Zajeď si tam aspoň na jeden den na výlet Uvidíš architekturu, která je specifická, baťovská, trošku zkusíš tu atmosféru... Já bydlím ve Zlínském kraji, oproti Ústeckému, kde přechodně žiju, je to rozdíl. Milí lidi, hezká příroda, ven bych se ve Zlíně večer jít nebála (v Ústí teda jo), diskoték a koncertů je tam habaděj, knihovny, divadlo, obchodní centra... Je to moderní město, architektura je jiná než ve většině velkých měst, není tam takové to historické centrum, jak třeba v Brně nebo v Olomouci, ale i tak se mi tam líbí. Všechno je poměrně blízko, není to nějaké velkoměsto... Akorát je tam prej drahé bydlení. No a s prací je to horší.

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,já jsem odtud ve 20 odešla na vysokou a už jsem se nevrátila. Zlín není nijak pěkné město, kromě toho, že má hodně zeleně, to ano. Chybělo mi tam skoro všechno. Žádné pořádné obchody, museli jsme jezdit do Brna, s kluby je to taky velmi ubohé, když přijede někdo cizí, tak mu pomalu nemáš co ukázat, je to prostě moderní město, žádné historické centrum s památkami. Kultura- jedno velmi slabé divadlo. Je pravda že je klidné a bezpečné. Bydlení - Jižní svahy, sídliště, hrůza. Baťovy domky - o něco lepší, ale většina vyžaduje rekonstrukci a každému nemusí vyhovovat uspořádání. S prací je to opravdu špatné, hlavně proto jsem se nevrátila. Mám spoustu kamarádů s VŠ, kteří zůstali, ale dělají prodavačky Pokud ale hledáš klid a nemáš nároky na práci, tak ti to asi bude vyhovovat. Já si za studií zvykla na určitý standard služeb a možností, a ve Zlíně už bych si teď opravdu nevybrala.

Díky. Mě jde hlavně o přírodu a tu bezpečnost. Jsem ráda, že je tam hodně zeleně. Do Brna musím jezdit nakupovat i tak s prací by se to nějak zvládlo. Já totiž nejsem nějak náročná a jak řikám raději budu bydlet někde kde je klid a do práce dojíždět než bydlet někde kde je rušno.

A na výlet si určitě zajedu. Např. do té zoo. Tam jsem ještě nebyla. Vlastně já jsem nebyla nikde ve Zlínském kraji. Jen v tom Úherském Brodě v tom krytém aquaparku.

arrow
profile_image
Michellka mojeid
od 9. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, já jsem ze Zlína, konkrétně z Malenovic a neměnila bych ani za nic. Kvůli práci hodně cestuji po republice a po světě a vždycky se ráda vracím do Zlína.
Určitě by se ti asi nelíbili Jižní svahy, kde je spousta starých paneláků, ale okolní a příměstské části mají spoustu krásného i nového bydlení - třeba ty Malenovice- trolejbusem to mám 12 minut do centra a užívám si tu klid a zeleň. Je to i blízko do lesa, do parku, je tu spousta hřišť pro děti.... Z obchodů už tu snad nic nechybí - je tu několik obchodních center, plno obchodů s oblečením od těch nejlevnějších až po ty dražší, spousta fitness center, několik kin, velká knihovna a spousta knihkupectví. Hospody, bary i luxusní restaurace. Teď je tu i nově otevřená staro-nová diskotéka (bývalý Flip) za kterou by se nestyděli ani v Praze. Je pravda že místní divadelní soubor je celkem slabý, ale jezdí sem často i soubory ze Slovenska a jiných měst. Je tu i malé divadlo Malá scéna, kde bývají super vtipné představení. Také je tu úžasná nová koncertní síň, já na to moc nejsem, ale máma má předplatné a občas jdu s ní, když kolegyně nemůže a byla jsem uchvácená - opera, balet, houslový koncert, nádhera.
Koupališť je tu několik, v zimě krytý bazén, dost se zlepšila i síť cyklostezek. Je zde několik míst kam se dá jít zajezdit na kolečkových bruslích.
Ve Zlíně je zámek a také je tu Malenovský hrad - dělají se tam noční prohlídky a o Vánocích se tam pořádají Jarmarky a různá vystoupení. V centru Zlína je každý den od 8 do 17:00 trh, kde se da koupit úžasná domácí zelenina, bylinky, květiny... Začly se pořádat i speciální farmářské trhy a přibily bio-obchody a obchody se zdravou výživou. Zkrátka mám pocit že se tu dá sehnat opravdu všechno
A co se týče bezpečnosti - mohu potvrdit že ve srovnání s jinými městy kde jsem bydlela je to pohoda- pokud se vracím ve 3 ráno domů ztemnělou uličkou tak se nebojím.
No a doprava je v pohodě, přes den jezdí trolejbusy do všech míst co 10 minut a jsou zajištěny i noční spoje na návrat z diskoték a podobně...
Já jsem tu moc spokojená

arrow
profile_image
Kathalin
od 17. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Musím taky reagovat . Já pocházím z Kroměříže a přesto, že je to město krásné, už bych tu bydlet nechtěla. Není tu prostě nic krom těch památek. Bydlela jsem pár let v Brně a tady to bylo super skrz obchody atd.. Ale město se mi nelíbí. A teď žiju ve Zlíně a líbí se mi tu nejvíc. Je to taková zlatá střední cesta. Okolí jako Vizovice a další města v okolí Zlína co tu padly se mi teda vůbec nelíbí. Ve Zlíně je hodně zeleně a celkem se to tu udržuje. Za větším nákupem oblečení jezdím do Brna a díky dálnici je to tam jen chvilička. Já bydlím právě na těch zmiňovaných Jižních svazích. Bydlím ale v novém bytě kousek od lesíka a parku, který je přes cestu. Takže já si na nějaké škaredé okolí nemůžu stěžovat. V parku jsou hezké hřiště pro děti, tenisový kurt, lanové centrum, takže pro mě a mou rodinu je to fajn bydlení. Každopádně není nad vlastní dům .

Reaguji na Michellka: Díky, to vypadá dobře

Cituji Kathalin: Každopádně není nad vlastní dům .

To je sice svatá pravda, ale psala jsem si výhody a nevýhody pro dům a byt a podle toho jsem se rozhodla pro byt, i když dům je samozřejmě lepší skrz zahradu a jiné výhody, ale možná ještě změním názor a rozhodnu se pro dům Prozatím jsem pro byt

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ve Zlíně bydlím od narození, a to skoro 50 let. Ano, Zlín má jinou architekturu i jiné uspořádání než ostatní města. Je to dáno tím, že až do začátku minulého století byl Zlín maličká vesnice. Dokonce jsem v nějakém časopise četla, že nad Zlínem /co se týká územních úřadů/ byly i Napajedla a samozřejmě i Uherské Hradiště.
Takže ve Zlíně nejsou takové ty staré domy na náměstí, podloubí, všechny domy na náměstí pochází z min. století.

Bezpečí - velmi bezpečné město, v noci můžeš jít kamkoliv a nemusíš se bát.
Nepřizpůsobiví - kromě několika rodin, které ale zcela zapadly mezi ostatní, tady nejsou. Je to ostatně dáno i tím, že už za Bati byl těmto lidem vstup do města zakázán. A to zcela nekompromisně. nemohlo tedy dojít k nabalení dalších rodin.

Kultura - multikino, Velké kino, divadlo, ráda bych zmínila i Divadélko v klubu, diskotéky.
Malenovický hrad, Zlínský zámek - výstavy
Obchody - pokud potřebuješ něco speciál, není problém do Brna - autem za 50 min.
co je už obrovská výhoda je, že dálnice je skoro už do Zlína.

bydlení - všichni zminujete Jižní svahy. Co tak Obeciny - tam jsou nádherné velké byty, je to ten cihlový typ nízkých paneláčků, kde v jednom vchodě žije 6 rodin. Právě Obeciny jsou zasazeny do zeleně, jsou tam hřiště i pískoviště pro děti. Bydlela jsem tam 25 let, v těchto bytech se žije moc pěkně.

cyklostezka, golfové hřiště v Kostelci, lázně Luhačovice autem 20 minut, možnost víkendových pobytů. Dva velké parky uprostřed města...

arrow
profile_image
johanka7
od 9. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj, já žiju ve Zlíně čtvrtý rok a kdybych nechtěla zkusit ještě na čas větší město, zůstanu tady. všude je to kousek, všude plno zeleně, pořád se zde něco staví a rekonstruuje, máme dvě budovy od Jiřičné, bývalý Svit se začíná plnit zajímavými firmami a loftovými byty... z loňského sčítání lidu vyplynulo, že do Zlína se statisticky vrací nejvíc rodáků má to tady své kouzlo, které ale asi není pro všechny. za mě určitě ANO!

Tak to jsem fakt ráda, že je tam toho tolik co se dá dělat a že je vždy kam jít. Např.ty kryté aquaparky to mě nikdy neomrzí. My tady u nás skoro nic nemáme...

Tak jsem si dneska projela tu kulturu a volím buď teda to okolí Zlína nebo Uherského hradiště. Co je podle vás lepší ? Ale stejně kdyby náhodou něco tak mezi městy to je půl hodiny cesty autem alespoň podle mapy.cz což není špatné

Tak pořád to studuju a ještě si říkám, že jako kompromis by mi mohly být Otrokovice ? Vy co jste ze Zlínska nebo vy co jste tam dlouhodobě pobývaly tak prosím pište jak to vidíte vy

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kachorra: Tak jsem si dneska projela tu kulturu a volím buď teda to okolí Zlína nebo Uherského hradiště. Co je podle vás lepší ?

Zlín je mnohem modernější město než Uherské Hradiště (co se architektury i volnočasových aktivit týče), takže záleží zase jen na Tvém vnitřním rozpoložení, jestli máš spíše vztah k historickým náměstíčkům (v Hradišti jsou tři), nebo k moderním širokým bulvárům...
Další věc - Zlín je zasazen spíše do kopcovité krajiny, kdežto okolí Hradiště je oproti Zlínu placka... Jakžto Břeclavance by se Ti z tohoto titulu mohlo líbit více Hradiště, a taky...
... hradišťané mají přece jen blíže k vínu než Zlíňané
... dále odhaduji, že v Hradišti bude o něco levnější bydlení (což by ale mohlo souviset s nepatrně vyšší nezaměstnaností).
V Hradišti je určitě mnohem více pořádaných tradičních moravských slavností, přece jen, je to stále Slovácko (takže i kulturněji blíže k Břeclavi), kdežto Zlín už je Valašsko.

Mně osobně je pocitově mnohem blíže Zlín, připadá mi uspořádanější a čistější, zároveň to tam více žije než v UH... Jako mladší jsem si tam přála bydlet (pobývala jsem tam zhruba stejně často jako v Uherském Hradišti).
Jak už tu padlo, doporučovala bych vyhradit si dva dny volna a obě města si projet, není nad osobní dojem.

Otrokovice bohužel neznám, nikdy mě tam nic nezaválo.

Reaguji na LauraT: Díky za názor Tak podle tvého pohledu mě spíš zaujalo víc to UH

arrow
profile_image
LaiDi
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem ve Zlíně studovala, za mě je to super město k žití - baťovi domky jsou kouzelné, mám ráda industriál, takže mě se tam vážně velmi líbilo.Co se týká společnenského života, jako studentské město Zlín žije. Co mě tam třeba překvapilo bylo OC Golden Apple - dají se tam nakoupit značkové věci na sebe, kosmetika - nemusí se jezdit třeba do Brna. Jediné, co nevím je jak je to tam obecně s prací - asi to hodně záleží na tom, čím se živíš. A pokud plánuješ přesun do jiného města/kraje, já osobně bych se nejdřív zaměřila na práci, až potom na bydlení

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené