Smazat

Jak udělat čáru a jít v životě dál? (bolestivý rozchod)

Špatně se dostávám z rozchodu, dalo by se říct, že mě to totálně položilo. Kamarády tím zatěžovat nechci a navíc si ani nemyslím, že by mi mohli nějak poradit. Potřebuju radu od někoho, kdo si něčím podobným taky prošel.

Se svým bývalým přítelem jsem byla téměř dva roky, je mi 25 let, přítel o 10 let starší. Zezačátku vše vypadalo dost nadějně, připadal mi jako fajn chlap, co splňuje všechny moje požadavky- sportovec, vysokoškolské vzdělání, slušné chování. Bral ohledy na moje studium a podporoval mě, prostě jsem si myslela, že by to mohl být člověk, se kterým bych mohla jednou založit rodinu.
Kolem konce května mi oznámil, že jede na služební cestu do Berlína, nebyl to žádný problém, říkala jsem si, že budu mít alespoň klid na přípravu ke státním zkouškám. Ovšem když se vrátil, viděla jsem, že je někde problém. Měla jsem za sebou státnice a tak jsem si myslela, že to oslavíme. Šla jsem k němu domů a on se se mnou skoro nebavil, nakonec mi řekl takovým tónem "to je asi ta poslední věc na světě, co mě zajímá", že mi gratuluje a vyprovodil mě z bytu.
Asi o týden později mě pozvala na kafe jedna spolužačka ze střední školy, neviděly jsme se skoro 6 let, jen jsme si občas psaly na fb, tak mi stále vrtalo hlavou, co mi může chtít. Spolužačka pracuje na letišti a odbavuje pasažéry u přepážky, řekla mi, že minulý týden viděla mého přítele s nějakou holku (já tu holku i znala, byla to kolegyně z práce), jak se drží za ruce a nevypadají zrovna jako kolegové. Říkala jsem, že se třeba mohla splést, že tam denně projdou stovky lidí, třeba mu mohl být někdo podobný, ona mi však řekla, že si říkala to samé a tak se pro jistotu podívala na jednu fotku, co jsem jí poslala loni z dovolené. Poprosila dokonce jednoho známého z bezpečnostní služby, jestli by jí ukázal záznam kamery a přinesla mi kopii.
Byl to on, nevěděla jsem, co na to mám říct, nechala jsem na stole peníze za jídlo a odešla jsem. Doma jsem asi hodinu zvracela a brečela. Takhle zle mi snad nikdy nebylo, cítila jsem se poníženě, podvedeně, jako by se mi v jedné minutě zhroutil celý svět. Nevěděla jsem absolutně, co mám dělat, měli jsme spolu jet v červenci na dovolenou, chodila jsem celý poslední semestr na brigádu, abych na to měla.
Dovolenou se mi povedlo zrušit, ale z mého podílu jsem dostala zpět jen polovinu. Šla jsem k němu domů a vzala si veškeré své věci, on byl tak arogantní, sebestředný, snad každá jeho věta začínala Já… Nakonec jeho odpověď na to proč mě podvedl, byla, že našel někoho, s kým si víc rozumí. Řvala jsem na něj a nakonec mu i jednu vrazila, asi to jediné ho přiměla k omluvě.
Co je, ale omluva? Existuje vůbec nějaká omluva, co se týče nevěry? Já jsem, nejsem žádný anděl, ale nikdy bych ho nepodvedla.
Poslední měsíc jsem nad vším, tak přemýšlela, co bylo prostě špatně. Když jsem odstranila všechny naše fotky, zjistila jsem, že mi na zdech zůstaly jen prázdné rámečky. Říkala jsem si, jak jsem mohla klesnout tak nízko, nikam jsem nechodila, nekomunikovala s rodinou, přáteli.
Konečně před týdnem jsem se sešla s kamarádkou a měla lepší náladu. Slíbila jsem si, že to tak budu dělat každý týden, abych se z toho nějak dostala. Chodím denně běhat a pravidelně chodím do posilovny. Chci za vším udělat nějakou čáru a jít v životě zase dál. Už na něj nechci myslet a nechci, aby mi to ničilo život, poslední dva měsíce byly, hotovým peklem a to už si zopakovat nechci.
Máte někdo nějakou osobní zkušenost s něčím podobným? Jak jste se z toho dostlali?
Je celkem zvláštní, že při studiu jsem viděla horší věci (studovala jsem medicínu). Nikdy mě to nerozhodilo, prostě jsem necítila žádný blok vůči něčemu takovému a tohle mě totálně položilo.
 
arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Stačí jen jedno slovo ČAS. Ať si budeš myslet, že ne je to pravdu o tom. Také jsem měla jeden takový podobný rozchod trvalo to asi rok než jsem si mohla říci že je mi fajn a jsem šťastná. Možná ti to bude trvat kratší dobu kdo ví, ale nech tomu prostě čas. Je hezké že máš koníčky já to taky tak udělala a i když jsem si sem tam pobrečela dneska vím, že je to tak správně, život jde dál já jsem na tom mnohem lépe než tenkrát a vlastně jsem rada, že to nakonec bylo pro mě tak složité, protože mě to prostě hodně posílilo.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tobě není co poradit, protože se chováš jako ukázkový příklad toho, jak to má po rozchodu vypadat - máš svou hrdost, nedolézáš, neprosíkáš, pracuješ na sobě, .... To se tady docela málo vidí. Že ses pořádně vybrečela, to je jen dobře - to pomůže. Zapomeneš. Byli jste spolu dva roky, to je docela krátko. Skončíš školu, nastoupíš do nějaké práce, poznáš kolem sebe nové lidi.
Chápu, že se cítíš podvedená a zrazena a potřebuješ vědět "proč to udělal", ale ono to obvykle nemá moc smysl řešit. Třeba si našel o deset let mladší studentku - tebe - protože se necítil na zakládání rodiny a když zjistil, že přesně o to stojíš, tak se lekl a našel si honem jinou ? To je první, co mne napadlo.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řekla bych jen to, že to tak asi mělo být. Je vidět, že ty jsi rozumná a rovný člověk (charakterově). Je fajn, jaký porozchodový postup jsi zvolila. (sport, kamarádky). Bude to ještě nějakou chvíli trvat, ale dostaneš se z toho. Každý něco takového aspoň jednou v životě zažije. Ale to tě právě nesmí položit, svět se bude točit i tak a ty stejně tak musíš zase vstát a jít si svou cestou.

arrow
profile_image
Niky93
od 5. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vypadá to, že jsi chytrá a rozumná fajn holka, která na sobě ráda pracuje, takových moc není, takže by Ti mohlo pomoci i vědomí, že ho to bude určitě dřív nebo později mrzet. Někdy se to holt nepodaří jak by si člověk představoval, ale to neznamená, že konec něčeho nemůže být nakonec fajn. Hlavně nepřestávej v tom co děláš, Tvůj úspěch Ti pomůže už sám o sobě..zvednout sebevědomí a celkově dobrý pocit, který je k nezaplacení!
Přeji hodně pevné nervy, vytrvej a uvidíš, že každy den to bude lepší a lepší!

 

Váš příspěvek

Jak udělat čáru a jít v životě dál? (bolestivý rozchod)

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené