Smazat

Je to jen kamarádka?

Vztah mého přítele a jeho kamarádky mi vrtá hlavou už delší dobu. Nedávno jsem se konečně rozhoupala a zeptala se ho na ní. Bohužel nevím jestli se mám s jeho odpovědí spokojit nebo ne.

Můj přítel má nejlepšího kámoše, který má sestru. Spolu s ještě jedním kámošem jsou taková nerozlučná parta, znají se už mnoho let, podnikají spolu párty, silvestry, oslavy, letos spolu i pracovali přes léto. Pak jsem do této party přišla já. Už od začátku mi ta holka moc neseděla, ale snažila jsem se s ní skámošit, abych jí neodsuzovala předčasně. Nyní stále nějaké velké kamarádky nejsme, ale řekla bych že se tak nějak berem a tolerujem navzájem. Co se mi ale nějak tolerovat nedaří je její vztah s mým přítelem. Navzájem se oslovují zdrobnělinami, objímají se při zdravení, loučení atd. Když se spolu baví tak probíhá takovéto poplácávání po ramenech, po kolenech atd. Řeší spolu její problémy s klukama a s kdoví čím ostatním, prostě je vidět, že k sobě mají blízko, nebo mi to tak připadá. Nedávno jsme byli na párty, my dva jsme stáli a povídali si, ona tam přišla, docela opilá a on jí jen chytnul a z ničeho nic jí dal pusu na tvář.
Mě to teda celkem zarazilo a prostě nenechala jsem to bez komentáře a pak jsem mu to všechno vyklopila, jak to s nima je, že už mi to vadí a že nevim jak to mám chápat.
Začal na mě, že jí má rád, ale že jí nemiluje, že s ní nespal a ani nechce, že jí má rád jako ségru. Že se znají už hodně dlouho, a jestli jsem se náhodou nezbláznila, že je jasný, že by s ní nikdy nic neměl, je to přeci ségra jeho nejlepšího kámoše a to je tabu. Já jsem mu odvětila, že takových párů znám několik a že na tom žádný tabu nevidim, a že takovýhle kamarádství prostě neznám a jestli by mu to náhodou taky nevadilo, kdyby se naše role vyměnily. Prý ne, že prý kdybych se takhle chovala k bráchovi své nej kámošky, že by mu to bylo jedno.
Pak jsem se o tom na té párty bavila ještě s jedním jeho kámošem a ten mě ujistil, že jejich vztah zná, a že z téhle strany se vážně ničeho bát nemusím, že stokrát přijde dřív jiná holka, kvůli který by mě mohl opustit, než kvůli ní. Tak jsem se zklidnila a řekla si že to řešit nebudu.

Jenže pak párty probíhá dál a já vidim jeho s ní jak stojí ve tmě a objímají se. Byli tam takhle snad půl hodiny, já na ně celou dobu koukala, ten kamarád u toho taky byl. No byla jsem na nervy a pak už jsem to prostě nevydržela a šla jsem mu tam říct, že mu už půl hodiny držim pivo, jestli si pro něj teda přijde. Samozřejmě věděl, že jsem to viděla a že budu naštvaná, tak za mnou hned běžel. Utěšoval jí kvůli jedné velmi smutné události v její rodině, což bych chápala, jenže ještě ten den jsem mu říkala a dost podobné události v mé rodině, která tedy nezašla ještě tak daleko, ale i tak je dost stresující a on mi jen řekl, že s tím nic nemůže udělat a ani mě neobjal nijak neutěšil, nic. Dobře, řekla bych si, že neví jak se v těhle situacích chovat, já to tak třeba mám, neumim moc lidi utěšovat. Ale když vidím, že u ní to jde a u mě ne?

Nevím co si o tom mám myslet, jestli to nechat být a nedělat ze sebe hysterku, nebo jestli do toho ještě šťourat. Jenže jak? On mi asi nic víc neřekne, je to jeho "ségra" a konec. co si o tom myslíte? Máte taky takovéhle kámoše? Nebo vaší partneři mají takové kámošky? Jsme snad jen moc uzavřený a netolerantní člověk? Jemu totiž tohle olíbávání a objímaní přijde zcela normální a nijak nevybočující z kamarádského vztahu
 
arrow
profile_image
minax
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja mám skôr opačný problém. Mám zopár dlhoročných kamarátov, a z toho jedného úplne najlepšieho, ktorý má tiež frajerku. Je normálne, že tvoj priateľ má aj kamarátky, a len pre to, že má vzťah, sa s nimi neprestal stretávať. Ja som s tým mojim kamarátom trávila skoro každý deň ešte predtým, než sme si obidvaja našli partnerov. Po tom však mi prišlo dosť divné udržiavať s ním až taký kontakt, a tak sme napr. stretnutia obmedzili na cca raz za mesiac. A veľmi mi záležalo, aby sa môj frajer zoznámil aj s tým kamarátom.
No tá situácia, ktorú si teraz opísala, by mi prišla trocha divná. Prečo by mal pred tebou objímať a dokonca aj bozkávať nejaké cudzie dievča? aj keby sa poznali odmalička, príde mi to trochu choré. Keď ti aj hovorí pravdu, že ju považuje iba za sestru, tak vždy ti dá prinajmenšom chrobáka do hlavy, keď sa tak správa. Chlapi si to bohužiaľ dosť často asi neuvedomujú. Skús sa s ním o tom porozprávať, minimálne aby ju prestal pred tebou objímať, lebo ti je to nepríjemné. A že tiež by si od neho očakávala podporu v ťažších situáciach.

Nemám nic proti blízkému přátelství mezi mužem a ženou a dokonce ani nevěřím, že by v tom vždy muselo být něco víc, ale tohle by se mi nelíbilo a netolerovala bych to.
Ono jak to líčíš, tak se mi zdá, že tě přítel v její přítomnosti docela zdařile ignoruje a to v pořádku určitě není.Nemám nic proti letmé puse a objetí na přivítání, ale nějak nechápu, proč by se s ní měl objímat někde v koutě, navíc ve tvé přítomnosti.Minimálně to značí, že na tebe a tvé pocity příliš ohledy nebere.
Sama má téměř dvacet let blízkého kamaráda, obejmeme se na přivítanou, rádi si i jen sami ve dvou pokecáme, ale určitě se nikde v přítmí neobjímáme, natož ještě v přítomnosti našich partnerů.

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: \Hned potom jak jsem za ním přišla, pod záminkou toho piva, tak jsem mu to samozřejmě hned řekla, že mě teda mrzí, že jak se ke mně zachoval, když jsem mu oznámila něco podobného a on mi na to řekl, že se mi omlouvá, ale že ona za ním přišla a začala mu brečet na rameni, tak co jako měl dělat. Že mu to předtím u mě nedošlo.

Když ona přišla stáli jsme zrovna naproti sobě, ale jinak si mě pořád drží za ruku, nebo mě objímá, dává mi pusy jen tak, z ničeho nic. Hodně projevuje, že k sobě patříme, ale taky nechápu proč by to měl projevovat i někomu jinému. No teď mi to vrtá hlavou čím dál víc a asi si s ním o tom ještě znovu promluvím pěkně v klidu a za střízliva hlavně.

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: No ono k tomuhle "vyvrcholení" došlo asi před 2 dny, do té doby jsem s ním o tom nemluvila, vždycky jsem to nějak přešla, snažila se nijak nevyšilovat, ale tahle párty už mi nedala na vybranou. Do té doby předemnou taky nikdy nedošlo k tomu, že by jí v jeden večer dal pusu a pak se s ní objímal. Vždycky to byli jen takové maličkosti, kvůli kterým nebylo třeba plašit, ale když to člověk dá dohromady tak nevim nevim.
Takže jestli to dělat bude nebo nebude, to se ještě uvidí, od té doby jsme společně nikde nebyli, takže zatím nevím. Každopádně jestli se zítra uvidíme tak si o tom s ním asi ještě jednou promluvím a jasně mu řeknu, že mi to opravdu není příjemné.

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: Nejlepší by bylo kdyby ona si konečně našla někoho s kým by byla šťastná a zamilovaná a nemusela by furt řešit hlouposti a proč jí kdekdo opustil a odkopnul. S přítelem jsem rok a za tu dobu ona prostřídala snad tři kluky z toho jí jeden podved, tak to byla aféra na půl roku, pořád jen vyváděla jak jí to mohl udělat, pak s jednim spala, pak spala s druhým, ted brečí proč jí ani jeden z nich nechce. Kdyby byla s někym normálním, tak by nemusela v opilosti vyšilovat a bulet někomu na rameni, že jí nikdo nechce a byl by klid ta záležitost s rodinou je samozřejmě věc druhá.

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ChristianeF: Tak nebylo to v baru a nebylo tam kam jinam jít ale tohle bych stejně neudělala k čemu by mi to bylo.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já bych vyšilovala jak divá ale spíš si myslím, že ta holka jede po tvém klukovi

arrow
Neprodává v Bazaru

Úplně vím jak se cítíš...Měla jsem to samé. S přítelem jsem byla 2 roky kamarádka a měl nejlepší kamarádku se kterou byl všude kam nemohla nebo nechtěla jeho bývalá. Říkala jsem si že už kvůli ní bych s ním nemohla být, ale rok zpátky se to vyvrbilo jinak a jsem spolu... Docela mě mrzelo/naštvalo/zarazilo, když jsme někde seděli, ona měla dojít a přítel se najednou zvedl a šel jí naproti, oslovovali se přezdívkama, pořád na sebe dělaly obličeje, posunky...no pro mě hrozně "příjemná" záležitost....Nebo když mu volala, šel mluvit úplně jinam...Naštěstí se to vyřešilo samo tím, že si pomalu přestali rozumět a příteli došlo že by se mu to taky nelíbilo, kdyby to bylo naopak.... Zkus si s ním promluvit a uvidíš...Nebo jak psala panda08

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já si myslím, že to je jenom kamarádka a nic spolu neměli, ale to neznamená, že to chování je úplně v pořádku, mě by se taky nelíbilo...

arrow
Neprodává v Bazaru

To bych asi neskousla......nějaký meze přeci musí být. Taky mám kamarády, které znám od malička a jsou pro mě jako bráchové...nebo spíš fajn kamarádky jim říkám =D ale takovéhle chování bych si nedovolila...přislo by mi to nefér vůči příteli. Taky mám problém s přítelovýma kamarádkama Já bych mu možná oplatila stejnou mincí....a nebo si s ním o tom promluv, že tě to mrzí, že to bolí a je ti to nepříjemné, jeslti by to kvůli tobě nemohl trochu "omezit". Uvidíš co ti na to řekne...mělo by mu přeci záležet na tom, aby jsi s nim byla ráda a šťastná

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem s ním tedy zavedla kratší hovor na toto téma a jasně jsem mu řekla, že tyhle projevy náklonosti vůči ní jsou mi nepříjemné a že když už se scházíme v jedné partě, že bych s ní ráda byla kamarádka alespoň v rámci možností, ale pokud se k ní bude chovat takhle, tak mi to teda fakt nepujde a že i přesto že mají nějaký speciální kamarádský vztah na úrovni sourozenecké, tak by se to mělo odehrávat v rámci nějakých mezí aby to nevypadalo, že jde o něco víc.
No řekl mi, že mu vůbec nedošlo, že by mě ta pusa měla takhle zarmoutit, a že tím nic nezamýšlel a nechtěl mi tím ublížit. A že mám pravdu a asi by to mělo být tak jak říkám, a že by byl rád, kdybychom s tou holkou byly ok.
Tak to teď nechám být a budu sledovat další vývoj až zas budem někde pohromadě, jestli to teda myslel vážně
Vám všem děkuji za názory, aspoň jste mě ujistily v tom, že to nebyla nijak přehnaná reakce z mé strany

arrow
Neprodává v Bazaru

a vídají se jen v té partě, nebo spolu chodí i častěji ven sami?

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nepenthe: Ne, to ne, sami spolu nikam nechodí, nebo jsem o tom zatím nikdy neslyšela.

arrow
Neprodává v Bazaru

tak pak je to dobré si myslím a zaujal dobrý postoj k tomu držím palce, ať je to už v pořádku. Můj milý s ní ze začátku chodil sám ven...a to jsem se o ní dověděla až po půl roce občas si ale říkám, že to nedojde těm kámoškám, že to není úplně ok.

 

Váš příspěvek

Je to jen kamarádka?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené