem na výšku chodila. Když bude dobré místo pro ucházače s výučním listem či maturitou vůbec se mu nebudu bránit. Já si na nějaký titul opravdu nehraju. Jen si myslím, že skončit s 10 000 čistého je opravdu málo.
Jo a ještě si nemyslím, že bych nic neuměla. Naoapak myslím, že jsem člověk velmi variabilní, snaživý a pracovitý a věřím, že bych se dokázala naučit vše k práci potřebné. Někdy může být výhoda, že člověk není zdeformovaný z minulé práce a firma si ho zaučí podle svých představ jako neposkvrněného. Ale to je věc názoru. Spíš by mě zajímalo co bys ty doporučovala, jak by se teda mladí měli chovat aby si našli práci? Jak mají něco umět, když nedostanou příležitost se to naučit v praxi?

Taky jsem mladá a vím jak je to dneska těžké. Ale prostě nemám ráda když si někdo myslí, že s titulem na něj všichni čekají. Pokud nejsi taková, tak to pardon. Z toho textu to na mě tak působí.

Dobře, zeptám se tě jinak. Co přesně umíš? Variabilní, snaživý a pracovitý je dnes kde kdo. Umíš specifikovat co můžeš trhu nabídnout? Co ovládáš? Proč by si tě měl zaměstnavatel cenit? To není rýpání, aby bylo jasno. Jen otázka.

arrow
profile_image
Jahoda9
od 21. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elisabi: V tomhle případě je to kec. Není nic špatnýho, když má člověk odpovídající vzdělání, chtít práci, co ho uspokojuje a ze které se uživí. Zakladatelka jde dělat prodavačku, což jen dokazuje to, že je zodpovědná a chce se postavit na vlastní nohy.

Reaguji na Niluska: Držim ti palce. Vim co to je, taky jsem si tim prošla. Bohužel v těch chvílích mě rozhodně netěšily úspěchy spolužáků, naopak... prostě jak píšeš. Je to prostě frustrující. Já ti jen doporučím, aby si vyšla do terénu, na netu je nabídka ubohá. Z jakýho si kraje?

arrow
profile_image
Niluska
od 25. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne opravdu nejsem taková a jestli to z toho příspěvku tak vyznělo, tak to radši ať jej smažou.
Když Ti odpovím, najdeš mi práci nebo co?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Niluska: Když Ti odpovím, najdeš mi práci nebo co?

třeba prostě jen hledáš špatně a děláš stále stejné chyby.
Nechce se mi věřit,že slečna s titulem nemá šanci v práce sehnat lepší práci než prodavačka
V jakém jsi oboru?

 

Váš příspěvek

Honba za prací

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené