Smazat

Jsem poblázněná do svého šéfa, sakra ale nechci to tak cítit.

Nejsem první ani poslední, komu se to stalo, ale můj život to přetočilo naruby. Má práce mě baví, máme skvělý kolektiv, proto odcházet nechci, ani si nemohu dovolit být bez práce. Jak ho mám vyhnat z hlavy? Je nějaká naděje, že bych se mu mohla alespoň líbit? Chová se velice profesionálně.

Šla jsem tenkrát na pohovor na romskou základní školu. Nikdy se mi nestalo, že by se mi začal sám od sebe líbit nějaký muž, který mi nedá impulz k tomu, že se mi může líbit - to znamená, muž mi musí naznačit svůj zájem. Tenkrát to bylo poprvé v životě. Přijdu ledabyle na pohovor, čekám nějakého starého obyčejného chlapa a stejně mě nevezme, říkám si, ale zkusít to musím, potřebuji práci. Jaké bylo překvapení, když v kanceláři zástupce ředitelky školy sedí nádherný mladý muž. Moje sebevědomí - už tak nevysoké vzhledem k mé ubohé jednoleté praxi ve školství, v ten moment kleslo pod bod mrazu. No nazdar, tak pěknej chlap, to znamená, Emy, rozluč se s touto prací, tenhle chlap tě nevezme.

Povídá mi: "Už mi pomalu dochází životopisy," a z hromádky několika papírů bere můj životopis. Tím mi teda vůbec nepřidal, když zájemců je mnoho. Nakonec slíbil, že se do dvou dnů ozve. Za dva dny mi napsal, že mě bere. A já v tom byla až po uši.

Budu učit cikány. Rozhodně nevypadám jako nějaký autoritativní typ, jako holka, kterou by cikáni mohli poslouchat. A víte, jak to s nimi je. Jsem mladá a drobná, líbím se mužům. To mi asi u žáků bude k ničemu. Ale kdybych se alespoň zástupci líbila. Možná se mu líbím, když mě přijmul, honilo se mi hlavou.

Nastoupila jsem do zaměstnání. Po dvou týdnech jsem obesílala e-maily všechny základní školy v okolí, chtěla jsem ukončit pracovní poměr. Ne, učit cikány nebylo pro mě. Pár chvil v kabinetě jsem proplakala, co mi první týdny dělali. A volné pracovní místo nebylo. Nezbývalo mi, než se smířit s tím, že budu učit a vychovávat méně přizpůsobivé děti.

Jak to šlo dál? Bojovala jsem a nevzdávala se. Můj zájem o mého nadřízeného bohužel místo aby klesal, rostl. Líbil se mi můj galantní a milý šéf čím dál více. Ačkoliv mé kolegyně zval na kobereček a vytýkal jim nějaké chyby v práci, mě si nepozval ani jedenkrát. Když šel na nehlášené hospitace, mě si nechal nakonec. Třásla jsem se, div mi křída z ruky nevypadla a vyučovací hodinu jsem omylem ukončila o 10 minut dříve, protože jsem spletla zvonění. Takové tele jsem ze sebe udělala.

Stále jsem si s ním vykala. Začala jsem chodit hrát florbal s dalšími vyučujícími, chodilo nás 6, i on. Nabídl mi tykání – z nás tří nových učitelek jako jediné. Přidal si mě do přátel na Facebook – má v přátelích pouze 19 osob a ne všechny své zaměstnance. Okomentoval, že mám hezkou úvodní fotku. Párkrát upřený pohled, párkrát jsem ho přistihla, jak si mne prohlížel od hlavy k patě. Ale to je vše.

Vím, je to můj šéf. Je naivní být poblázněná do šéfa, bylo takových hodně. Časem jsem zjistila, že není tak mladý, je o 20 let starší než já! Ale to podstatné: Je svobodný a bezdětný, bez přítelkyně. Skoro 50letý chlap nikoho nemá. To je podezřelé, že? Gay není, chodil kdysi s jednou učitelkou a po ženách kouká.

Byl konec školního roku a smlouvy nás tři nových učitelek končily. Ty dvě byly propuštěny, nezvládly práci s Romy. Já zůstala. Dřela jsem, abych se to s nimi naučila a mohla další rok platonicky obdivovat svého šéfa.

Vím, že pokud se nechci dobrovolně trápit, měla bych opustit zaměstnání. Jinde bych se měla lépe, tady se upracuji, s těmito dětmi je neskutečné množství práce, speciální přípravy apod.

Ted přijmul svoji kamarádku, která mi dělá na hodinách asistentku, skoro všechny hodiny učí se mnou. Ta kamrádka se mu podle mě líbí a já neskutečně žárlím (je však vdaná). Tento týden se prý náááááhodně potkali ve městě. Ach jo. Řeč při jejich povídání sklouzla i ke mně, údajně o mně řekl, že jsem zlatá holka a výborná učitelka.

Ve středu jde ke mně na hospitaci, podívat se na mě, jak učím a jak umím spolupracovat s asistentkou. Myslím, že to strachy nezvládnu, pokazím, co se dá.

Holky, kromě toho, že si myslíte, že na něj mám zapomenout (snažím se, ale nedaří se mi to!), co si myslíte o tom všem, mohu se mu líbit, proč je sám? Budu vděčná za každý příspěvek. Děkuji.
 

Nepřiznala jsem se vám k jedné věci, nejspíš si ted budete o mně myslet hrozné věci. Mám pět let přítele. Vztah s mým partnerem je už dlouho v troskách. Nepsala jsem to, protože tento problém zrovna pro mě není prioritní a momentálně řešitelný. Můj šéf pravděpodobně ví, že jsem zadaná. Ale jaká je realita mého vztahu, neví. Myslím, že ani jeho pracovní, ani jeho osobní morálka by mu nedovolila si se mnou začít, pokud bych se mu třeba i líbila. Ráda bych si ho z hlavy vytloukla, ale recept na to nenacházím. Odejít z práce nechci, to by však řešení bylo, vím to.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Emmina: Myslím, že ani jeho pracovní, ani jeho osobní morálka by mu nedovolila si se mnou začít, pokud bych se mu třeba i líbila.

A proto v klidu randí s vdanou kolegyní?To mu morálka nepřekáží?Ty si ho moc idealizuješ a vzhledem k tomu,že už ti není 15,tak by jsi měla mít trochu jasno a ne naivně vzdychat po svém šéfovi,když jsi v nefukčním vztahu.

Reaguji na Tiakia: Jsou přátelé. Zaměstnal ji, protože neměla práci. Nepsala jsem, že to bylo rande. A nevzdychám po něm proto, že bych si to přála.

arrow
profile_image
Pacificka
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Emmina: Jsem moc ráda za tvuj přiběh -proživám dost podobný, už 9 mesicu a je to šílené !!

 

Téma Jsem poblázněná do svého šéfa, sakra ale nechci to tak cítit. je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené