arrow
profile_image
rickcantee
od 29. 11. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, v první řadě bych uvedl, že jsem kluk a mám 18 let. Už od 16 mě trápí akné (začalo to malými bílými pupínky a před rokem a něco se mi začalo dělat akné). Už jsem byl párkrát u kožní, vždy něco předepsala, na nějakou dobu pomohlo, ale vrátilo se to a já doufám, že to je jen přechodné období v pubertě. Dneska kožní mi předepsala Akneroxid 5 (Jednou jsem bral i Eclaran, který mi pomohl a Akneroxid je prý stejný, tak doufejme) a četl jsem, že pleť může do budoucna zestárnout, což mě vyděsilo. Vesele jsem si celý rok patlal na obličej krémy jako Belakne, jednu dobu i Duac gel a nikdy jsem moc nepoužíval hydratační krém (max. domácí pleťové masky a domácí peeling, tohle dělám už pravidelně každou neděli). Tak jsem se chtěl zeptat, jak mám používat hydratační krém s krémem na akné, abych zachoval co největší účinnost obou krémů? Vždy se mažu na noc. Je v naprostém pořádku varianta, že si před spaním namažu pleť Akneroxidem, počkám, než to zaschne a poté si nanesu na pleť hydratační krém? Nebude si to vadit a dostane se hydratační krém na pokožku a přitom bude plně působit Akneroxid? Děkuji!

arrow
profile_image
jamamba
od 1. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji rickcantee: Je v naprostém pořádku varianta, že si před spaním namažu pleť Akneroxidem, počkám, než to zaschne a poté si nanesu na pleť hydratační krém? Nebude si to vadit a dostane se hydratační krém na pokožku a přitom bude plně působit Akneroxid?

Benzoylperoxid působí velmi krátce a k tomu hodně vysušuje, takže po zaschnutí (je možno počkat i déle) je žádoucí nanést nějaký hydratační krém (ještě lépe s antioxidanty, jelikož BPO má prooxidační účinky, a hlavně bez dráždivých látek). Sama jsem to kdysi dávno takhle dělala. Látky krému se pak vstřebají (je i studie, že se látky z krému naneseném po vazelíně vstřebají z 97%). Osobně bych se na Tvém místě vyhýbala nějakému domácímu peelingu s hrubými částečkami (kvůli mechanickému dráždění).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené