Smazat

Jak vyřešit situaci stěhování vs. rozchod

Ahoj všichni, nevím jestli se sem to téma hodí, každopádně potřebuji radu ohledně stěhování nebo rozchodu. Takže s přítelem jsme už 6 let spolu a za pár měsíců bych se k němu měla stěhovat, už mám u něj všechno zřízene, ještě zbývá dodělat obývák a trochu kuchyně. Jenže poslední 2 roky vztahu se dost změnil. Změnil se tak, že mi v podstatě pořád nadává. Jsou to nadávky typu: neštvi mě, nebo ti ten telefon narvu do krku, seš natvrdlá, patříš do blázince, chováš se jak dement atd. Takže teď řeším otázku, jestli se k němu vůbec stěhovat když je takový, nebo se naopak rozejít. Rozchod by byl pro mě dost těžký, protože ho i přes tyto nadávky strašně miluju. Porďte prosím, co mám dělat? Nevím si rady
 
arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Tak rozchod v 25 fakt není trága, naopak v tomto nebo pozdějším věku si spousta lidí kolem mě našla své životní partnery...Jsi s ním od 19, chápu, že je to těžké, ale asi nic jiného nelze.....

Cituji Simonetta: před 2 lety se nestalo celkem nic, akorát jsem se docela nepohodla s jeho matkou, od té doby ji nenávidím.

A nemůže jeho změna chování souviset s tím? jak to bere? A fakt se nezměnilo nic ve stylu, že by přišel o práci/vyhodili ho ze školy nebo naopak nezačala jsi Ty být víc sebevědomá? Tohle obvykle totiž bývá příčinami těchto změn chování....Kolik je jemu?

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Obávám se, že tady je každá rada mlácením prázdné slámy, zakladatelka toho pána miluje a nerozejde se s ním. Co chceš slyšet, že takhle se k ženě chová jen naprostej kikot a není normální nechat si to líbit? Tvoje argumenty jsou fakt slabý, koukej zapracovat na svým sebevědomí, nebo tě ten chlápek připraví nejen o duševní zdraví. Já jsem si našla ultrahodnýho chlapa i s 3letým dítětem a 30 kily nadváhy, o tom to fakt není. Máš se za chudinku, takže se tak k tobě chová, sama mu to umožňuješ.

arrow
profile_image
Simonetta
od 31. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na bakalářka: on ma 30 a o práci nepřišel. Nevím, možná jsem začla být víc sebevědomější, možná víc než on v jistých věcech si víc věřím. Naopak zase on si věří víc v jiných věcech.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nečetla jsem si všechny reakce, ale jedná s tebou jak s hadrem. Partner, který si své přítelkyně váží by ji takto neurážel a nevyhrožoval, maximálně v největším amoku, za který by se ale patřičně omluvil a chybu napravil.

To bys s ním vážně chtěla žít? Docela chápu, že myšlenka na spol. bydlení je lákavá, ale než se pak trápit, tak to už radši rozchod. A to i za cenu toho, že ho miluješ. Ale asi tyto rady nepadnou na úrodnou půdu..občas je člověk láskou natolik zaslepený, že ze sebe nechá dělat onuci a v podstatě je ostatním pro smích. Tak hodně štěstí..snad tady nebude za pár měsíců další tvé téma s poněkud horším názvem.

Možná si v něčem lepší než on (nebo alespoň on má ten pocit) a těžce to nese. Tihle chlapi, co umí ženskou jenom shazovat, mají sami malé sebevědomí, i když můžou působit jakože si věří. Pak si svoji frustraci vylévají na ženské, dokazují si, že jsou lepší (alespoň) než ona. A navenek k ostatním lidem se při tom chovají často v pohodě, jsou vtipní, lidi je mají rádi.

Rozejdi se s ním a uvidíš, jak na to zareaguje, možná pak přileze s prosíkem a ty ho vezmeš na milost, ale radši s tím nepočítej, i kdyby se tak stalo, pravděpodobně se bude chvíli chovat hezky a pak se to vrátí tam, kde to bylo - klasika.

Ještě by mě zajímalo, jak na tyhle jeho ke*y reaguješ?

Z toho jak se k tobě chová to spíše vypadá, že se těší až bude mít doma služku a boxovací pytel.

arrow
profile_image
Simonetta
od 31. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na littleL: Reaguji tak, že mu buď zavěsím telefon, nebo mu řeknu že je ke mě sprostý a pohádám se s ním kvůli tomu.

arrow
profile_image
Simonetta
od 31. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na EleanorWoods: Tak služku určitě ne, nebo jestli si to myslí, tak myslí blbě. Boxovací pytel taky ne, jednou by na mě šáhl tak bych volala policii, nebo někoho z mých kamarádů, kteří by mu jistě ručně vysvětllili, že ženská boxovací pytel není. Nadávat si možná nechám, ale mlátit se rozhodně nenechám!! To už bych ho asi začla nenávidět.

"Jenže poslední 2 roky vztahu se dost změnil. Změnil se tak, že mi v podstatě pořád nadává. Jsou to nadávky typu: neštvi mě, nebo ti ten telefon narvu do krku, seš natvrdlá, patříš do blázince, chováš se jak dement atd. "

Jsem s přítelem skoro stejnou dobu a NIKDY mi nic takovýho neřekl...

"často mi říká, že jestli se nezačnu chovat normálně tak se semnou rozejde a bude mít ode mě klid, ale já přitom jen řeknu třeba svůj názor s kterým on nesouhlasí a začne takto hned vyhrožovat. Někdy je třeba hodný a koupí mi dárek a vezme mě někam na výlet a říká jak se těší až budeme spolu bydlet."

Takže další z chlapů, co se chová hnusně ke své přítelkyni a pak ji uchlácholí dárečkem nebo krásnou větou jak se těší na společný bydlení...

A že zůstaneš na ocet? Radši být sama, než s takovým blbcem, jak už tu zaznělo.. navíc.. po světě běhá spoustu dobrých chlapů, samozřejmě i těch špatných, ale to poznáš!

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Simonetta:
Jestli miluješ to schazování tak prosím. Až se sestěhujete komplet tak se ty jeho invektivy vůči tobě budou stejně jen zhoršovat.Mě by to mohl říct tak akorát jednou, že jsem dement apod. Nevím jak ty, ale většina žen nechce žít s někým kdo je peskuje a vychovává. To budeš pořád dělat ústupky a chodit okolo po špičkách jen , abys ho něčím neurazila či nevytočila? To stejně dlouho nevydržíš. Ale tak vzájemné soužití ti možná po tolika letech otevře oči.

Cituji Simonetta: bojím se, že pro mě už žádný nikde není. V dnešní době už je hledání ideálního partnera těžké jako hledání jehly v kupce sena neříkám, že tento je ideální, ale zvykla jsem si na něj, akorát na ty nadávky jsem si nezvykla a ani nezvyknu.

Typická odpověď člověka , který nechce nic změnit, radši budu s někým za každou cenu , jen abych nebyla sama, protože stejně nikdo lepší není. Tak se spokojíme s tím co máme

Cituji Simonetta: Reaguji tak, že mu buď zavěsím telefon, nebo mu řeknu že je ke mě sprostý a pohádám se s ním kvůli tomu.

Myslela jsem, že to přejdeš beze slova Ale je to blbé, když ho na to i upozorňuješ, jsi na něj naštvaná a jemu to je asi jedno

Čím víckrát mu to takhle "projde" tím víc bude ztrácet respekt bohužel. Je potřeba mu ukázat, že ti to opravdu vadí..

Zas je to těžké po tolika letech, ale však tu bylo psáno, jak to nejspíš dopadne Na druhou stranu nejsme věštkyně (nebo některé možná jo, nevím)...

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Simonetta: Nadávat si možná nechám, ale mlátit se rozhodně nenechám! To už bych ho asi začla nenávidět.

Asi?! Bohužel jsi zřejmě ten případ "komu není rady, tomu není pomoci". Jen mi není jasné, proč jsi vlastně zakládala tuto diskuzi.

Reaguji na Minnie Mouse: aby ho mohla obhajovat, že není tak strašnej....

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Étoile: Máš se za chudinku, takže se tak k tobě chová, sama mu to umožňuješ.

přesně
Pošli jej do háje a místo fňukání, že dalšího nenajdeš se zaměř na vylepšení svého zevnějšku - ne že by byl až tak důležitý, to vůbec ne - ale patrně ty sama sebe považuješ za "nic moc" a pak se tak i chováš ve vztahu, to je špatně.
Alespoň mu to nějak oplácíš, ty jeho invektivy, nebo jen krčíš rameny ? Proč s ním chceš bydlet, do dementů jsme si s ex schuti nadávali v posledních týdnech předtím, než se konečně uráčil vystěhovat a ty to považuješ za normální začátek !? OMG ...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dadabus: Proč s ním chceš bydl

Protože ho přece miluje, ne. A protože se bojí, že by jinak zůstala sama... smutné.

Bože, já vás holky fakt nechápu - jeden deníček za druhým, pořád to samé. To jste opravdu tak hloupé a zoufalé, že si necháte takové chování líbit? Nebo vám to snad přijde normální?

 

Téma Jak vyřešit situaci stěhování vs. rozchod je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené