arrow
profile_image
Euphorinka
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Téma: Realitní makléřka a vše kolem toho

Láká mě práce realitní makléřky. Mám za sebou praxe z oboru finančního, ale moc mě to nebere, na Realitní makléřce se mi líbí flexibilní čas, kontakt s lidmi (žádné extra vnucovaní), reality, psychologie, mám ráda lidi apod.

Nebojím se takového životního stylu, jsem mladá, svobodná, ambiciózní.

Jsou nějaké rady jak být úspěšným realitním makléřem? Jsou na to třeba nějaké knížky?
Co je dobré vše sledovat, aby člověk nabral co nejvíce zkušeností a mohl je aplikovat v praxi při prodeji? Je přece jen mnoho situací kdy makléř musí využít věci i třeba z oboru právního.

Zkušenosti žádné z oblasti realit nemám, můžete mi doporučit třeba nějaké stránky, či rady? Chtěla bych se do toho vrhnout, ŽL už mám takže tam by mě to tak nevadilo, měla bych to zatím jako druhý příjem, ale vím že když se jede jen na provizi tak může být i nula!

Pokud tu někdo je, kdo už je zaběhnutý, byla bych nesmírně ráda kdyby mi napsal a případně i poradil v začátcích.

Takové ty triky a různé obchodní dovednosti se nedají jen tak získat, i když obchodního ducha by ten člověk měl mít již v sobě

Pak mě lákalo pracovat pro nějakou advokátní kancelář, ale právní školu skutečně nemám

Princip úspěchu je, že pokud chceš být v něčem úspěšná tak studuj lidi, kteří už v tom oboru uspěli. Takže určitě cokoliv od Trumpa se ti bude hodit. Je totiž dost časté obvzláště v ČR, že makléř, kterému to moc nešlo tak, aby měl aspoň na chleba tak napsal knížku o tom jak být makléřem, takže na to pozor. Jinak určitě je lepší vystupovat pod zavedenou značkou, než vylepovat po lampách a barácích papírky koupím byt v této lokalitě, sháním byt k pronájmu apod. To jsou z 90% vždy soukromí neznámí makléři, kteří pro někoho shání a nebo se pak snaží daného majitele nemovitosti uvázat ke spolupráci. Takže radši Century21, Remax, MM reality. Mají školící systém, který ti dá právní minimum a ostatní informace a částečně využíváš kapitál firmy. Protože dneska se většina věcí inzeruje třeba přes sreality, ale to někdo musí zaplatit, stojí to 10korun denně, takže jako soukromnice, když budeš nabízet pár nemovitostí se ti to může docela prodražit. A pak klasické rady, spousta makléřů dělá chyby, blbé, hnusné a tmavé fotky foceny třeba telefonem, mnohdy převrácené o 90%, místo, aby v malování nebo podobném programu namalovali půdorys, radši slovně popisují, když vejdete vpravo je chodba, vlevo pokoj, když se otočíte narazíte do vestavěné skříně apod. Prostě hrůza, kdo si to jako z toho má představit? Jsou to maličkosti, ale dělají velký rozdíl mezi dobrým a špatným makléřem a jeho prodeji respektive provizí. Samozřejmě takových věcí je více, jelikož to budeš mít jako bokovku bude se ti to hodit, protože většina prohlídek je stejně večer, než přes den, apod. A počítej s velkou nespolehlivostí lidí, kdy budeš čekat někde na nemovitosti a pět minut po domluveném termínu ti zavolají (někdy ani to ne) že nepřijdou, což je fajn, když někam jedeš xy km, jenom kvůli nim třeba, takže je dobré si domlouvat na schůzku 2-4 zájemce, protože většinou tak 50% z nich odpadne. Je toho docela hodně, ale to se časem naučíš, případně ti poradí starší makléři nebo ten jejich systém.

arrow
profile_image
Euphorinka
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na standysman:

Děkuji za vyčerpávající informace
Jak píšeš budu studovat lidi, ano chci pracovat pod známou realitní kanceláří a až bych nabrala zkušenosti, pak bych mohla teprve začít třeba s někým spolupracovat, ono to je také hodně o známostech že, co si budeme povídat.

O nespolehlivostí lidí mi je i celkem známo, počítám s tím. Naštěstí jsem svobodná, mladá a mohu věnovat spousty času, i když "čas jsou právě peníze"

Hodně by mi pomohli nějaké školící kurzy a asi ty knížky, takže se do toho vrhnu!
Jinak pokud budu moct, tak ráda bych ti napsala soukromou zprávu, poněvadž mé momentální podnikání je též v oboru kosmetickém

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Euphorinka:

Cituji Euphorinka: školící kurzy

to Ti zařídí realitní kancelář, jak na náběr, jak řešit situace, telefonni rozhovory, jak argumentovat,atd. atd.

arrow
profile_image
olif
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ve 21 letech jsem byla přijata do známé realitní kanceláře.Komunikativního ducha jsem v sobě měla, také jsem se uměla rychle vcítit do situace klientů a najit pro ně to správné řešení.Takže úspěch na sebe nedal dlouho čekat.V podstatě jsem byla lidská a na to lidé slyšeli!Neříkala jsem si o příšerné provize, jako někteří kolegové.Praxí jsem se naučila trochu práva, finance, banka, hypotéka.Aktivně jsem tuto práci vykonávala 6 let a těch 6 let mě celkem vyčerpalo!Kolegové v práci byli výborní, ale někteří klienti mi dali zabrat.Stejně jak píše Standysman.Nespolehlivý, nedochvilný, zlý, podráždění, nafoukaní.Vzhledme k tomu, že nemám titul a přišel nějaký MUDr PUDr ( nehážu všechny do jednoho pytle), tak se značně vyvyšoval.Což mi lezlo krkem!Když se našli příjemní klienti, byla jsem za ně vděčná a hned mě ta práce bavila Po 6 letech jsem šla na mateřskou,před rokem opět nastoupila.S dětmi už se to nedá! Je to práce opravdu jen pro chlapa nebo mladou ženu.Začali mi ještě víc vadit lidi ( v případě prodeje a nákupu realit), už to nebylo jako dřív, narostla konkurence, makléře dělá kdejaký d..., a lidi se toho bojí, neradi uzavírají smlouvy a práce je značně nejistá, pokud je plat založený na provizi z prodeje.Za tu honičku už mi to nestojí.Takže jsem v lednu činnost ukončila a budu se věnovat úplně něčemu jinému, každopádně opět to bude práce s lidma kancelářský typ nejsem.Chyběla by mi ta flexibilitaTak držím palce, jestli se rozhodneš.Co se týče peněz, dá se v realitách slušně vydělat

arrow
profile_image
Pegy
od 10. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj - jen přihodím jeden malý postřeh. Pro inspiraci se mrkni na film Americká krása. Konkrétně scéna, kdy Annette Benning (manželka hlavního hrdiny) jako realitní makléřka připravuje dům na příchod zájemců. Shodí sako svého luxusního kostýmku, natáhne si zástěru a gumové rukavice, vypulíruje okna, naleští kuch. linku, vyvětrá, stříkne vůni atd. (tak nějak, už jsem to dlouho neviděla). Ale pointa je v tom, že načančá vlastními silami, co to dá, dům, aby zájemci měli pocit, že za své peníze dostanou maximum.
Byla jsem na pár prohlídkách nemovitostí a dodnes nechápu... binec, zatuchlo, špinavé okna atd. ten samý byt, pokud by byl vypulírovaný, přesvědčí mnohem více zájemců a nakonec se o něj budou prát...

arrow
profile_image
Pegy
od 10. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, pravda je, že v té scéně předvádí dům, který je prázdný. U nás lidi ve většině nemovitostí ještě bydlí, když už jí prodávají. Ale jedná se jen o princip. Prostě nabídnout lidem tak, aby měli pocit, že dostávají za svoje peníze maximum, a to i v případě, že se jedná o garsonku na Žižkově.
Jo, a držím palce.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji olif: Takže jsem v lednu činnost ukončila a budu se věnovat úplně něčemu jinému, každopádně opět to bude práce s lidma kancelářský typ nejsem.

Chci se zeptat, jak se ti s toutou praxí sháněla práce mimo obor? Nebo budeš na soukromo?

arrow
profile_image
Euphorinka
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na olif:

ahoj, děkuji za příspěvek. Musím souhlasit s tou lidskostí, je to tak umět se vcítit.
Tvůj komentář mě ale celkem nakopl mohla by jsi mi napsat jaké jsi měla začátky?
Moc bych si tu práci přála a hlavně vím, že by mě to bavilo...

Reaguji na Pegy:

Děkuji za doporučení filmu, mrknu se a s tvým názorem musím jen souhlasit, je to tak.

arrow
profile_image
olif
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lilliana: Budu pracovat sama na sebe, takže jsem nic nesháněla.Takže ani nevím, jak bych pochodila.Začínám od září - výživový poradce, fitness instruktor, instruktor pilates.Tak uvidíme, jaké to bude v tomto oboru, hodně mě to baví

arrow
profile_image
olif
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Euphorinka: ta práce mě tak strašně bavila!I Můj přítel toho měl dost, pořád jsem říkala, že musím pracovat na 200%.Pořád v práci.Divím se, že to se mnou vydržel a je můj manželDo slova jsem do té práce byla zamilovaná!Pracovala jsem s plným nasazením, obětovala víkendy!Lidem pomáhala, těšili mě pak vzkazy od spokojených klientů.Dokonce z jedné klietky se stala moje výborná kamarádka!!začátky? Tak to se musím smát, protože do teď nechápu, že se mnou 1.klient podepsal výhradní smlouvu na byt, myslím, že jsem se v tom docela plácala.Ale každou smlouvu jsem citíla zlepšení.Po večerech jsem se to učila a zkoušela nahlas, jak s nima budu mluvit Řekla bych ,takový samouk, tehdejší šéf mě hodil do vody!Po 2 letech jsem přešla k jiné známé společnosti, šéf mi nedal růstovou příležitost, měla jsem potřebu jít výš.V další RK to byla mnohem lepší zkušenost!!Nějakou dobu jsem je doprovázela a okoukavala, pomáhali, radili.Pak už jsem byla ve všem naprosto samostatná, včetně uzavírání budoucích smluv, kupních, exekuce, atd.V dnešní době jsou RK , který si potrpí na důsledné zaučení!Což je velký výhoda! Když jsem začínala bylo mi 21, teď mi je 33 let, mám děti a táhne mě to jiným směrem, ale moje bývalá kolegyně si založila svojí RK, je úspěšná a má také děti.Takže když se chce, může se to dělat celý život.Já už jsem zřejmě jinak "naložená"

arrow
profile_image
Euphorinka
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na olif:

Můj obdiv je na místě ale pokud se člověk chce učit, tak to někam dotáhne a já doufám, že mě to také tak chytne. Koukám, že toho bude ale asi hodně kolem RK - uzavírání různých smluv, znát rozdíli, mít přehled. A existuje nějaký dostupný aktuální přehled kolem toho? A nebo spíše RK si náš zaškolí že? jako těším se na to teď už jen čekám, kolik RK si mě vybere, abych se já mohla rozhodnout.

Jsem ale na tu makléřinu zvědavá, každopádně jdu do toho i převážně abych nabrala další zkušenosti do života

arrow
profile_image
Euphorinka
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsem se informovala, a na makléřinu není momentálně doba a tak jsem nabídku nepřijala... zaměřím se na něco jiného. Děkuji přesto za komentáře a uzavírám téma.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené