arrow
profile_image
klarita
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, momentálně řeším takové dilema...Nevím, jestli se mám teď po maturitě vrhnout rovnou na studium VŠ nebo si dát rok pauzu a jet do Anglie na půl roku jako aupair. Ráda bych se dostala do Prahy na VŠE, ale tam jsou přijímačky složitější, tak jsem si říkala, jestli nemám rok počkat, vypilovat angličtinu, která by mi snad další rok k učení odpadla, a průběžně se připravovat na přijímačky z matiky, taky mám v plánu se odtamtud vrátit tak 2-3 měsíce před přijímačkami a začít se aktivně připravovat tady. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli jste to někdo tak udělal a máte nějaké zkušenosti?

Záleží na tom, co ty osobně chceš víc. Jestli jet do Anglie, nebo studovat vysokou školu. Já bych si asi podala přihlášku na vysokou školu a počkala, zda mě vezmou. Pokud ne, nevěšela bych hlavu, odjela do Anglie, pilovala angličtinu a připravovala se na příjimačky na příští rok. Ale to je jen můj názor, opravdu záleží na tobě - co chceš doopravdy víc.

arrow
profile_image
isellka
od 25. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Mám stejný názor jako MissHilton.Podala byhc si přhlášku a čekala co se stane.Ono se taky stává,že člověku se pak do školy nechce a potom toho lituje.Takže bych šla na výšku a kdyby to nevyšlo odcestovala bych.

arrow
profile_image
marrie
od 26. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moderátorka

Já sama nyní končím vysokou a pokud bych se měla znovu rozhodovat, jela bych nejdříve pryč. Člověk si v cizině často uvědomí, co vlastně chce v životě dělat a hlavně, co je pro to potřebné.
Navíc pokud se vrátíš zpátky a budeš umět angličtinu opravdu dobře, není nic jednoduššího, než si při škole přivydělávat jako lektorka, také sehnat praxi jde s jazykem mnohem snáze.
Navíc se vrátíš víc "dospělá" a samostatná, což je podle mě také určitá výhoda oproti ostatním.

Já bych si dala nejprve přihlášku a pak by se vidělo . Vycestovat můžeš i při studiu a ještě ti to zaplatí škola. Navíc, pokud budeš rok mimo školu, vypadneš z tempa a spoustu věcí zapomeneš, takže zas pak budeš mít složitější přípravu na přijímačky...

Cituji Chaplinka: Já bych si dala nejprve přihlášku a pak by se vidělo . Vycestovat můžeš i při studiu a ještě ti to zaplatí škola. Navíc, pokud budeš rok mimo školu, vypadneš z tempa a spoustu věcí zapomeneš, takže zas pak budeš mít složitější přípravu na přijímačky...

Naprosto souhlasím..chtěla jsem napsat to samé ale předběhla jsi mě

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

marrie

Cituji marrie: pokud bych se měla znovu rozhodovat, jela bych nejdříve pryč

Naprosto souhlasím. Začala jsem nejdřív studovat, ač jsem váhala, jestli jet do zahraničí či ne. Potom jsem potkala chlapa svých snů, měla 1 dítě, 2 dítě - všechno je super, ale přesto se občas neubráním pocitu, že jsem to měla vyzkoušet. Že jsem o něco přišla.
Avšak záleží také na Tvé disciplinovanosti - jak píše Chaplinka, příprava na přijímačky bude složitější.
Řešením je také škola, po roce přerušit, a za rok se vrátit.

arrow
profile_image
staninka_ts
od 13. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já souhlasím s Chaplinkou! Sama už mám zkušenosti s VŠ i s kamarády, co nejprve odjeli do ciziny a pak šli studovat, i kamarády, co v rámci VŠ odjeli do ciziny. Když nejprve odjedeš do zahraničí, riskuješ, že se ti nebude už do učení chtít, protože přivykneš režimu práce a odvykneš studiu (a dostat se po roce v cizině na VŠ nemusí být tak snadné) . Na druhou stránku pobyt v zahraničí ti nikdo ničím nevynahradí Já po těch všech zkušenostech bych se pokusila dostat na VŠ za každou cenu (VŠ jsou nejlepší léta bez větších starostí, můžeš si užívat, pracovat na sobě, vzdělávat se, cestovat atd.) a v rámci VŠ bych odjela do zahraničí - můžeš odjet na půlroku, na rok... Co je ale důležitý, budeš tam chodit do školy, dál se vzdělávat, což ti pomůže v životopise i v životě Každopádně, ať se rozhodneš jakkoliv, snaž se "udržet" mimo pracovní režim co nejdýl - ty roky ti už nikdo nikdy nevrátí

arrow
profile_image
klarita
od 6. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jde mi totiž o abych zbytečně ,,neztrácela,, čas učením se na přijímačky, ikdyž by ta příprava nebyla asi nijak přehnaná, a zbytečně si jen přidávala stresu k maturitě, která je samozřejmě prioritní. Spousta lidí z okolí z této možnosti moc nadšená není, prý bych jen víc zlenivěla a na VŠ už se nedostala, což se stát může, ale taky kdyby ten pobyt vyšel, tak si myslím, že by mě to hodně obohatilo osobně a na určité věci bych nahlížela jinak.Děkuju za vaše kometáře.

arrow
profile_image
staninka_ts
od 13. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jojo, to je riziko A jak píše ryamara, může se stát, že se na VŠ zamiluješ a už se ti nebude do zahraničí chtít (a později toho budeš třeba litovat; i když mám z VŠ 3 spolužáky, co odjeli do zahraničí, i když měli doma partnera). Záleží jen na tobě, co si vlastně přeješ nejvíc, co je tvoje priorita. Já chtěla hlavně na VŠ a kdyby to nevyšlo, jela bych pryč. Pokud to máš opačně, tak překonej nápor a rady všech kolem (je jasný, že lidi kolem tebe tě budou mít raději doma než někde v cizině) a jdi do toho...

arrow
profile_image
holčina
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marrie: jela bych nejdříve pryč

souhlasím s Marrie. Já teď dodělávám bakkaláře, a mám za sebou šest let v cizině. Tyhle zkušenosti mi právě pomohly, abych se rozhodla, co chci dál. Vysoká ti neuteče a rok v cizině jen prospěje. Já hned po maturitě nevěděla co chci studovat, takže jsem se vrhla nejdřív na práci, cestování a jazyky.

arrow
profile_image
kacpo
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

klarita
řeším ted to samé co ty no je to fakt dilema..já si dávám asi 5 přihlášek - 3 přihlášky z toho jsou školy, které bych brala a 2 přihlášky jsou školy, které by mě měli zachránit,kdybych se nedostala na žádnou z těch, co bych brala..jenže řeším to, jestli to není zbytečný si ty přihlášky na ty záchrany vůbec dávat? proč studovat něco, co mi bude k ničemu v budoucím životě třeba? nebo dokonce něco, co nechci? radši bych právě jela taky na rok někam do ciziny...a právě většina kolem mě říká, že to je blbost, že vypadneš z tempa...že radši půjdou někam na nějakou horší školu, než do ciziny...ale přijde mi to, jako ztráta času a peněz (škola a koleje nebo privát taky něco stojí)...takže tak je to u mě...a jinak nějaké zahraniční studium v rámci školy bych brala hned

arrow
profile_image
Fatouma
od 20. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda vrátit se po pauze do školy je fakt kláda. Taky bych nejdřív zkusila se dostat na VŠ, jakoukoliv, potom přestoupit na tu, co jsem si vybrala (prý je to jednodušší se takhle dostat na úzkoprofilovou školu) a s cestováním bych počkala. Třeba se ti poštěstí vycestovat v rámci nějakého školního studijního programu, tím pádem neztratíš žádný čas a ještě se ti bude v budoucnu započítávat jako plus studium v zahraničí.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky jeďte To vám radím já, která jsem nejela a velmi velmi mě to mrzí. Do posledního souhlasím s marrie, napsala bych totéž, takže se rozepisovat nebudu. Fakt jeďte.

arrow
profile_image
Spagetka78
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Strašně záleží na tvých životních představách. Z mého pohledu bych šla rozhodně studovat. Já jsem totiž taky na VŠE, máme přes léto dlouhé zkouškové a můžeš vyrazit do zahraničí. Já takhle byla jedno léto v Anglii a jedno na Work and Travel v Americe. Na škole se bud můžeš dostat na Erasmus a jet studovat do zahraničí, nebo třeba já teď jedu na půlroční odbornou stáž do Německa.. příležitostí budeš mít až až.

Jestli chceš dělat v životě kariéru, tak rok dělat aupair v Anglii v podstatě zabiješ kus života. To máš lepší jezdit na léta a pak už si najít něco odbornějšího - stáž už budoucí zaměstnavatel oceňuje a přitom je to super sranda, protože potkáš jiný studenty.

Pak je taky blbý, že jsou všichni kolem tebe o rok mladší a jde to poznat. Mimochodem přijímačky na VŠE vůbec nejsou náročný a pochybuji, že se ti za rok bude víc chtít učit než teď..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené