Smazat

Jak se mám přestat bát a začít dělat to, co opravdu chci?

Zdravím všechny,

já bych chtěla od Vás spoustu rad, tipů a triků k věci, která mě už rok leží v hlavě a zjistila jsem, že sama se asi neodhodlám a nedokopu se.
Já půjdu rovnou k věci a budu se to snažit zkrátit.
Od mých 12ti let jsem pomáhala svým rodičům v hospodě (rodinný, vyhlášený podnik). Zvládala jsem u toho školu, koníčky, všechno. Šla jsem na učňák (kuchař-číšník), pak nástavba s maturitou. Prostě a jasně - práce v hospodě mě neskutečně baví.
Po devíti letech jsme bohužel hospodu zavřeli. Z osobních důvodů. Já si našla práci jako každej jinej člověk po škole. Je to sedavé zaměstnání, jsem tu zavřená 10 hodin denně sama a jediný lidi, se kterými mluvím, jsou arogantní rusáci, japonci, atd atd.
Samozřejmě pořád jsem toužila a toužím mít vlastní hospodu.
Jenže...
Minulý rok jsem našla novou lásku, chlápek, starší o 14 let. Je to letitý podnikatel - má svou vlastní hospodu. Náhoda, že? Na začátku vztahu jsem snila o tom, jak mu budu v hospodě pomáhat a časem ji povedeme spolu a tak...
No a teď je to tady. Mám možnost dát výpověď v mé neskutečně odporné práci a "jít s ním do toho". Jakože tam nebudu jenom zaměstnanec, ale že hospodu spolu povedeme. Můžu se angažovat na place, v kuchyni, nákupy, zboží, všechno. To jsem přece chtěla. No, ale teď je tady ten problém. Jako bych se před ním styděla, nebo se bála. Říkám si furt, sakra, že jsem to dělala 9 let (obsluha) a teď se stydím jít na plac? Do kuchyně? Za celý rok, co jsem s ním, jsem mu nebyla ani jednou pomoct. Mám snad nějaký blok? Jakože on je starší, že to umí líp nebo co. On už vážně nechápe, proč mu nejdu pomoct já a on musí furt obvolávat brigádníky.
Když v té hospodě nejsem, představuju si, co bych tam vše mohla změnit a jak to měním, jak tam běháme spolu a vymýšlíme akce pro nalákání lidí, jak měním jídelní lístek a spoustu dalších věcí...když ale v té hospodě jsem, třeba na kávě, úplně ztuhnu a nedokážu si představit, že bych za tím barem měla stát já. Proč? Štamgasti si na mě zvykli, ostatní personál znám (pěkně falešní lidé), dělat tu práci chci, přítel mě tam neskutečně taky chce, ale né já jsem jak blbá.
Ví někdo, co mi jako je?
Já budu ráda za každý názor. A hlavně doufám, že je aspoň trochu můj dotaz pochopitelný
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na siminči:

A Ty nevíš, co bys chtěla dělat? Spoustu lidí to prý zjišťuje celý život.
Je to sakra těžký. Každý se chce mít dobře a většina lidí neví, jak na to ...

Děkuji Ti

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji MikiS: A Ty nevíš, co bys chtěla dělat? Spoustu lidí to prý zjišťuje celý život.
Je to sakra těžký. Každý se chce mít dobře a většina lidí neví, jak na to ...

Bohužel nevím...Co jsem vyšla ze školy dělám ve fabrice a můžu ti říct,kdybych věděla co přesně potřebuji,tak bych neváhala a zmizela z tama!Patřím mezi tu většinu-bohužel...
A co se týče té trémy,obav...,neboj se!Když jsem se vracela po rodičáku (po dvou dětech) zpátky do práce na své místo,měla by si vidět ty obavy jak to budu po letech zvládat (pracovala na tom místě,kam jsem se vracela nějakých 8let) ,ale je to zbytečné,je to jako jízda na kole,jak se do toho pustíš,tak tě to přejde!Skoro hned!
Držím ti palce!A neboj se toho

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak dnes jdu s přítelem poprvé na plac.
Nervózní jako pjase jsem
Na jednu stranu se těším a na druhou stranu mám sevřenej žaludek - ani oběd jsem do sebe nenarvala

 

Váš příspěvek

Jak se mám přestat bát a začít dělat to, co opravdu chci?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené