Smazat

Jak se mám přestat bát a začít dělat to, co opravdu chci?

Zdravím všechny,

já bych chtěla od Vás spoustu rad, tipů a triků k věci, která mě už rok leží v hlavě a zjistila jsem, že sama se asi neodhodlám a nedokopu se.
Já půjdu rovnou k věci a budu se to snažit zkrátit.
Od mých 12ti let jsem pomáhala svým rodičům v hospodě (rodinný, vyhlášený podnik). Zvládala jsem u toho školu, koníčky, všechno. Šla jsem na učňák (kuchař-číšník), pak nástavba s maturitou. Prostě a jasně - práce v hospodě mě neskutečně baví.
Po devíti letech jsme bohužel hospodu zavřeli. Z osobních důvodů. Já si našla práci jako každej jinej člověk po škole. Je to sedavé zaměstnání, jsem tu zavřená 10 hodin denně sama a jediný lidi, se kterými mluvím, jsou arogantní rusáci, japonci, atd atd.
Samozřejmě pořád jsem toužila a toužím mít vlastní hospodu.
Jenže...
Minulý rok jsem našla novou lásku, chlápek, starší o 14 let. Je to letitý podnikatel - má svou vlastní hospodu. Náhoda, že? Na začátku vztahu jsem snila o tom, jak mu budu v hospodě pomáhat a časem ji povedeme spolu a tak...
No a teď je to tady. Mám možnost dát výpověď v mé neskutečně odporné práci a "jít s ním do toho". Jakože tam nebudu jenom zaměstnanec, ale že hospodu spolu povedeme. Můžu se angažovat na place, v kuchyni, nákupy, zboží, všechno. To jsem přece chtěla. No, ale teď je tady ten problém. Jako bych se před ním styděla, nebo se bála. Říkám si furt, sakra, že jsem to dělala 9 let (obsluha) a teď se stydím jít na plac? Do kuchyně? Za celý rok, co jsem s ním, jsem mu nebyla ani jednou pomoct. Mám snad nějaký blok? Jakože on je starší, že to umí líp nebo co. On už vážně nechápe, proč mu nejdu pomoct já a on musí furt obvolávat brigádníky.
Když v té hospodě nejsem, představuju si, co bych tam vše mohla změnit a jak to měním, jak tam běháme spolu a vymýšlíme akce pro nalákání lidí, jak měním jídelní lístek a spoustu dalších věcí...když ale v té hospodě jsem, třeba na kávě, úplně ztuhnu a nedokážu si představit, že bych za tím barem měla stát já. Proč? Štamgasti si na mě zvykli, ostatní personál znám (pěkně falešní lidé), dělat tu práci chci, přítel mě tam neskutečně taky chce, ale né já jsem jak blbá.
Ví někdo, co mi jako je?
Já budu ráda za každý názor. A hlavně doufám, že je aspoň trochu můj dotaz pochopitelný
 
arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedivím se ti, s rozumem bych do ničeho podobného nešla ani omylem! Zůstala bych s klidem třídit papíry v kanceláři a odrzlé dědky bych házela za hlavu, do restaurace choď klidně jako zákazník.
Stávající provozní má určitě svou hlavu a tvým postřehům nebude moc nakloněn. Pohostinství a catering je fyzická dřina s nejistým výsledkem, ale to ty víš sama. Jestli chceš s partenerem dál zůstat tak angažmá v jeho hospodě leda z legrace.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tanja77:

Já děkuji za Tvojí reakci, ale asi jsi nerozuměla tomu, oč mi jde
Třídit papíry v kanceláři rozhodně nechci, odrzlým dědkům chci nosit pivo a jídlo. Můj partner je mým nápadům nakloněn už teď...
Mě šlo o můj problém v mojí hlavě. Můj blok. Když můžu jít dělat to, co chci, tak proč sakra nejdu

arrow
profile_image
Simeonek
od 9. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Být Tebou tak jdu do toho! Okoukáš se a budeš jako voda ve vodě Kdo se bojí, nesmí do lesa Dyt to znáš....Máš přirozený respekt z autority, ale to se změní.

Taky jsem rok uvažovala a uvažovala změnit zaměstnání, pořád řikala, ne, to nebude ono. Pak jsem si řekla, že to dál nejde a že to prostě zkusím. Ted jsem štastná s prací, kterou dělám. A ani jednou jsem nezalitovala. Dyt život se má žít a ne jen přežívat.

Držim palce

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Simeonek:

Já Ti moc děkuju! Přesně takové věty potřebuju číst. Asi je třeba mě nakopnout do zadnice, abych se hnula
Právě před chvíli mi přítel volal, jestli už jsem dala výpověď
(ještě né)

No riziko je všude, ale zase když se ti nabízí něco, co by tě bavilo dělat, tak proč ne. Tvůj problém je přejít ten strach. Na druhou stranu bych byla opatrná s tím, jak se vám bude dále vyvíjet váš vztah. Za mě zase lepší hospoda, než kancelář a práce, která mě nebaví. Zkusit to můžeš vždycky a jak to nepůjde, tak můžeš dělat zase něco jiného..

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já tě naprosto chápu a začni s tím že dáš výpověď a odvaha se potom dostaví sama uleví se ti. Toho pocitu se zbavíš, neboj. Já třeba měla podobný blok v hlavě až dokud nepadla výpověď, pořád se mi do tý doby točilo v hlavě něco jakože tady to mám jistý, nic mi nehrozí, už to znám a bla bla... blbost. Zapadnu i jinam a nebudu jen přežívat. Jdi do toho, a eště máš podporu přítele, tak neváhej a toč.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods:

Děkuji Ti

arrow
Neprodává v Bazaru

Budu ráda za další názory

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Johanita:

Přesně jsi popsala moje myšlenky
Dřív jsem byla taková, že jsem do všeho vlítla a všechno (zatím) vyšlo tak, jak jsem chtěla... Teď mám najednou ze všeho bobky...

Děkuji Ti

arrow
Neprodává v Bazaru

Tvůj strach je naprosto neopodstatněný, máš na dosah práci snů, ve které máš mnoho zkušeností, přítel tě podporuje... Možná máš i strach, že do tebe vkládá moc důvěry, protože se předpokládá, že na základě toho, co tady píšeš, by si v té práci mohla být dobrá... a co kdybys to pokazila, že... Ale neboj se, ono se pozná, když člověk dělá něco, co ho baví a naplňuje, stačí jen překonat strach a půjde to samo
Na práci v kanclu se vykašli, život je krátký na to, abychom dělali něco, co nesnášíme

arrow
Neprodává v Bazaru

Jdi do toho! Obavy a trému chápu, ale myslím, že velmi rychle opadnou, až se rozkoukáš. A i kdyby to třeba s přítelem nedopadlo, práci jako servírka/provozní určitě seženeš. Radši zariskovat než se celý život užírat v práci, kterou nesnášíš.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jdi do toho!Vážně!
Zkušenosti nějaké máš a víš jak na to,není nad to ,když máš práci která tě baví a málo komu se toto poštěstí!
PS:tak ti i trochu člověče závidím (to,že přesně víš co chceš dělat a co tě bude pracovně naplňovat+podpora přítele )
Držím ti palce!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na eM.X:

Mooooc díky!

Přesně jsi vystihla "by si v té práci mohla být dobrá... a co kdybys to pokazila, že... "
Přesně z toho mám obavy. Na druhou stranu "počítám" s tím, že mi přítel poradí ...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Easyway:

Právě, ta tréma. I když je to úplně praštěný - bát se něčeho, co jsem už dělala. A ráda..
Děkuji Ti za reakci

 

Váš příspěvek

Jak se mám přestat bát a začít dělat to, co opravdu chci?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené