Smazat

Jít s expřítelem na kafe?

Ahoj holky, s expřítelem spolu máme vcelku pěkný vztah, nebo jak se to vezme, prostě jsme se rozešli v dobrém, bez hádek a výčitek... Potřebuji poradit.

Ahoj holky,

s expřítelem spolu máme vcelku pěkný vztah, nebo jak se to vezme, prostě jsme se rozešli v dobrém, bez hádek a výčitek. Nevyšlo nám to, protože já studuji v Praze a on v Brně a vztah na dálku prostě nebyl pro nás. Navíc já jsem teď šťastně zadaná.

Od toho, co jsme se rozešli, jsme se neviděli. Je to pár měsíců, pouze jsme si občas napsali zprávu jak se nám daří, jaké byly Vánoce, co zkoušky atd.

A psal mi jestli s ním nechci zajít na kafe nebo na jedno. Nechci ho zpátky, a on to podle mého vidí stejně, ale přece. Není to blbý jít s expřítelem někam posedět? A mám o tom říct současnému, aby se to pak nedozvěděl od jinud?
 

Cituji scherbatsky: Taky by se mi nelíbilo, kdyby se přítel scházel s bývalýma

na druhou stranu, pokud o tom budeš doma informovat, nevidím problém v tom se s ex sejít a pokecat. Znám dvojici, která se rozešla - v dobrém - po x letech, mají spoustu společných známých a když se jednou za čas setkají na nějaké akci/oslavě, jsou naprosto v pohodě.

Cituji annickaaa: na druhou stranu, pokud o tom budeš doma informovat, nevidím problém v tom se s ex sejít a pokecat

Ty jo já ti nevím... kdyby to bylo naopak, asi bych se já osobně
necítila moc jistě, že se můj přítel bude někde scházet s bývalou... kor když se spolu víceméně rozešli v dobrém... Nikdy nevíš, kdy se začne vzpomínat na minulost, že to vlastně nebylo zas až tak špatné... atd. atd.

S tady tímto tedy naprosto souhlasím:

Cituji Johanita: sama nedělám to, co mi vadí - ano, to je naprosto přesný, víc k tomu není co dodat. Za sebe říkám, že bych nešla, minulost mě už nezajímá.

Takže pokud slečně by nevadilo, že se její nynější přítel schází s bývalou přítelkyní, tak je asi vše v pořádku... Ještě by měla asi znát názor svého přítele na danou věc a nám by to vadit mohlo, i nemuselo, ale nás se to přece netýká...

arrow
profile_image
Tuxee
od 7. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží, jaký máte mezi sebou teď vztah. Pokud jste kamarádi a rozumíte si a je to oboustranné tak bych klidně šla (pokud teda přítel není extrémně žárlivý). Já se s bývalým přítelem normálně bavím, někdy si píšeme jak se kdo má, občas spolu někam zajdem, ještě s dalšími lidmi chodíme někam často, i s mým současným přítelem. Ale je pravda, že můj přítel není vůbec žárlivý, normálně jsem mu vysvětlila proč jsme se rozešli a neměl s bývalým nikdy žádný problém, normálně se spolu baví. a docela si i rozumí. Dokonce jsme občas zašli někam i jen my tři, no ale je to taky dané tím, že s bývalým jsem začala hodně mladá a měli jsme vždycky spíš takový "platonický" vztah, tak ho zřejmě přítel absolutně nevnímá jako "hrozbu".

Takže za mě - pokud spolu máte oboustranný dobrý kamarádsky vztah a přítel s tím nemá větší problém, klidně bych šla .

arrow
profile_image
Tuxee
od 7. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Michaela07: Myslím si,že většina současných partnerů by nebyla dvakrát nadšená, spíš bych se dokonce divila, když by byl někdo tak tolerantní. Neriskovala bych kvůli bývalému současný krásný vztah,protože příteli to opravdu může vadit.

No, to je asi věc názoru. Mi osobně by tedy hodně vadilo, kdyby mi přítel nevěřil ani v tom, že jdu s někým na kafe a hned si myslel bůhvíco tam budu dělat a měl by s tím problém. Ale pro mě je vzájemná tolerance, ponechání nějaké nezávislosti a důvěra hodně důležitá, tak na to mám asi trošku vyhraněný názor.

Je ale pravda, že asi málo vztahů se rozejde natolik "v dobrém" aby partneři zůstali přáteli a nadále si rozuměli. Pokud to tak není, pak může být těžké si představit, že někam půjdu s bývalým jen tak na kafe.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Markéto, ptáš se: Není to blbý jít s expřítelem někam posedět?

Jak kdy, jak s kým, proč...

Nemusí to být vůbec blbý pokud se pohybujete ve stejném profesním oboru - můžete se dozvědět spoustu věcí, co se budou hodit...
Pro klid na duši všech zúčastněných - co třeba kafe, pokec ve 4?

Cituji annickaaa: Znám dvojici, která se rozešla - v dobrém - po x letech, mají spoustu společných známých a když se jednou za čas setkají na nějaké akci/oslavě, jsou naprosto v pohodě.

jj, to je docela běžné...ale spíš ve 40 než v 20 letech
Např. sama jsem se rozvedla po velikém boji kdy fakt šlo o přežití - a nyní po 15 letech se s ex dokážeme v klidu pobavit a přát si vše nejlepší pro naše nové rodiny

Šla bych. Naopak je obdivuhodné, když dva lidi dokážou dospěle zvládnout rozchod a jsou schopní se pak i přátelsky vídat.

arrow
profile_image
Aloe_Vera
od 13. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem se s každým přítelem rozešla tak nějak poklidně. S bývalým jsme dokonce měli spolu psa a nějakej čas po rozchodu jsme se o něj střídali. Současnýmu příteli to nebylo moc příjemný, ale vysvětlila jsem mu, že ten vztah je uzavřenej, oba jsme chtěli konec a nemáme zájem to dávat znova dohromady. Přítel se taky vídal se svýma bývalýma... Když vím, že to mají mezi sebou vyřešený a chtějí jen pokecat a je to jen kafe na hodinku, tak mi to nevadí.
Zkus to tvýmu příteli vysvětlit a můžeš navrhnout, že tě pak třeba může vyzvednout

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to napíšu trochu neomaleně, ale : co z toho vlastně budeš mít ?
Máš potřebu jej vidět a zavzpomínat na "staré časy" ? Píšeš, že ne.
Má nějaké informace, které by se ti mohly hodit - třeba ohledně práce, cestování, kdysi společného majetku, atd. ? Vlastně, na kafe zve on tebe - myslíš, že něco podobného potřebuje on od tebe ?

Podle mne bývalý je prostě bývalý : není to kamarád, je to člověk, se kterým jsme měly intimní vztah a ten se z nějakých důvodů rozpadl. Potkat jej náhodou na ulici a při té příležitosti zajít pokecat "na jedno" by ještě bylo celkem normální, ale cíleně a zároveň bezdůvodně se domlouvat na kávičky by se mi se žádným z mých ex nechtělo. Škoda času
PS : Kolegu takto nedávno vytáhla ex na kafe, když byl na návštěvě doma - vlastně to ani nebyla ex, ale spíš jakási známá s benefity - taky si myslel, že se akorát doví pár drbů z rodného města a ejhle : slečna si nabrečela do kafe, jak ji její současný přítel nerozumí, jak je zklamaná a jak celý život milovala jen a pouze jej .... kolega to za pomocí slivovice rozcházel celý týden

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji SOLU: Já bych šla,nevidím důvod proč ne,pokud opravdu o nic nejde,jen o ten pokec a kafeNaopak si myslím,že je fajn,rozejít se v dobrém a umět spolu pak komunikovat,jednou patřil do života,tak proč ho odepsat.
Já teda s tímto problém nemám a i u přítele toto toleruji,minulost nemažeme,proč.


Mě hlavně přijde normální, že přítel (bývalý i současný) je člověk se kterým mám společné zájmy a máme si hodně co říct atd., a ne že jenom "funguje chemie". Popravdě řečeno, kdybych věděla že muž měl třeba čtyři přítelkyně, a s žádnou z nich se už nestýká a ani si nepíší, tak by mi to přišlo jako varovné znamení že pro něj ten vztah časem vyprchá.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji MiaMia: Popravdě řečeno, kdybych věděla že muž měl třeba čtyři přítelkyně, a s žádnou z nich se už nestýká a ani si nepíší, tak by mi to přišlo jako varovné znamení že pro něj ten vztah časem vyprchá.

máme na to stejný pohled

Cituji dadabus: Podle mne bývalý je prostě bývalý : není to kamarád, je to člověk, se kterým jsme měly intimní vztah a ten se z nějakých důvodů rozpadl.

Takhel na EX nekoukám,byl to pro mě parťák,kamarád,přítel,milenec....mě přijde to takhle shrnout dost málo,potom se nedivím,že to nevydrží,ale možná jsem si to špatně vyložila.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S bývalýma na kafíčka nechodím, nevidím k tomu žádný důvod. Ano, když někoho potkám na ulici, pokecáme co je nového atd., ale že bychom si plánovali nějaké další schůzky, to ne.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: Podle mne bývalý je prostě bývalý : není to kamarád, je to člověk, se kterým jsme měly intimní vztah a ten se z nějakých důvodů rozpadl. Potkat jej náhodou na ulici a při té příležitosti zajít pokecat "na jedno" by ještě bylo celkem normální, ale cíleně a zároveň bezdůvodně se domlouvat na kávičky by se mi se žádným z mých ex nechtělo. Škoda času

Taky nechápu co některé vede k tomu vracet se do minulosti a oživovat staré vztahy,rány (jakékoliv) ,které stejně níčemu neslouží.

Psal mi, že by se chtěl vidět a popovídat si, jak se mám atd. A ještě mi psal, že by potřeboval vrátit jednu knížku, kterou mám já doma..

Tak nevím, pořád nad tím přemýšlím.. A přítel mi řekl, že se mu to moc nelíbí, jak by se to asi líbilo mně, kdyby chodil někam se svou ex. No nelíbilo by se mi to, že jo...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: Taky nechápu co některé vede k tomu vracet se do minulosti a oživovat staré vztahy,rány (jakékoliv) ,které stejně níčemu neslouží.

Nevim,ale do minulosti se přece vracet nemusíš,já teda žiju přítomnostíNic neoživuji,jen pokecáme a to je vše,co je na tom tak podivného?Pokud to máš v hlavě srovnané a on taky,nechápu,že to většině tak vadí,podle mě je háček v tom,že je asi člověk stále sám sebou nejistý a má strach....zajít občas na pokec neznamená vídat se každý týden...měsíc....ne?

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji SOLU: Nevim,ale do minulosti se přece vracet nemusíš,já teda žiju přítomností

Pokud žiješ přítomností tak necháváš co bylo za tebou a nevracíš se k tomu, takže asi moc přítomostí nežiješ teda .

Cituji SOLU: ?Pokud to máš v hlavě srovnané

Pokud to máš v hlavě srovnané tak tě to vůbec nezajímá a nemáš potřebu vyhledávat a stýkat se. Samozřejmě je něco jiného pokud se náhodně potkáte .

Cituji SOLU: podle mě je háček v tom,že je asi člověk stále sám sebou nejistý a má strach....zajít

No vidíš a já na to mám opačný pohled , podle mě se s bývalými schází jen ten kdo to nemá v sobě dořešený.

 

Téma Jít s expřítelem na kafe? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené