arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, zkoušely jste tu sestavu kalanetiky - 6 různých cviků, je to tak na 20 minut, cvičí se každý den. Kdo znáte, určitě víte, co myslím. Já to kdysi cvičila, teď jsem začla znovu.
Chtěla bych se zeptat, co si o tom myslíte, jestli to může mít nějaký účinek, i když je to jen cca 20 minut denně. K tomu ještě jezdím párkrát týdně na kole/rotopedu a chodím na pilates (teď o prázdninách ale bohužel ne). Díky za názory.

arrow
profile_image
estrellita
od 1. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kattia
dá se ta sestava sehnat někde na dvd?

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na dvd asi ne, mám to z netu, je to úplně jednoduchý a jde to pochopit z toho popisu. Jen jsem moc nepochopila ten poslední cvik. Zkopíruju ten článek:

Půlhodinka denně stačí

Cvičební program, díky kterému si zformujete postavu již za dva týdny, je založen na pravidelném cvičení po menších dávkách. Je tedy nutné každý den opakovat předepsané cviky. Vyhraďte si na ně pravidelnou půlhodinku, o které víte, že budete mít stoprocentně čas, náladu či sílu cvičit. Jestliže jednou vynecháte, postava si to zapamatuje a vrátí se zpět. Předepsaných cviků je šest, které se opakují po sadách.

Cvik č. 1: Zadeček a stehna
Lehněte si na zem a nohy si položte na postel tak, abyste je měla vyvýšené. Od pat až po kolena by měly ležet na posteli. Zvedejte pánev do vzduchu, a tak budete posilovat stehna a hýždě. Cvik proveďte šestnáctkrát v jedné sadě (celkem deset sad). Dohromady tedy zvednete boky stošedesátkrát. Nebojte se, to číslo se zdá být děsivé, ale cvik sám o sobě není těžký a zvládne ho i ta, která běžně necvičí.

Cvik č. 2: Bříško
Nohy si ponechejte položené na posteli, dejte si ruce za hlavu a zvedejte se jako při sklapovačkách. Protože se tento cvik provádí opět v deseti sadách po šestnácti, nemusíte se zvedat až úplně nahoru, stačí jemné kmitání.

Cvik č. 3: Podbřišek
I spodní břišní svaly potřebují zpevnit. Zůstaňte ležet na zemi ve stejné pozici, ale tentokrát do vzduchu zvedejte nohy. Záda mějte v klidu položená na tvrdé podložce. Nohy nikdy nepokládejte na postel! Opět proveďte stošedesátkrát.

Cvik č. 4: Stehna
Lehněte si na bok, spodní nohu skrčte do úhlu 90° a horní zvedejte nataženou. Každou nohou jej proveďte ve třech sadách po šestnácti.

Cvik č. 5: Vnitřní strana stehen
Zůstaňte ležet na boku. Spodní nohu nechte rovně nataženoum, horní pokrčte v koleni a přehoďte přes tu dolní jako most. Tu zvedejte, ale ne švihem, opět ve třech sadách po šestnácti.

Cvik č. 6: Boky
Klekněte si na zem tak, abyste stála na kolenou (a neseděla na zadečku). Zvedněte ruku nahoru do strany a natáhněte se za ní. Ve stejné chvíli si sedněte zadečkem na opačnou stranu, než kam směřuje vaše ruka. Měla byste cítit tah ve svalech na boku v pase. Opakujte v pěti sadách po šestnácti.

Tyto cviky by vám měly zabrat zhruba půl hodinu denně. Po pravidelném dvoutýdenním cvičení byste měla mít už viditelné zpevnění a zformování všech problematických partií těla. Nejlepších výsledků však dosáhnete, budete-li i nadále pravidelně cvičit.

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně to zabere tak 20 minut. Nevím nevím, jestli je možné, aby byly výsledky vidět už po dvou týdnech, ale na škodu to určitě není, lepší než nic. Aspoň na protažení je to dobrý...
Mám to spíš jako nouzovku, teď nemám kde chodit na pilates, takže tak.

arrow
profile_image
rozinka08
od 29. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to určo zkusím...díky za tip

arrow
profile_image
Martiiisek
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky já sem kalanetiku cvičila dlouho (asi dva roky v kuse) a s přestávkama tak čtyři, dvakrát až třikrát do týdne. Podle sebe můžu říct, že jsem nikdy neměla pěknější postavu. Měla jsem takovou modrou knížku Kalanetika (dá se půjčit i ve větších knihovnách), přímo od pani, která to vymyslela - Callan Pickney, pročetla jsem ji od začátku do konce asi stokrát. Má tam přesně popsané cviky jednohodinového programu a potom zkráceného "udržovacího" programu, který zabere asi 20 minut. Několikrát tam upozorňovala, že by ten zkrácený program neměl cvičit nikdo, kdo nezvládne jednohodinový! Ty cviky jsou úžasné, zpočátku šíleně náročné, ale uvědomíte si každý sval v těle a po cvičení máte skvělý pocit. Bohužel mě už trochu nudí a proto se snažím najít nějaké jiné cvičení. Přesto jsem přesvědčená, že kalanetika je nejlepší cvičení, jaké znám. Chce to jen pevnou vuli a vytrvalost. Když cvičíte ten jednohodinový program, dají se výrazné změny pozorovat opravdu již po deseti lekcích, to vím z vlastní zkušenosti. Drobné změny (jako plošší břicho, pevnější paže) už tak po třech až pěti, záleží na kokrétním člověku. Po těch deseti lekcích se protáhne bříško, podstatně se zmenší "špek" na spodním břichu, a jak píše sama Callan jednoho dne se probudíte v posteli a budete mít pocit, že ležíte na špalku, protože budete cítit svoje pánevní kosti. Taky se zvedne zadek a vytvaruje, stehna jsou štíhlá a lýtka jak baletka. Většina cviků vychází ze cviků, které cvičí baletky, ona sama byla jednou z nich. Opravdu stojí za to přečíst si jen to, jak cvičení vzniklo. Ale taky zdůrazňuje, že jednotlivé cviky jsou na nic, protože všechny svaly, jak je známo, spolu v těle kooperují a proto je důležité je procvičovat všechny. A zvládnete to během jedné hodiny, dvakrát týdně. Možná s tímto cvičením má někdo opačné zkušenosti, já však jen dobré a co víc, jsou dobré i na bolest v zádech a šíji.

holky kdyžtak pro ty co nejsou na ty knížky,tak na netu teď cvičím kalanetiku na stránkách www.hejbejse.tv

Martiiisek
Máš úplnou pravdu já také na kalanetiku nedám dopustit,krásně formuje postavu.

arrow
profile_image
Tina28
od 3. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

drobnix
Já jsem taky začala cvičit kalanetiku z hejbejse.tv, cítím se po tom dobře a baví mě to. Ty cvičíš všechny čtyři díly? Já ano, 2x - 3x týdně. Jen mě zajímá, jak by se to mělo řadit za sebou, od prvního dílu do čtvrtého? Nebo je to jedno?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Martiiisek: pevnější paže

Nemůžeš prosím doporučit nějaký konkrétní cvik? Nebo i na záda?Prosííííííím Do knihovny se nedostanu a videa mi v pc momentálně nějak nejdou přehrávat..

Cituji Luciene1: Nemůžeš prosím doporučit nějaký konkrétní cvik?

cituju přímo z knížky:
postavte se zpříma, upažte, dlaně dolů, a protáhněte paže do stran ve výši ramen. Vytočením paží v ramenou zapažte, dlaně vzhůru. Pozorně veďte paže dál do zapažení, jako byste chtěli, aby se lopatky vzájemně dotkly. Čím více vytáčíte dlaně a palce ke stropu, tím silnější napětí cítíte. Pohybujte pažemi o centimetr nahoru a zpět, velmi mírně a bez trhání. Hlavu s rameny zaklánějte, hýždě stáhněte, břicho zatáhněte a podsaďte pánev. Opakujte stokrát a pokuste se dlaně tlačit k sobě. Palce držte vzhůru. Čím výše dokážete palce udržet, tím silněji procítíte práci svalů. Ale nepokrčujte paže. Správně provedený cvik zpevňuje svaly předloktí a hrudní svaly, pozdvihuje ňadra a odstraňuje tuhost ve svalech mezi lopatkami a šíjí.

vypadá to složitější než to je, ale žádná věda v tom není

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji barcha: odstraňuje tuhost ve svalech mezi lopatkami a šíjí

přesně to potřebuju.....Ale ten popis vypadá fakt šíleně,musím to jít nacvičit

Luciene1
Ale po pár cvičeních už ti to ani nepříjde.Já také cvičím z knížky a už jsem si zvykla.Po začátku jsem myslela,že to nezvládnu.Také nevím jestli cvičím dobře,ale myslím,že cvičení funguje tak asi ano.

arrow
profile_image
scruffy
od 29. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já myslím, že denně to účinné je, a je to lepší než nedělat nic. Já mám něco podobného stáhnuté z netu, je to v angličtině, a nebo pak něco podobného je Hejbejse s Kynychovou nebo byl takový pořad i na ČT.

Tina28
cvičim teprv druhý týden,ale už se cítím líp.
zatím jsem to cvičila 4x a jedu podle seřazení,ale myslím,že na tom nezáleží.a teda tu jedničku vynechávám ta mě moc nebaví a potřebuju hlavně stehna,zadek a břicho a to jsou videa č. 2, 3 a 4

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené