Smazat

Jak říct rodičům, že už nechci studovat?

Dělám první semestr vysoké školy, ale obor mě nebaví a ani mi to nejde. Nechce se mi učit a když se učím tak to ani neleze do hlavy. Naši si vsugerovali že sem úžasná a zvládnu úplně všechno. Jenže nejspíš chci skončit a nevím jak jim to říct. Na druhou stranu mě děsí nabídka práce, že žádná není. Sem už z toho na prášky. Pořád ve stresu, už nevím co dělat. Nechci studovat, ale nechci skončit za pokladnou.A jak to našim vysvětlit, že nejsem génius? Prosím poraďte.
 
arrow
profile_image
sabina1990
od 26. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem na tom stejně, akorát nemusím řešit rodiče, je by to asi ani moc nezajímalo, spíš třeba babičce by to bylo líto. A hlavně jsem ve třeťáku, chybí mně 2 zkoušky, ale jak píšeš...učím se a neleze mně to do hlavy, už se mně prostě nechce učit... A mně by to taky bylo líto, hlavně toho stresu a času co sem do toho už dala... jenže jen s maturitou práce asi nic moc. I když ani škola ti nezaručí práci... Co bych poradila tobě? Pokud jsi teprve v prváku, kašli na to. Pokud tě to už teď nebaví, nedělej to, budeš se akorát trápit. Rodičům řekni, že je to na tebe moc těžké a že to prostě nezvládáš, budou to muset překousnout, je to tvůj život, tvůj čas, tvoje zdraví, tvoje nervy... Ukonči školu, pak si sedni a přemýšlej co tě fakt baví, nebo by tě bavilo a pak třeba zjištíš, že škola fakt už nee a hledej si práci, nebo třeba zjištíš, že by tě nějaký obor bavil, tak si mezitím najdi práci/brigádu a zkus to od září znova, nebo dálkově... V tomhle ti asi moc neporadíme, musíš se rozhodnout sama, sepsat si klady a zápory, každý má jinačí priority ... A ohledně rodičů, ti také moc radit nemůžeme, každý rodič je jiný...Hodně štěstí!

Zkus vysvětlit rodičům že tě škola nenaplňuje a trálíš se a v tomhle stavu nechceš zůstávat ještě několik let. Rodiče by měli nejraději vidět dceru šťastnou, i když budou argumentovat tím jak se to dá zvládnout, jak skvělá budoucnost tě čeká, že bez VŠ nic nebudeš (aspoň tak je to u nás), ale když uvidí smutnou dceru, měly by nad tím zapřemýšlet. Vždyť kolik VŠ manažerek a byznysmenek si splnily kolem čtyřicítky sen, začaly péct dorty nebo si otevřely květinářství a jsou daleko šťastnější, než vysoce postavená žena v kostýmku držím palce!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud tě škola opravdu nebaví a učením se akorát trápíš, tak to ukonči, dokud si ještě takhle na začátku. Já jsem každé zkouškové v hrozném stresu, nadávám jak bych nejraději skončila, učení mě opravdu nebaví a nechce se mi učit ale vydržím to už jen z principu - už jsem ve třetím ročníku a rodiče mi ubytování a poplatky kolem školy platí, takže to musím vydržet a vydržím, už jsem skoro na konci. Budeš si o tom s rodiči muset promluvit, vysvětlit jim jak se cítíš a jak se trápíš, doufám, že to pochopí . Naši ve mě taky vidí "génia", takový už rodiče hold jsou .

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ema.S:
Nemá smysl se trápit ve škole,když ti to nejde.
Snad máš nějakou dobrou SŠ a práci najdeš.Jsi dospělá,tak rodiče to bude samozřejmě mrzet,ale ty už můžeš žít svůj život a starat se o sebe sama

arrow
profile_image
sunsprite
od 10. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ve zkouškovém nebaví škola snad asi nikoho. Chci vidět, jak tě bude bavit práce...

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sunsprite: Znám teda hodně lidí, který nechali školy a šli do práce a jsou spokojenější. Naopak znám i extrémí vyžírky co jsou schopný studovat klidně do 30 dvě vysoký školy za sebou aby nemuseli makat a rodiče je v tom ještě podporujou.

arrow
Neprodává v Bazaru

Určitě bych to neodkládala, protože dřív nebo později to stejně praskne. Vysvětli rodičům, jak se věci mají, že tě to nebaví a ani ti to nejde. Je jasný, že ne každý člověk chce a může studovat vysokou, ale každý student VŠ do toho šel s tím, že možná to půjde, ale možná taky ne. A ty jsi prostě jen ten druhý případ. Zkus se zamyslet na nějakou jinou alternativou - pomaturitní studium, certifikáty, VOŠ... Musíš se jen snažit trochu orientovat. A s tou prací je to dneska holt těžký, ale neklesej na mysli! Přeju hodně štěstí!

arrow
profile_image
Ema.S
od 9. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju za rady. Vím, že se musím rozhodnout sama, jen sem chtěla názor i ostatních.

Reaguji na sunsprite: Věř mi, že kdyby mi šlo učení do hlavy tak by sem se pár let ještě učila než pracovala..

Cituji Tiakia: Snad máš nějakou dobrou SŠ a práci najdeš

No to právě že ani nemam.. mam obor Obchodně podnikatelskou činnost. Nejhorší je, že u nás na pracáku mi paní říkala, že tu má 25 lidí s vysokoškolským diplomem z ekonomky a nemá pro ně práci. Prostě jsou makat za pás protože není práce. To mě taky trochu demotivuje studovat.

arrow
profile_image
AnetteB
od 7. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nikoho škola nebaví o zkouškovém, vysoká je o tom nepoddat se stresu a zvládnout nápor. Pokud máš problémy naučit se látku jen ve zkouškovém, stačí se na učení podívat průběžně Já bych to nevzdávala..

arrow
profile_image
Nina91 mojeid
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ema.S: já nevím no... já jsem třeba taková, že se pomalu přizpůsobuji novým věcem a v prváku jsem měla docela problémy najet na ten "vysokoškolský režim." taky mě to nebavilo, stresovalo a učení mi nešlo.... ale druhák už byl o poznání lepší a teď ve třeťáku už mě některé předměty vyloženě baví a učení mi vůbec tak těžké nepřijde co dřív.... tak jestli píšeš, že kdyby ti to šlo tak ještě studuješ, tak možná by stálo za to to ještě zkusit, třeba se rozkoukáš

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: To bys taky mohla studovat jednu školu za druhou, protože by tě každá přestala po chvíli z nějakého důvodu bavit. Na každé VŠ se najde něco co člověka "nebaví", kor o zkouškovém.

a pak se tady ptají na 3. VS.

Já bych tomu tedy rok dala šanci. Je to pro tebe první zkouškove a prcháš. Máš za sebou maturitu, na tu jsi se taky musela naučit - takže zase taková hruza s tim nelezením do hlavy to být nemuže.
Chodíš na přednášky nebo to flákáš?

Ja po tydnu na VŠ myslela, že to nedám a pak se to tak nějak rozjelo a šlo to - samozřejmě jsem se musela učit.

Cituji Ema.S: Dělám první semestr vysoké školy

ještě bych chvilku vydržela jsi tam krátce a hned v prvním semestru to zabalit by byla škoda podle mě.. zkus ještě chvilku a uvidíš, jestli tě to opravdu nebaví, nebo se ti jen nechce z lenosti učit

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ema.S: ale obor mě nebaví a ani mi to nejde.

Být tebou se nad tím zamyslím, proč sis obor vybrala, když tě nebaví tak, že se školou chceš skončit?
Mám pro tebe radu, nevzdávej se školy, požádej o přerušení studia, zkus si najít práci a stále budeš mít možnost se do školy vrátit, pokud se rozmyslíš.
Plno lidí z mého okolí školu ukončili, nebo po Bc. nešli dál a teď toho litují, protože už nedokážou udělat přijímačky a studovat by chtěli.
Pokud to není obor který chceš, tak podej přihlášku na jiný, není nic lehčího.

arrow
Neprodává v Bazaru

Když už teď máš pochybnosti, myslím, že bude lepší skončit hned, než se trápit třeba do třeťáku a tam to vzdát. Jak už tady holky psaly, každý rodič je jiný, ale pokud jim vhodně vysvětlíš, že školu nedáváš, měli by to jako rozumní lidé pochopit. Btw. co zkusit jiný obor (dejme tomu úplně jiné odvětví)?

 

Váš příspěvek

Jak říct rodičům, že už nechci studovat?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené