arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jen tak mimo - v čem vlastně vidíte ten kuskus jako něco extra přínosného? Mám za to, že je to totéž co těstoviny, ne?

Hele tak já bych být Tebou opravdu zkusila ten cukr 100 % z jídelníčku vyřadit (tj. ani žádné džusy, prostě nic s přidaným cukrem, a ovoce spíš kyselé), protože chuť na sladké vyvolává nejvíc to sladké (fakt moje zkušenost), teď dnes zrovna jsem měla po šíleně dlouhé době kousek čokolády, a večer prostě chuť na sladké, nebo na něco, dodneška jsem přísahám neměla moc čas nic takového jíst a žádné chutě nebyly, a když tak mi je úplně uspokojila káva s mlékem (ale to taky není nic supr zdravého)

Ale neber to tak, že "už nikdy", to ne, zkus si to vsugerovat jako dočasnou záležitost, třeba si řekni na začátku, že vydržíš týden a uvidíš, jak na tom s chutěma budeš po týdnu.

Jinak ono je stejně lepší hubnout pomalounku než rychle.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: Jen tak mimo - v čem vlastně vidíte ten kuskus jako něco extra přínosného?

Já teda na něm nic moc zdravýho nevidím, beru ho spíš jen jako jídlo, který se dá rychle udělat, když nemám čas. Dá se koupit i celozrnný, ale přínosnější mi přijde třeba pohanka, jáhly, cizrna a tak.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na blackberry:
"Kuskus je velmi výživný, obsahuje spoustu uhlohydrátů, vlákninu, bílkoviny, vitamíny skupiny B, vitamin E, vápník, železo a fosfor. Dodá energii, výborně zasytí, i když je lehký."

Reaguji na Moník31:
Já když se zrovna nezvrhnu tak nejím cukr a nahrazuji stevii, ale chytna úplně jinak a je třeba si zvyknout. Dále žádné mléčné výrobky, maso, vajíčka. Vlastně jím pouze ovoce, zeleninu, ořechy a některé obiloviny (ne oves, žito), luštěniny a náhražky jako je tofu. A používám hodně olejů - olivový, řepkový, kokosový. Neřeším přísun cukru a absolutně mi to tak vyhovuje protoze hubnu, nešílím a nemám chutě ani když je přede mnou makronka la duree Dlouhé roky jsem se soužila s anorexií, měla pokřivený ideál krásy kdy jsem milovana viditelné kosti. Teď uz je to konečně za mnou

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moník31: Celozrnné těstoviny jsou na tom ale podobně, možná kuskus je líp stravitelný. Já teda potřebuju občas si dát maso, protože když ho dýl nemám, tak mi chybí a mám pak chutě na kdeco. Takže když ty ho nejíš vůbec, tak to chce si hlídat, aby strava byla vyvážená. Třeba se zkus inspirovat na nějakým vegetariánským blogu.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: Taková jídla jako kuskus, jáhly, fazole atd. jsem začla jíst až poslední cca rok, předtím jsem opravdu jen vynechala maso

A máš chutě na sladké, i když jíš luštěniny? Protože kromě toho, že obsahují bílkoviny (náhrada masa, pokud to tak někdo bere), tak je v nich taky dost cukru, což by ty chutě mohlo eliminovat.

Cituji Moník31: jedla jsem hlavně sladké mléčné výrobky nebo sladkosti, zeleninu vůbec, jednou za čas banán, byla to hrůza, pak už mi to přišlo prostě jedno. Jeden čas hladovění jsem jedla i sladké tyčinky a denně, akorát si držela nízký příjem, zelenina tam taky nebyla ani z rychlíku, vlastně zdravěji jsem začla až něco přes rok a 3 měsíce

Když popisuješ ty svoje problémy se vzhledem (akné, celulitida atd.), tak mě ještě napadá, že to můžou být dozvuky právě té hnusné výživy v minulosti - prostě se to teď začíná projevovat. On nájezd na zdravý životní styl paradoxně zpočátku může být provázený tím, že se stav jakoby navenek zhorší, tělo se očišťuje z letitých nánosů, a pak záleží na tom, jak jsi mu dala v minulosti zabrat, podle toho to pak trvá kratší nebo delší dobu. (I když rok a čtvrt už je celkem dlouhá doba.)

Cituji Minette: Věř, že stravou bys dokázala nahradit i všechny ty antidepresiva (ono to souvisí)

Stoprocentní souhlas plus osobní zkušenost. Někdo je na stravu velmi citlivý, navíc u každého se ty hříchy promítnou někam jinam - u mě to byla taky psychika. Možná by tě mohlo povzbudit, že mně velice, ale opravdu velice pomohl přechod na 100% veganskou stravu, navíc už tehdy s velkým podílem syrové zeleniny a ovoce, bez umělého cukru, soli, pečiva a vůbec moučných výrobků. Mmch, o moučném jídle (jakémkoliv, i celozrnném, žitném apod.) si myslím, že to bývá často zdravotně mnohem větší zlo než třeba (opravdu) kvalitní maso nebo sýry ze zdravě krmených zvířat. Ale chápu, že u tebe jde asi o etickou otázku, já osobně už bych maso taky nepozřela nejen kvůli (ne)chuti.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na classy and chic:
My si s Anou tykáme už od 12 let, ale cca 5 let jsem byla silnější - jako, že jsem vypadala oplácle, to jsem byla ve větší depresi a bylo mi to jakoby jedno, nebo jsem spíš nebyla schopná s tím nic dělat, občas se člověk opil a bylo mu to ještě víc fuk...

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Teď už to není tak horké, jsou tady velké stresy s hlukem apod. a kolem vánoc to bude peklo, takže mám pocit, že hubnu i tím stresem, včera jsem snědla celou černou čokoládu Chutě jsou jak kdy, ale je to vážně podle stresu a vyčerpání.

Reaguji na Moník31:

Je to hnus. Ono jde o to že jsme jako alkoholici, nikdy se toho úplně nezbavíš a ve slabé chvilce se opět objeví.

arrow
profile_image
Pet51
od 20. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A co zkusit pohyb ? Já mám ty hormony úplně rozhozené fakt těžkou nemocí, které mně brání ve všem možném...během ní jsem ztloustla na 70kg (173/70kg) . Vůli nejíst sladké nemám, zvládnu jen ho jen "nežrat". Koupila jsem si domů pás, jinak bych s pohybem pořád začínala od pondělka, od prvního..." , ale takhle jdu kolem zrcadla, vidím, že jsem tlustá, a šup na pás, správná tepovka... a 13kg dole.

Můžu si buď dát na triko nápis "jsem tlustá, protože jsem nemocná" , nebo s tím něco dělat. Ano, hubnutí mně jde hůř, než ostatním, ale dá se.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak zdravá strava a zapisování dost pomáhá, na sladké jsem si vyhradila jeden den v týdnu a jde to

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené